MacBook Pro 2018

Megjelentek a 2018-as MacBook Pro-k, 8.gen Intel procikkal, ddr4 rammal (opcionálisan 32gb elérhető), kicsit erősebb vga-val
@solareclipse van 4magos 13as :)

15”-es gépek pedig mostantól 6/12 maggal kaphatóak :)

https://www.apple.com/hu/shop/buy-mac/macbook-pro/15-hüvelykes-modell

2 kedvelés

Pont koltozni keszulok de a kovetkezo projeckt ez lesz :). Amugy ideje volt ezt mar 3 eve kellett volna.

Ui.: 4 mag 512 ssd, 16 GB ram 2500 euro. Nagyon sokaig nem leszek olyan elethelyzetben sajnos :(

De akár 2,5 millát is el lehet költeni egy MBP-re.

Egesz jok lettek az uj vasak, a kinezett konfiguracio se dollarban se forintban nem valtozott, viszont 4 helyett 6 magot tartalmaz.

GPU-ban mennyivel jobb az 555x az 555-nél?

…és ha valaki árérzékenyebb, akkor ezzel a 13”-os MacBook-okat is gyorsíthatja:
https://www.blackmagicdesign.com/products/blackmagicegpu/

Kár hogy csak ezt a vaccak AMD-t nyomják nem elég hogy egy kazán ár/teljesítményben is rosszabb mint az nvidia

Nem biztos, hogy jelent barmit az X. Az rMBP 2016-ban levo 455 Pro ugyonazt a teljesitmenyt (gflops, texture fillrate, pixel fillrate, orajelek) tudja, mint az 555 Pro. A hivatalos specko is egyezik.

Ez a GPU az egyetlen dolog, ami zavar. A jelenlegi vasam, ugyan desktop gep (iMac), de az Apple ezekbe is mobil GPU-t pakol (mar csilliard eve), 1305 GFLOPS-ra kepes. Nem vehetek 7 evvel kesobb is 1306 GFLOPS (555) vagy 1858 GFLOPS (560) GPU-val rendelkezo gepet. Minimum egy 580 Pro (5530 GFLOPS) jarna bele. Raadasul mar 2 eves is elmult az 5834 GFLOPS-ra kepes PCI-E kartyam amit a filmnezos gepben hasznalok (Rx480).

már régen mobil 1080-nak vagy legalább 1070-nek kéne benne lennie.

Nem nagyon van (szerintem nincs) olyan laptop ami ilyen vékony és 1080as kártya van benne.
Nem feltétlen lenne rossz így, ha mondjuk az eddigi csúcs 560 az az alapmodellben lenne, ez majdnem egy gtx 1060 max Q. Laptopban jelenleg erősebb gpu-nak nincs értelme, max ha 4K-ban játszol.
Az enyémben egy 450-es van de amikor játszok bootcampben, ez sem rossz egyáltalán, pl gta5 fullhd-ban high beállítások mellett stabil 60fps-t produkál. Mivel ritkán játszok, nekem ez bőven megfelel. (Persze nyilván nem tiltakoznék ha erősebb kártya lenne benne, de ezt simán elbírja a hűtés is, és összességében a többi része a gépnek bőven kárpótol)

Az a baj, hogy a GTA V egy 6970-nel is jol megy 30-40 fps kornyeken fullhdben. Harmatgyenge a GPU a gepben (ha ahhoz viszonyitom, hogy 2018-van, igaz orulni kell, hogy egyaltalan van valami…), ha pedig megprobalod meghajtani valami jatekkal, akkor nekiall throttlingolni (a 2016-ost tudom, a 2017-est nem neztem en pedig valszeg veszek ev vegen egy 2018-asat, bar meg mindig nem dontottem el, hogy mi legyen). Tudom nem jatekgep. De ha nem lenne ennyire foloslegesen elvekonyitva, beleferne normalis GPU es normalis hutes is. Nekem mar az unibodyk vastagsagaval se volt gondom (de meg az elotte levo PB kinezetu gepekkel sem, mert kb minden mas gyarto gepe vastagabb volt. Szerintem). En titkon abban remenykedtem, hogy a felallas a kovetkezo lesz:

  • 13" 4 magos U sorozatu CPU
  • 15" az alapmodellben a 4 magos, beepitett Intel IGP + Radeon RX VEGA GPU-t tartalmazo CPU
  • 15" extrakent 6 magos CPU, plussz a kulonallo Radeon Rx VEGA Mobile GPU

Mivel az utolso meg nem letezik, igy nyilvan nem volt mit csinalni. De szerintem rossz dontes volt 2018-ban a 2017-es (akkor is csak joreszt atnevezett) GPU-val megjelenni. Van egy gonosz elmeletem, miszerint az ‘X’ csak a novelt memoriat jelenti a 2GB VRAM - 4GB cserejenel (555), az 560-nal pedig semmit.

1050 mobile verziója összecsomagolja az 560-as gpu-t :), a gta egy előző generációs konzol játék :D gyors googlizással a 1070-esnek nem igazán van magasabb TDP kerete mint az 560-nak szóval hűteni tudnák és csak 170% erősebb :)

Az AMD vga fronton egy nulla, de gyanítom az apple valamiért leszerződött velük így szerencsétlenkednek. Az nvidia gyakorlatilag bármit csinálhatnak már most 2 éve előnyük van és ősszel jön a 11xx generáció

A 13-asban lpddr3 ram van, a 15-ben ddr4. Az nem normál ram?

Komolyan képesek voltak 2018 ban DDR3 belerakni???

Igen, mert ha jol remlik az intel nem tamogatja az lpddr4-et, es gondolom a fogyasztas miatt meg kellett az alacsony fogyasztasu verzio.

A CPU-k LPDDR3 vagy DDR4 modulokkal mukodnek. A DDR4 feszultsegigenye 1.2V, az LPDDR3 pedig 1.1V - 1.2V tartomanyban mozog. A sima DDR3 volt 1.5V a DDR3L pedig 1.33V. Mindenesetre, azt tudjuk, hogy a DDR4 kb ugyonannyit fogyaszt, mint az LPDDR3.

Szerk: Atgondoltam, szerintem azert LPDDR3 a kb. ugyonannyit fogyaszto DDR4 helyett, mert olcsobban hozza lehetett jutni.

Ezt igaz nem gondolod komolyan? :)

Eddig ez volt a hivatalos álláspont az Apple részéről, aztán persze lehet, hogy az áll a háttérben, hogy ezzel gépenként spóroltak 2$-t.

Igazából mindegy, jók ezek a gépek nagyon. Már csak pénz kell hozzá :D