MacBookPro mid 2012 QuadCore i7 dGPU kerestetik megvételre

Bármilyen kábel és/vagy adapter, ami a laptop egyetlen töltőjéhez képest pluszban felmerülhet MacMini és monitor esetén.

Egy minit egyszerűen fel lehet pattintani a monitor hátuljára. Az ár–értek–korszerűség háromszögében, hozzácsapva a beszerezhetőséget, jobb megoldásnak tartom.

Ah, ez eddig eszembe se jutott. Bazi sok monitor hatuljan ott van a VESA felfogatashoz a hely, csak nyomtatok egy tartot es meg is van oldva: Printables

Én odacelluxoznám! :slight_smile:
(Hűtőn gondolkodom inkább.)

Szerintem nincs az a monitortalp, ami elbir egy komplett zanussit :DD

3 kedvelés

Adnál-e árajánlatot nyomtatáshoz, hogy MacMinIntel-hez találjon ez:
https://printables.com/model/282697-m1-mac-mini-wallmount

Nekem kis meretu nyomtatom van, amire ezek a tervek nem fernek ra (Prusa Mini, 18x18x18 cm max). Ezert en valami ujat terveznek. Kb. ez alapjan, mert ugy gondolom, ez 2 darabban, illetve alacsonyabb verzioban, siman meg tudna tartani a Mac Minit. Hirtelen, gyorsan ezt tudtam osszedobni belole:

Jol lathatoan, ez 167 g muanyagot, es 11 oranyi nyomtatast jelent. Mivel a gep melegedhet, ezert sima PLA ide nem lesz jo szerintem. PETG vagy ABS az, ami ide mindenkeppen szukseges lesz/lehet.

Nyelvi szempontból értem, de PLA/PETG/ABS sajnos nekem nem mond semmit. Árfekvés?

Nem tudok neked publikus arat mondani, mert nem vegzek kereskedelmi tevekenyseget a nyomtatommal.

A PLA/PETG/ABS muanyagfajta. Utobbi kettot naponta taperolod, amikor megfogsz pl egy darba Lego-t, vagy pl egy uditos palackot.

biztos nem nyomkodnék amikor 16 euro amazonon, de univerális tartó már van 11 euroért is, és nem műanyag.
https://www.amazon.de/Hikig-Mac-Mini-Halterung-Benutzerdefinierte/dp/B0B2K25S5S/ref=sr_1_8?crid=3GZJ5ODE25K51&dib=eyJ2IjoiMSJ9.SVWi_bSL-QPTRW-2l1IKUX828dT0umNE0O1iP7tVJxozT50k1QJ_51iNrl8Bw-8Fwu0-6mN7VGLGghBW08FlaB61WJketIGIrxvJde6C2o6k_aFHyHAGEyFpxnR9ZjLKOFeBqL6L19Me0-fzPuAUoYXgoTu1YwW-2QelLOw-zQIJ6vssakkv50mDss5u9-QO3IEg-CMPVvxjp3BvrSYHOzuknBKRloYblZxjnN9YhV8.sBB3rerXI9I-gN61iOH5hmUIvBcilGbdYemROPOCICg&dib_tag=se&keywords=mac+mini+vesa+mount&qid=1722928457&sprefix=mac+mini+vesa%2Caps%2C153&sr=8-8

Node, miert akarnek erte ilyen sok penzt kiadni, amikor hazilag siman elo tudom allitani? Raadasul, ha most elinditom, estere kesz is van :D.

Sok pénzt? Ne már :smiley:

16-ert, az amazon.de-n veszel 1 kg muanyagot. Raadasul, az anyag mar reges-regen megvan. Se a szallitasert nem kell fizetni, se varni nem kell ra, amig megjon. Ezt pont nincs ertelme amazonrol megrendelni.

Hány sör az? Az Oktoberfesten 1. :slight_smile:

na ja de a a nyomató is pénzbe került, a nyomtatás is pénzbe kerül. és az idő is pénz. Arról nem is beszélve ha elsőre nem sikerül meg a szeletelgetés…
Amit rendelsz pedig fém lesz nem műanyag.

Szerintem, egy Mac Mini megtartasanal nincs elonye a femnek, a muanyaggal szemben. Ha 8-10 kilot kene tartani, akkor jobban meg kellene terezni egy tartot (de meg az sem problema), de ebben az esetben, az 1-2 kg suly abszolut nem jelent semmi problemat. Mivel a nyomtato es a muanyag is mar evek ota megvan (lassan 10 eves lesz, az elso publikalt 3D nyomtathato designom is), igy ennek az ara mar nem nyom a latban (ha pl kell valami program, de inkabb megirom magamnak, akkor sem nezem azt, hogy uristen, mennyibe kerult a szamitogep ezert inkabb venni kellene a programot:D), az ido pedig tenyleg penz, plane, ha a nyomtatas hamarabb elkeszul, mintha megerkezne a rendelt cucc. Ezt a nem sikerul dolgot nem igazan ertem, sajat terveknel elo szokott fordulni, hogy kell tobb prototipus, de ez egy mar kesz, masok altal kiprobalt tervnek a modositasa, nem tud nem mukodni.

oké akkor nyomtas, az is igaz én lemezből is lehajtom magamnak :smiley:

Erdő mellett lakóknak 2 falap és 4 távtartó. :slight_smile:

1 kedvelés

Mas: Mivel tervezel mac alatt 3d nyomtatora?

Az Autodesk Fusion 360 amit egyelore hasznalok. Anno az Autodesk 123D-vel kezdtem, szoval egyelore maradtam a csaladnal. De maximalisan ellenszenves a telepitesi modja (letoltessz valamit, mi az user homejaba letolti a szoftvert es onnan is kell futtatni), de a Lab Install Package rendesen pkg-t tolt es a /Applications -ba telepul. Kb 2 honapja csak rosettaval futtatva mukodik rendesen… Szoval, lehet, hogy ideje lenne keresni majd valami mast.