macOS High Sierra

Nálam is hasonló a helyzet, nem értettem, hogy a Logitech Harmony távirányító miért folyton az iTunes zenelejátszását indítja el ha az Apple Tv-n akarok filmet nézni.

De megtaláltam a megoldást.
Bootolás után Terminálba ezt kell bepötyögni, és letiltja a távirányítót. Bár a kiírt üzenet (cannot unload kext) nem erről tanúskodik, de utána már működik.

sudo kextunload /System/Library/Extensions/AppleIRController.kext

A hibát már jelentettem az Apple-nek, de még nem méltóztattak válaszra.

Igen ismerem en is a megoldast, de egyszerubb nem hasznalni. Majd a kov frissites utan kiprobalom. Van eleg bajom a meloban azzal a kb 30 db gentoo-val, nem hianyzik az otthoni ganyolas. :D

Én ezt a különbséget tapasztaltam: (…igaz nem H.sierra… csak sima)

ps. a HEVC 4K-s tartalmat a QT ismeretlennek tekinti, a VLC meg szenved vele. A fenti két screenshot meg AVC.

1 kedvelés

Node, ezt miert nem az aktualis (10.13) verzion probalod? Ott mar tartalmazza az ehhez szukseges tamogatast a VDADecoder. Ez nem fog visszamenolegesen megerkezni korabbi verziokba. Microsoft sem backportol uj featurekat regebbi rendszerek ala.

1 kedvelés

De így lehet szidni az apple-t ;)

Mik azok a hatalmas hibák? nekem simán megy és most jött ki a 10.13.1.

Hiaba ugyonazt a driververziot hasznaltad Windows XP es Windows Vista alatt, valamint ugyonazt a MediaPlayer verziot, megis csak utobbi alatt volt h264 dekodolas hardveresen. Amikor ezek a featurek megjelentek, meg aktivan supportolt volt az XP, megsem erkezett meg bele ez a feature.

Nyugodtan tedd fel a High Sierrat, nekem sehol sem produkalt tobb bugot, mint a korabbi OS.

Kar azon keseregni, hogy nem kapsz meg visszamenoleg featurekat.

1 kedvelés

Az Emojiknak nincs koze az Applehoz. Ezek a megrajzolt emojik megerkeznek Windowsra es Androidra is, mert az Unicode konzorcium rajzolja es talalja ki oket. Tudod ok az a csapat, akik bevesznek az unicode zonakba mindenfele betuket, pl. emiatt tudsz megfelelo font eseteben klingonul vagy regi magyar rovasul irni, mert ez is resze az unicode szabvanynak.

A 10.13.1 javit egy csomo hibat: https://support.apple.com/en-us/HT208177 valamint rengeteg security problemat: https://support.apple.com/en-us/HT208221 A javitott hibak egy resze fuggetlen az Appletol, a felhasznalt opensource dolgokban van, de pl. ez az update javitja a par hete kirobbant “hatalmas” WiFi hibat is.

Az XP es a Vista kozott pontosan 1 generacionyi az elteres. Az elso hardverek, amelyek tudjak segiteni a h264 dekodolasat (vagy az egesz folyamatot, vagy csak 1-1 reszt tamogattak a folyamatbol!) azok meg javaban a Vista elott jelentek meg. Ezekhez nem erkezett support, csak egy majdna kesobb megjeleno rendszerbe kerult bele.

Az MKV egy kontener, a QT pedig egy lejatszo es-vagy framework. OS X-ben 10.6-tol van h264 dekodolas tamogatas a VDADecoder frameworkben, ezt akar MKV kontenerrel is hasznalhattad. (pl. a VLC is ezt teszi). A VDADecoder volt az a rendszerkomponens, amely megkapta a h265 supportot is. Igy az azt tamogato szoftverek tudjak hasznalni h265 dekodolasra. A VLC kodjaban gondolom annyit kellett valtoztatni, hogy nem csak h264 eseten kell megkerdezni a rendszert, hogy ismeri-e a kodeket hw gyorsitottan, hanem h265 eseten is. Felejtsd el, hogy ilyesmit vissza fognak portolni regebbi rendszerekbe, mert ezt en sem csinalnam meg sajat szoftver eseteben. Ott az aktualis verzio.

A VP9 senkit sem erdekel Apple reszrol, tekintve, hogy az ISO szabvanynak szamito h265-ot implementaljak helyette. Itt en inkabb a Googlet erzem dilettansnak az egesz mizeriajaval, a Chromeot pedig korunk Explorerenek, ahol a Google minden nem szabvanyos dolgot kiprobal, belerak termeszetesen senkivel sem kompatibilis modon. Esetlegesen, implementalja a szabvanyt sajat kenye-kedve szerint. Rengeteg olyan Javascript feature van a Chromeban, ami sehol mashol nincs.

