macOS Sierra

én beraktam a “Hot Corners”-be és csak odahúzom az kurzort…

Ha nem állítok be bill parancsot hozzá, akkor biztos azért húznám fel magam, mert néha akaratlanul is elaludni, ha meg csinálok bill parancsot, akkor meg már megint kétkezes művelet…

alt+cmd+eject, minden nap ezt használom

1 kedvelés

Vajh hogyan kellene ugy lockolni a gepet, hogy az unlock with apple watch fel tudja oldani? Atgondoltam, es ez nem egy tul egyszeru feladat. Lehet vissza kell szoknom arra, hogy ha kimegyek a konyhaba az irodaban, akkor altatom, es nem csak a lock screenre megyek vissza.

én ezért használom úgy ahogy fent irtam

Egen, de ez csak visszamegy a lock screenre, ahonnan nem megy az unlock with apple watch. Egyeduli opcionak a kijelzo altatasat talaltam, mert ebredeskor van unlock with watch, viszont igy nem latszik a gepen, ha be van kapcsolva.

1 kedvelés

Azt hittem az a lényege, hogy a lock screenen is “be lehet jelentkezni” Apple Watchcsal. Amúgy ez az eject - altatás elég érdekes, mert általában véve nem működik. De egyszer már működött. Szóval nem értem. Ja meg persze külső billentyűzetről sem megy így az altatás, de csak otthon használok külső billentyűzetet, úgy hogy ez nem probléma.
Csak azt nem értem, hogy miért van az, hogy néha megy, néha meg nem megy…

Boot utan elso loginnal nem megy a watch. Tehat olyan helyeken, ahol tobb felhasznalo kozul kell valasztani, ezert nem megy akkor sem a lock screent nyomok a a multiuser menuben. Viszont screensaver es kikapcsolt monitor es sleepbol ebredes utan, amikor csak a te jelszavadat keri, akkor mukodik.

Nálam így müxik a “hot corner” Macbook pron

Lehúzom az egeret a sarokba, alszik a képernyő és ha megnyomok egy billentyűt a watch-csal a kezemen azonnal bent vagyok

1 kedvelés

Lassan akkor felrakom en is mert ugy latom mindossze annyi a gond az uj rendszerrel, hogy hogyan nem mukodik amikor egyebkent sem akarom, hogy mukodjon ;)

1 kedvelés

Nekem 10.5 ota nem volt gond rendszerrel, viszont az windows millenium szintu volt.

Pages, numbers, aperture megy (napi szinten használom)

2 kedvelés

Már nem.

Office is megy

Office 2011 szinten OK, iWork '09 is megy. iPhoto es iMovei HD szinten. 2000 eves EyeTV szinten mukodik.

Live mukodik, logic pedig nyilvan.

Az új idea már támogatja a Sierrát:

Ki mire jutott az uj rendszerrel?
Tegnap felraktam clean installal, haaaaaaaat.
A sok idiota uj feature kikapcsolgatas azert kemeny, pl Safariban a cimmezoben is dobja a kedvenceket :S,
kulsos fejlesztotol program megnyitas nem egyszeru (amig vissza nem rakod a harmadik opciot)
A bekapcsolo hang ma estig nem volt, most egy restart utan megint lett, de jobb lenne ha nem lenne, es a start ninja meg nem comp.
Szerk: startninja comp ;) csend lett, de hogy masfel napig miert volt csend azt nemtudom, es hogy miert jott vissza azt sem.
Safari toolbar beallitasa a katasztrofa kategoria, a downloads gomb nem marad azon a helyen ahova beallitom, ha torlom a letoltesek listajat akkor a gomb is eltunik :S
Nem lehet “kinyirni” a regi paranccsal az egesz notificationt a menubarrol :SS
Es ezek csak apro bosszanto vackok, amik az elozo rendszernel sokkal kevesebb hibaval mukodtek.
Lehet megint vissza kell terni a “csak minden masodik oprendszert rakunk fel” hozzaallashoz (igy nem volt leopardom es lionom sem soha:)))

Ez már nem mostani probléma. Én semmit sem állítottam át legalább két rendszerrel ezelőtt óta (vagy akkor). Nekem az App Store és azonosított fejlesztőktől származó opció van bekapcsolva (nincs is nekem harmadik már azt hiszem ettől a rendszertől kezdve nincs), de ugyanúgy, mint már korábban most is el lehet indítani különösebb trükközés nélkül bármit úgy, hogy közben megmarad ez a biztonságosabb beállítás: az elindítani kívánt alkalmazáson (vagy fájlon) jobb gombot kell nyomni és ott megnyitás. És ennyi.

Amúgy én már nagyon régen feltettem, nem sokat vártam megjelenés után, pedig megfogadtam, hogy 10.9 fél éves kínlódása után nem fogok egyből frissíteni. De most nem bírtam kivárni, kíváncsi voltam a dolgokra (Siri :D). De nekem ezzel a rendszerrel egy-két apróságot leszámítva nincs semmi bajom sem. Sőt nekem egész jól működik.

Hogy rakod vissza a 3ik opciot?