MacBook Pro 2016

Szerintem sem lesz már kifejezetten szerver gépünkön és nem is igazán a gépekkel van baj, hanem a szoftver nem annyira jó mint a konkurenciánál. És pont azzal van itt a baj, hogy megpróbálták a végletekig leegyszerűsíteni a beállítasokat, pedig pont a szervernél kellene részletekig bemenően beállítani minden apró-cseprő dolgot.
Amúgy a Microsoft Azure felhő szolgáltatása évről-évre növekszik. És már náluk is elérhetőek Linux alapú szerverek. Bár én sem vagyok a híve a Windows szervereknek, de azért azt is látom, hogy egyre jobban használják és használhatóbb.

49 posts were merged into an existing topic: Szerver építés

Már az eredeti alapár is egy százassal olcsóbb, mint az Apple weboldalán. Én hiszek a Télapóban, de ez furi.

Már csak integrált videókártyás van.

A többi cucc ára nem ennyire elszállt, csak ezé.

Nem hiszem, hogy áfát csalnának, rengeteg bolt ennyiért adja. (Aqua. Ipon, PCX tuti nem csal áfát) https://www.arukereso.hu/notebook-c3100/apple/macbook-pro-15-mjlq2-p282309211/#

Ez egy elvi hibas atlakito. A fejlesztoje elfelejtett arra figyelni, hogy ne csak akkor olvassa ki az EDID infokat a megjelenitobol, amikor bekapcsoljak a szerkezetet (bedugjak az USB Type C alzjatba), hanem vegye eszre akkor is, ha kesobb dugnak ra monitort. Ha van elerheto firmware frissites meg lehet probalni frissiteni, ha nincs es ez zavar teged, akkor vissza kell vinni, hogy selejt. Gondolom akkor azt se szabad megcsinalni, hogy menetkozbe atdugod egy masik monitorba, mert ott sem fogja ujra kiolvasni a monitor specifikaciojat.

Hol vasaroltad?

En kb mindent ugy adok el, hogy az aktualisan megveheto peldany netto aranak 80%-a. Tehat ez esetben en ezt 315 ezerert hirdetnem meg. (aktualis 13" brutto ara apple.hu -n 499990, ennek nettoja 393693 (apple.hu irja az adotartalmat), ennek a 80%-a pedig 314. Az extrak kb senkit nem szoktak erdekelni, tehat eddig soha semmit nem vettek meg dragabban azert, mert PDA-nal 1 akku helyett 2 is volt hozza, vagy tobb tolto vagy jobb tok, stb.

Jah eleg durva, 150-ert lattam multkor mid 2010-es 15" pro-t… par nap utan mar jegen volt. Nem hiszem el, hogy van olyan hulye aki kepes lenne 150-et fizetni egy 8 eves notebook-ert.

Aham… gondolom jol illik a 20 eves bmw-hez.

Mit gondolsz xboxot? Kapsz erte kandallot, sony hazmozi rendszer vagy vagas elotti disznot. 😂.

A kedvencem amikor meghirdetem az mc202 szintimet 140e erre ramiert egy arc hogy 20e :D.

A 30 éves BMW-hez meg a C64. :grinning:

Imgur

(Saját mindkettő)

4 kedvelés

Milyen usb-c atalakitod van? Csak ennel a programnal csinalja?

Nem azt kérdeztem hol vetted…

Legtöbbet én is így használom. Én direkt nem átalakítót vettem, hanem egy USB-C – DP kábelt (és így még inkompatibilitási gond sincs). Zsigerből eltávolodom az átalakítózástól / bár az USB-C – USB3 miatt muszáj, de ott nem zajlik olyan lényegi forgalom.
Erről van szó:
https://www.amazon.it/gp/product/B01N5RFAI4/ref=oh_aui_detailpage_o00_s00?ie=UTF8&psc=1

Ha a remek butterly billentyűzet a garancián túl adja fel, 700 dollárért lehet kicseréltetni. Merthogy az egész topcase egyben van. Ja, a portól is képes tönkremenni. Szép munka.

Igazi mernoki remekmu…

Utoljára az Apple ekkorát laptopban az első szériás Titánium PowerBooknál tévedett.
Ott merevítés nélkül két titánlemez közé betették az alaplapot. Rosszul fogva a lemez átlósan megcsavarodott, az akku kiesett, a felső titán lemez meg elvált a műanyag kerettől, amihez ragasztva volt és beesett. És persze a zsanérja is rendre eltört. :-P

Forummotor es nyomdafesteket nem turo modon tudnek csak nyalatkozni…