Miert kellene ujrarakni? Azert van a frissites, hogy ne kelljen ujrarakni. Unix ez, nem romlik el magatol. En PPC ota hurcibalom a rendszereimet, ha pedig uj eszkoz kerul, akkor arra nem friss telepites jar (akar dobozbol kiveve), hanem a mar meglevo rendszer klonozasa, pont amiatt, hogy az ezernyi beallitott keyboard shortcutot, vagy az itt-ott modositott launchd pllisteket ne kelljen ujra megcsinalnom.

2 kedvelés

Ha olvastad az idevonatkozo USB szabvanyokat, akkor rajohetsz, hogy a TB3/USB-C formatum valasztasa a leheto legnagyobb problemahalmaz megfogasat jelenti. Fogsz egy kabelt, aminek az egyik vegen USB-C a masik vegen pedig HDMI van, es ebbol te nem fogod tudni azt, hogy mukodni fog-e, pedig csak siman bedugod az USB-C veget a gepbe a HDMI reszet pedig monitorba/TV-be. A szabvany szamara teljesen opcionalis a HDMI protokoll tamogatasa USB-C intefacen raadasul jelenleg itt csak 1.4 verziora van lehetoseg. Ha viszont veszel egy masik kabelt, ami teljesen ugyonigy nez ki, az akar mukodhet is, sott akar a HDMI 2.0 is mukodhet vele. Itt persze annyi a trukk, hogy ez a masik kabel egy USB-C - DisplayPort majd DisplayPort - HDMI 2.0 atalakitot tartalmaz. Egyszeruen a leheto legrosszabb valasztas egy olyan aljzat ami lehet kliens oldali valamint host oldali is tovabba opcionalis a tamogatott protokollok jelenlete. Ember legyen a talpan, aki kepes lesz ezt majd jol osszehangolni.

Igen, az rMBP Sierraval jott, es az operacios rendszer kovetkezo verziojaba meg is erkezett a frissites. Mi fejlesztok NEM fogunk foglalkozni a regebbi verzioval, mert a regebbi verzio senkit nem erdekel. Folyamatosan fejlodik a szoftver, aranytalan tobbletet jelent egy regebbi verzio felruhazasa uj featurekkel. Az is vegtelen eroforras, hogy a hibak javitasra keruljenek, mert elkepzelheto, hogy a kod mar teljesen mashogyan nez ki.

A Microsoft sem tamogatja uj featurekkel a korabbi Windows verziokat, sott a Windows 10 korabbi kiadasait sem.

A PPC-k megjeleneskori koraban nem volt full h264 dekodolasra kepes GPU a gepekben. Hiaba helyeztel kesobb bele te olyat a G5-odbe, ahhoz mar nem volt driver, igy nem ertem, hogy ez hogyan jon ide. XP-t es Vistat emlegettem, ahol ugyonazt az nVidia/ATI driver verziot hasznaltad, ugyonazzal a MediaPlayer frameworkkel, viszont csak az utobbi remdszeren tudtal h264 dekodoalst hasznalni. (legyen az a szoftver MS termek vagy akar VLC).

En nem sok tonkrement gepet alttam HS updatettol (pedig a kornyekemen mar mindenki updatelt). Itt valakinek problemaja van az Apple Remotettal (gondolom reportolta ezt az Applenak, mert ott mar a hardver letezeset is elfelejtettek).

Nem ertem miert lovagolsz ezen ujra es ujra. Ez kb ugyonennyi macOS alatt is.

1 kedvelés

A QT tovabbra is tudja hasznalni a Periant. (felteve, hogy a valodi QT-rol, beszelsz ami a reges regi QT7). Az ujabb QT (tehat a QuickTime X) mar nem a regi QuickTime frameworkot hasznalja (technikailag semmi koze nincs a QuickTimehoz), igy ahhoz nem is telepitheto a perian. Az uj QT az iOS-ben is hasznalt frameworkot hasznalja, ami viszont nem pluginezheto. Ezert latsz converting ablakot, amikor telepitett perian mellett megprobalsz megnyitni QT-val egy MKV-t.

Ezt megint nem ertem. En az MPC roviditest egy 3rd party medialejatszo szoftverre szoktam alkalmazni (Media Player Classic) aminek semmi koze nincs a beepitett szoftverhez. Tehat 3rd party, mint Macen kb minden player. Hianyzik, hogy legyen MPC OS X alatt is? Ez kb technikailag lehetetlen, mert ezen a platformon nincs semmi megfeleloje a DirectShow komponensnek. (Sajnos…, meg meg ugy kb barmilyen mas mediaval kapcsolatos komponensek, pl egyseges tvtuner/dvb input/hdmi input kezelesnek stb.)

De miért szopsz vele? Komolyan nem igazán értem, tedd fel a legújabb OS-t és megy nem? De amúgy mennyire reál az, hogy laptopon nézünk 4k HEVC kódulásu filmet? Utoljára 2009 környékén néztem számítógépen filmet (akkor is laptopon utazás közben).

Nem mondom, hogy ez az eset nála, de itt egy példa, miért akarhat valaki 4k-t lejátszani laptopon:

TV-re rákötve nas meg mindenféle bohóckodás nélkül lehet nézni.

