MacBook Pro 2018

Meg is lepett, hogy nem találtam meg a beállítást.

2012-esben hd4000 van ami szerintem jövőre de legkésőbb 2020-ban tuti. Tudom van mellette másik VGA de azt nem csinálja meg az apple, hogy fixen már csak a dgpu mehet.

Szerintem jovore meg marad, mert 2016-ban meg arulta a 13"-es modellt. Ezutan kerdeses a helyzete. Viszont ha szerencses, akkor ugy jar, mint a 2008-2010 kozotti gepek, hogy hivatalosan dobta roluk a Sierrat es a High Sierrat, a gyakorlatban viszont mindent bennehagyott a WiFi drivereken kivul (csak a ModellId ellenorizest kellett kiiktatni). A korabbi evekben ilyen tipusu hatrahagyas nem volt.

Hehehe, addig meg csak kikönyörgök egy újabbat. :slight_smile:

Amúgy ebben az iMacben Nvidia GTX660 van asszem, vagy jobb. (A 21.5 verzióban meg min 640.) Valószínűleg az iMac tovább lesz supportálva, mint a macbookok.

hutoben kell renderelni oszt jonapot, kerdes van??? 7ezer lesz (dollarban)

(apro megjegyzes: az uj generacios bill ugye nem veletlen, il a regebbiekre a visszahivas, valami felre ment;)

Hát igen. Két éve kb azon ment a vita, hogy miért nem képes kiadni a legújabb processzorokkal az új gépeket. Emlékszem, hogy felvetődött a nem megfelelő hűtés. Ezek szerint igazunk lehetett. Most akkor mi a jobb:

  • elérhető az új processzorral, de nem lehet kihajtani és emiatt ostorozzuk az epült vagy
  • nem érhető el az új proci és emiatt ostorozzuk

?

Természetesen csak költői a kérdés :D

Ne fizessek már ugyan annyit egy két éves technikáért. Nem az volt a baj, hogy régi procik voltak a gépben hanem az, hogy ugyan annyiért adták mint megjelenéskor.
Amúgy ezt a render tesztet megnézném fcpx alatt is :) Mert azért az adobe program csomag egyetlen egy részét nem nevezném referenciának :D

Szerintem referenica ide vagy oda, de nem bírja a terhelést. Bár azért lehet meg kellene várni, hogy mások is megerősítsék.

Csak azt nem értem, hogy ez most komolyan azért hír csak, mert Apple-termékről van szó?
A vadi új Dell XPS úgy throttlingol, hogy öröm nézni, (eddig még nem volt olyan széria amiben bírta volna a hűtés), érdekes az mégsem hír sehol sem, pedig azok sem olcsó gépek. Szokásos “gate”, ami minden Apple terméknél előjön, mert kell a kattintásszám.
Egyébként furcsa ez az egész, mert pl az én gépemben bírja a hűtés (lehet kifogtam egy jót ? :D ), szerintem ne akarjunk olyan taskokat futtatni egy másfél centi vastag laptopon, amit még asztali gépek sem végeznek el könnyedén, nem kell Prime95-öt futtatni éjjel nappal, normális használat mellett semmi gond nincsen nálam. Pedig én sem a facebookot meg a wordot nyomatom egész nap.

1 kedvelés

a dell hiába add el ■■■■■ sok gépet egyes modelljeiből 10ed annyit. mint az apple ezért senkit nem érdekel. Meg ma divat fiázni az apple-t.

Nézzük meg, mikor írtuk le elöször! :slight_smile:

1 kedvelés

Miért ne használhatnám ki a gépem teljesítményét, amiért fizettem?

Csak azt akartam ezzel mondani, hogy kerülhet bármennyibe egy laptop, a fizikával nehéz mit csinálni, a másfél centi az másfél centi. Nyilván nem lesz jéghideg a gép videó export közben.

Nincs le írva a gép adatai közt, hogy x vagy y taskot tudnia kell gond nélkül futtatni.

A nem downsizeing-olt autók egyszerűen kapnak egy elektronikus limitert 250-re… Nem a használati utasításban van leírva, hogy ne menj gyorsan… :-)
Ferrarit és M-es BMW-t nem azért veszünk, hogy a közértbe járjunk vele (bár biztosan vannak ilyen perverzek is).

Mert az egész egy mókusvakítás.
(Hiába tudná a proci névlegesen azt a bizonyost, ha nem olyan környezetben működtetik.)

De egy autónál benne van a katalógusban / kézikönyvben a maximális sebesség, minden további műszaki paraméter le van írva. Egy laptopnál nincs ilyen (legalábbis ebben a formában), így nincs is olyan, hogy minimum teljesítmény szint amit a gépnek meg kell ugrani.

Az AMD ingyen az Apple rendelkezésére bocsátotta az összes vga kártyájuk kódjait. Azt csinálnak velük amit akarnak, úgy illesztik be ahogy csak akarják, át is írhatják. Így persze ki lehet találni hogy az Nvidia súlyos pénzeket kért az integrációért.
A vicc csak az egészben, hogy pl. hakli fronton meg simán ketyeg az nvidia is. Úgy hogy beírok az nvidia hivatalos! fórumába, hogy halihó kellene ehhez a karihoz mac drájver és a cégtől egy hivatalos admin türelmet kér majd pár hét múlva ingyen kiteszi. Édes a bosszú…

2 kedvelés

Ez engem mint felhasználót pont nem érdekel, az AMD harmat gyenge GPU foronton ez érdekel

Én is ezt mondom. :-)

Az nem baj, ha melegszik a gép számolás közben. A baj az, hogy emiatt lelassul.
Ha valaki elköltött extra összeget, hogy i7 helyett i9 legyen a gépben, akkor a minimum, hogy elvárom, hogy jobban teljesítsen a gép. Különben csak egy drága i9 matricát vettem, amivel semmire nem megyek.
Vagy oldja meg az Apple, hogy ne lassulni le a gép erős számolás közben, vagy ne adjon el i9-et. Mint vásárló, engem nem érdekel, hogy 1,5 vagy akármennyi centin hogy oldja meg a gyártó a hűtést. Ha az Apple azt állítja, hogy ez így működik, akkor jogosan várom el, hogy ne lassuljon be 2 per alatt, nem?

7 kedvelés