MacBook Pro 2018

De a ddr4 az nem forrasztott, nem?

Szerintem nincs olyan mac laptop ami ne lenne forrasztva. egyszerűen nincs máshogy már hely.

Igen, ezert nem ertem.

Szerintem ez simán termék pozicionálás.

Igen. A DDR3 nekik olcsobb, a vevo meg tudja, hogy a szam kisebb benne, mint a DDR4-ben. Tehat, ha meno akarsz lenni es szereted a negyest, akkor vegyel tovabbra is 15"-os gepet (ha a 4-est szeretted korabban, akkor a 4 magos gepert is a 15"-ost kellet venni :D). Szoval csak nem akartak kitolni azokkal akiknek a 4 a kedvenc szamuk.

5 kedvelés

Nekem is tetszenek nagyon, ha most kéne gépet vennem tuti ebből az új szériából vennék, viszont a 2016-os is bőven elég nekem, felesleges lenne most upgradelnem.

Nekem 2015 13" van. Itt már igen lényeges előlépés lenne teljesítményben.

Egyszalu teljesitmenyben nem nyernel sokat, leginkabb csak a turbo orajel novekedesbol es a plussz magokbol tudnal profitalni. Az pedig, hogy ez megeri-e nagyaban fugg a futtatott workloadtol.

2015 és 2017 gép között is egy szállú teljesítményben már jó 50% van pedig a 2015ös gép lényegesen magasabb GHz pörög, szerintem ott is hoz egy 60-70% simán több szálon meg inkább 150% körül. Plusz ugye az új gépet már nem 8 hanem 16GB rammal venném.

Most neztem at a kinalatot, a 2017-es modellekben (nincs touchbar) a turbo 3.6 es 4.0 GHz, a 2015-os gepekben pedig 3.1, 3.3 es 3.4GHz. Az osszes benchmarkban a turbo orajelet latod, a mindennapi hasznalatban a proci nagyreszt a turbo orajel kornyeken fog szaladgalni, ha piszkalod a gepet (ha nem nyulsz hozza, akkor pedig le tud szaladni 1 GHz ala is). A kapott teljesitmenyboost, pedig egyenes aranyban van az orajellel elerheto novekedessel.

Tehat, ha ossze kellene hasonlitani, az 2015-os extra 5557U-val szerelt gepet (itt 3.4GHz a turbo), a 2017-es alappal (13" nincs touchbar: 7360U, ahol a turbo 3.6GHz) akkor kb ezt latnad: http://browser.geekbench.com/v4/cpu/compare/8990907?baseline=8991706

Itt pedig az latszik, hogy ha a 2015-os 3.4GHz-jat noveled 6%-7% -kal, hogy 3.6GHz-t kapj, akkor a pontjait 1 szalon szinten 6-7%-kal kell novelned, hogy megkapd a 2017-es proci kb hasonlo eredmenyeit. Egyszeruen a turbo novekedeset es a magszamnovekedest latod a meresekben csak. Intelnel a turbo es a nem turobo kozotti “ajto” kezd egyre nagyobbra nyilni, ahogy a technologiai fejlodes lehetove teszi azt, hogy csokkenjen a fogyasztas.

Nyilvan, ha szukseged van az uj CPU-val erkezo ujabb GPU featurejeire, akkor nincs mese, azt nem lehet osszehasonlitani, mert amit a regi nem tud, de az uj igen, azt nem lehet benchmarkokkal megmutatni.

1 kedvelés

En speciel orultem volna egy dGPU nelkuli modellnek, szamomra semmi haszna a dGPU-nak, es jopar korabbi szeriaba csak a gond volt vele. Azert is ertelmet latnam egy ilyen modellnek mert az eGPU tamogatas miatt ha megis kene kartya mindenki olyat tesz hozza amit akar :)

Szemelyszerint amiert en elgo dolkod ek a valtason (jelenleg 2014 mid 13, 8 gb ram), hogy mostansag ritkabban dolgozom irodabol es csak a 13” eleg nehez elferni, 15” jobb lenne az mar csak plusz h 2 magrol 6 magra, 8gb ram rol akar 16-32 gb ramra, az ssd gyorsasagrol nem is beszelve. Mar csak az arat kene megemeszteni :)

Nekem tetszenek ezek a gépek. Egy dolog nem tetszik, hogy a 13"-os alapból csak 8GB memóriával kapható.
Az én gépem 2015-ös alap 15" MBP. Ahhoz képest látszólag (értsd számokat) jóval jobb a 2018-as gép, de még a mostani gépemet sem használom ki. Szerencsére a gépem még kihúzza legalább 2-3 évig. Vagy még tovább. Addig meg megint lehet növekednek majd a számok és akkor már tényleg lehet érdemes lesz váltanom.
A munkahelyemen most örököltem meg egy 2012-es Late iMac27"-t. Iszonyatosan örülök a gépnek, mert az 1-2 ezer gép közül csak pár embernek van macje és azokon is Windows fut. És szerintem ezzel a géppel is el leszek odabent jópár évig (amíg támogatott).

Jó eséllyel a 2019 MAC OS már nem lesz támogatott azon a gépen.

Remélem nincs igazad! :D
Bár ahogy nézem a gép adatait, nem látom értelmét, hogy miért ne lenne támogatva. Szerintem csak a videókártáyn múlik. És nem sokkal jobb van az egy évvel későbbi gépben. Az meg határeset, hogy fogja-e vagy sem támogatni.

7 évig van support egy gépre utána kivégzik, minden prociban jön valami új utasítás készlet amit már tuti nem támogat az eggyel régebbi.

Ezt értem, de annyira kicsit a különbség az egyel újabb között, hogy akkor egyszerre két évnyi gépparkot kellene kinyírnia. Ez meg még szerintem túl korai lenne. Viszont ez a 7 év sem hét év, hanem átlag hét év. Pl a 2007-es MBP-m támogatva volt 2016 szemptemberéig!!! (oprendszerrel; nem beszélve arról, hogy biztonsági frissítések még mindig jönnek ki a macOS 10.11-re.) És akár hogy számolom, az 9 év és nem 7.

Nem a prociba szuk. A Mojave koszoni szepen, de jol elketyeg egy 2. generacios Core 2 procin (Penryn) is. A GPU a szuk.

A 2011-es Core i7-es iMacem (3.4GHz, 4 mag, 8 szal) pedig bucsuzik, Metal nelkul nem fog jol futni rajta, meg hackelve se a Mojave.

3 kedvelés

És szerinted van esélye a Mojaven túl is a 2012 Late supportjának?

Van, mert par eve meg arultak. Szerintem 1 vagy 2 riliz meg van benne. Az Apple sokszor valamikyen lathato feature alapjan huzza meg a vonalat: 64 bites EFI, DirectX 10-es GPU, most a DirectX 12 kepes GPU-k (Metal), a 2012-es gep ebbol a szempontbol fura, mert nem tudnak 802.11ac-t, emiatt nincs watch unlock. Talan es lehet cutoff point, de nem hiszem, mert par eve arultak meg a gepet.