Meg mindig nem ertelek. A VDADecoder 10.13 alatt tartalmaz h.265 tamogatast. SENKI NEM ALLITOTTA, HOGY 10.12-BEN IS TARTALMAZZA. Teljesen tokmind1, hogy mit tamogat a procid, teljesen tok mind1, hogy GPU-bol CUDA-val mar egy 650-es nVidian is megoldhato lenne. Nincs tamogatas. Ha Apple sajat procit hasznalna, akkor sem lenne mas a helyzet. HA kell h.265, akkor 10.13. A QT-ben miben merul ki a korlatozott tamogatas? En Main es Main 10 profilet probaltam, azt szepen le tudta jatszani (amikor utoljara probaltam, kb 10.13 3. vagy 4. beta), azota nem hiszem, hogy rosszabb lenne. Mivel nincs 10 bites megjelenitom, ezert nem lattam elterest a Main es a Main 10 kozott.

Ha mediacentert akarsz, akkor nem az Apple a megfelelo valasztas. Pl. az is csoda, hogy a VDADecoder valamennyire mukodik, mert kb zero dokumentacio erheto el hozza. Kezdteben nem is letezett doksi, csak visszahejtett headerek. Apple osszerakja maganak a tobbiek pedig le vannak tojva. Sajna mediatamogatas fronton egy nagy nulla az OS X a Windows nyujtotta keretekhez kepest.

Egyebkent, majd belenonek a szoftverek. Sem a VLC sem a tobbi szoftver nem azonnal volt kepes anno sem hasznalni a VDADecodert. Ez nem windows, nincs ra API. Apple termekekkel, Apple kontenerekkel, Appletol szarmazo fileokkal mukodik. HA talalsz valami allomanyt, ami bugos HW dekode mellett OS X alatt, de jo ugyonezen a gepen Windowson vagy Linuxon, a bugreportod lezarjak, mert “nem tamogatott fileformatum”.

Windowsra tovabbra is sokkal konyebb ilyesmit implementalni. Apple frissiti a VDAdecodert, majd nem dokumental semmit, a sajat kontenerjeit pedig tamogatja a QuickTimeX/Photosstb. Windows alatt fenn van a splitter ami szetszedi a kontenert, fenn van a codec, ami hasznalja a VGA-t es kb barmilyen szoftverben ami DirectShowt hasznal (legyen az browser, media player, random jatek) mukodni fog. Latszolag Applenak nem ceja ezen valtoztatni. Egy csomo mas dolgot sem implemental, hiaba tolom ra a 2008-as MBP-re a Radeon Rx480-at, csak Windows alatf lesz kepes hw gyorsitottan barmit lejatszani, mert Apple csak az Intel CPU-ra irta meg a drivert, igy dGPU-val rendelkezo gep eseten is az IGP dekodolja a videot. Arrol nem beszelve, hogy pl ugyonez a 2008-as MBP h264-et dekodol hw gyorsitva Windowson es Linuxon, de OSX alatt nem kepes ra sehogyan sem. El kell fogadni, a piac ezen resze nem fontos

Ez az MPC forkja, mert az original fejleszto kb 6-8 eve abbahagyta. Ez alapvetoen egy DirectShowot is hasznalni tudo mediaplayer.

De miért nem akarsz váltani? Mi a gond?

Szkjuzmi…
Olvasgatom az elmult par post vagdosasat…

Nekem egy dolog jutott errol az eszembe.
Anno az alma leginkabb az egyszeruseg elvet kovetve szolgalta ki a nagyerdemut… Manapsag ugyanez a helyzet, de nagyobb visszhanggal/erdeklodessel.
(Nem a mundert vedve)
En sosem hallottam, hogy ez a legjobb multimedias megoldas a piacon… Sosem hallottam, hogy ez a legjobb gamer platform.
Sok-sok eve en is tudom, hogy ez a rendszer/gep nem arra keszult. Itt fizikalisan is igaz: “think different”…
De ami “different”, azt ne probald mar massal osszehasonlitani… meddo dolog.

Probaltam dolgozni windows-al… megbolondultam tole. Nekem az nem perfect, ha egy sima pdf megnyitasra, alapveto kepszerkesztesre 3rd party programot kell telepitenem… nekem a napi munkamhoz elegendo a macos es az adobe… rohadt kenyelmes, rohadt praktikus… en is kopkodok, mert sokminden szarabb mint volt, de van sokminden ami jobb…

Vannak dolgok, amik emberi tulajdonsagaink altal nehezen elfogadhatoak… de attol meg lehet jo vagy eloremutato…
Engem a MBP “portalansaga”, vezeteknelkuli megoldasokra vezetett, amit mara aldok-mert sokkal kenyelmesebb az eletem tole… nem kell dugdosnom kabeleket, az uj wireless szabvanyok gyorsasaga pikk-pakk attol mindent a levegoben…
■■■■ es nehez dolog a valtozas… de vagy valtozunk, vagy lemaradunk…

Amen

4 kedvelés