macOS Sierra

Hát már kihúztam és be is dugtam egy párszor, SMC is volt PRAM, de semmi

Restore módban Wi-Fi-ről esetleg?

Ahoz elsonek fel kell updatelni szerintem es utana ujra huzni.

beta verziót tesz fel…:)

Rendesen szedd le appstoerbol, frissisd majd utana helyre allito particiotol clean install. Vagy vegyel 2e forinte egy pendrivot a 800e forintos gep melle :)

1 kedvelés

A post was merged into an existing topic: macOS High Sierra

Mi vett rá az áttérésre, unatkoztál?

:) jajjj de jó nekem, ezen múlik az élet

Az ára :), de mindkét gép itt van, így dönthetek még akárhogy is. Elsőre, annyit biztos tud mint a volt 4 magos Xeon, a mostani 8 magos meg nem produkál többet, tehát sebességben nem lesz rosszabb, szerintem. A bővíthetőségre meg nem lesz szükségem, Mac Pro-kat sem bővítettem. Ami zavar az a fényes monitor. Mellette a régi Cinema, messze, messze grafikus barátabb. De majd meglátom, milyen előnyöket nyújt, remélem CAD-ra is elég lesz. Ha nem jön be, akkor megyek vissza egy Mac Pro-ra.

2 kedvelés

Jelentés, megoldódott, sikerült feltenni a High Sierrat, Szuper. Most mennék vissza Sierrara, mert az a program amit munkámhoz használok (ESKO Studio) az csak noveberben lesz elérhető HS-ra.

Na a visszaköltözés egy rémálom, egyszerűen mintha Windows XP idejében járnék, mindenkép a HS-t akarja erőltetni, nagy nehezen megtaláltam a megoldást egy fórumon. AppStore.ban elvan dugva, de amikor letöltöd, akkor azt írja - letöltés után- hogy hát barátom TÚL RÉGI az macOS (SIERRA) erre a gépre nem installálható! Hogy a jó■■■■■édesnyádattelibevered!

A 3TB os Fusion Drive-t 2 felé particionáltam,gondoltam visszateszem, hogy egykötetben legyen a 3TB, na, gondolod engedi, ezt írja - the full size of fusion drive is not available for repartitioning Már egy hete csak a Mamára gondolok…

tudna valaki ebben segíteni?

Köszönöm

Fusion drivot particonalni nem igazan lehet szerintem.

Én nem tudok számolni, vagy…?!
…viszont hova lett???

Megcsinálta, csak most nem tudom visszaállítani és csak 1,5TB-ot lát, a másik 1,5TB-ot nem látja.
Mac HD1 és Mac HD 2 nek neveztem el, töröltem a Mac HD 2 partíciót, és csak a Mac HD 1-et látja.

Igy paszolom, talan ha helyreallito particiorol bootolsz es ugy megnezed diskutilityvel?

semmi,
láttam más is belefutott ebbe…

A recovery és az esetleges win is egy-egy partíción van, így biztosan lehet.

Szerintem terminálos varázslásra lenne szükség, leginkább “target disk” módban, utána vissza tudnád tenni a Sierrát.

:) de korán keltél… az első cikket megtaláltam én is, de előtte már buheráltam egy sor kóddal, ami visszaállította 3TB-ra, de még mindig uaz az üzenet; nem áll rendelkezésre a teljes méret :))
Hát ez az iMac nem lopta be magát a szívembe

ezt nem láttam :)

1 kedvelés

További érdekes jelenségről számolnék be

egy újraindtás után az USB vezetékes billentyű megszűnt működni az iMac-en, ha átteszem a Mac Pro-ra ott működik!
Ötlet? SMC PRAM Permission már volt!


UPDATE- hátha jó lesz valakinek

ahogy olvasgattam, a fent említett probléma nem új keletű dolog, sokan belefutottak már.
Apple megoldása: vegyé másikat :) ja és nem tudják mitől lehet, de azt is javasolják, hogy egy USB expander kábellel orvosolható a probléma. Igen úgy valóban működik!

Végül is nem telepítgettem, a Mac Pro-n megy a bill, ma reggel elkezdtem nyomogatni és hosszan lenyomva tartani a CAPS billentyűt, és láss csodát, megjavult. Agyrém! Nem tudják az Apple-nél, hogy mitől van. :)