macOS Sierra

rootkent spctl --master-disable

1 kedvelés

koszi!

Hat az egesz jo mukodes azert nalam tulzas, a Safari nagyon gaz, grafikusan is szetpereg neha idoszakosan a toolbar, a letoltesek opcio gomb ma eloszor elvandorolt arrol a helyrol ahova raktam, aztan miutan kitoroltem a listat belole, el is tunt, a favoritok allando megjeleneset a cimsorban mar sikerult kikapcsolni, de kb olyan ez mint a keretlen u2 lemez, ertem en, hogy uj, de majd bekapcsolom/meghallgatom ha akarom, igy lehet keresgelni hol is lehet kikapcsolni, van gy ket program is ami kifagy, kilep, pl a KODI is a torrent kezelom is pl, szoval azert akad baj, sajnos
a harmadik opcio az app megnyitasoknal eddig aktivalhato volt, mostanra eltunt, de ugy visszarakahato,

Czo: nincs otleted, hogy a komplet notification hogyan tuntetem el a menubar jobb sarkabol?, koszi

Nekem semmivel sem masabb a Safari, 10.12 alatt, mint a korabbi verziokban. Igazabol, evek ota be van allitva, egy blank folder favoritesnek (meg anno iPhoneon allitottam be, hogy ott ne mutogasson ikonokat a Safari). Nekem az XBMC is megy stabilan, Transmission is hasznalhato. A notification center ikonjat pedig eddig nem akartam elrejteni a menubarrol.

En eddig 2 dologba futottam bele. Az egyik, hogy a libre office random osszeomlik (a still valtozat), a fresh-el nagyjabol megy. A masik a PPTP vpn eltavolitasa a rendszerbol. En is siri miatt frissitettem, de bevallom egykezemen megtudom szamolni hanyszor hasznaltam gepen :D

A libreofficet passzolom, nekem az a csomag mar staroffice koraban is katasztrofalis stabilitasu volt. A PPTP eltavolitasat mar kb 10 evvel ezelott meg kellett volna lepniuk. Azt viszont nem ertem, hogy miert csak az UI-rol tuntettek el (mert a kextek, es a kello daemonok bennmaradtak). Sirit a telefonomon sem hasznalom. Nekem a Watch Unlock, az Universal Clipboard volt a huzoero a frissites mellett.

Én sem állítottam át a Safairt és fel sem tűnt, hogy lenne változás. Lehet én is korábban beállítottam jól és most emiatt nem tűnik másnak.
Kodit ritkán használom a gépemről, de amúgy megy. Korábban volt olyan, hogy kilépésnél fagyott ki, de az nem zavart sosem. Amúgy azt sem tudom, hogy a legfrissebb-e vagy sem, szóval biztos nem frissítettem az elmúlt néhány hónapban.
Sirivel egyszer sikerült nehezen megtalálnom egy dokumentumot. Persze nehéz volt, mert ugyebár magyar volt a neve, de sikerült. Az egyetlen nagy előnye, hogy ha teljes képernyős alkalmazásba akarok behúzni a Finderből fájlt, akkor Sirivel könnyen meg lehet csinálni, egyéb módon pedig kicsit nehézkesebb. No meg általában megkérdezem tőle az időjárást :) De ezt a telefonomon is meg szoktam tenni. Sőt a telefonomon még meg szoktam kérni, hogy hívjon fel valakit. De persze ez utóbbit korábban is lehetett Voice Overrel. Jut eszembe: nekem édesanyám kontakt profiljában már évek óta hozzá van adva becenévként, hogy Mom. Korábbi iOS verziókban a Siri simán tudta, hogy kit kell hívni, most az új Sirit nem tudom rávenni, hogy anyámat hívja.

a kodi nekem is kilepeskor omlik, de elozo os-en csaknagyon ritkan fordult elo,
a safari grafikus szetpergeserol majd csinalok screenshotot,

Napokban inditaskor egy foldgomb jelenik meg es nem bootol a rendszer. Kikapcs, ujra bekapcs mukodik minden, de azert jobb lenne utanna jarni.
Otletek mit erdemes csinalnom?

Beállítani a “startup disk”-et.

Ooo, ezt megis, miert? Clean install lett rakva az ssdre. Mi lehet mas a startup disk:/?

Régi dolog: bizonyos frissítések után elfelejti (de én is csak olvastam róla).

1 kedvelés

Oke, ranezek, es inkabb nem is mondok semmit ;)
Koszi!

Nálam egy usb3-as pendrive többször kinyírta a bootot (talán tápellátási problémája van, nemtom), csak pr.ram reset után indult el a gép :(

MEgneztem, nem nagyon tudok mit kivalasztani mert annak ellenere, hogy benne maradt a hdd is, azt nem is dobja fel a stratup disk beallitas :/, ez igy egyre erdekesebb sajnos.

Küldj rá egy lemezjavítást, az rendbe szokta rakni a boot-szektort is.

Elnézést ha hülyeséget írok, de még nagyon friss mac-es vagyok. A gondom az, hogy mostanában újraindításkor, vagy kikapcsoláskor nem zárja be a futó programokat és így kénytelen vagyok megerőszakolni. Mit tehetnék?

sziasztok, segítsetek nekem!

alaphelyzet:

a gépemhez egy külső HD rack-et használok, ebben van 4 db vinyó…

probléma:

azt vettem észre, hogyha leteszem a gépet sleep módba (macOS), akkor ezek a vinyók ébredés után nem csatlakoznak, mintha ott sem lennének, sima bekapcsoláskor működnek, viszont én cca. 2-3 hetente kapcsolom csak ki a gépem, addig általában sleepbe teszem csak le, így ez elég zavaró! :/

valami ötletetek van erre? találkozott hasonlóval valaki?

A Sierra vegre elkuldi sleepelni a kulso diskeket is (a korabbi OS-ek nalam nem kuldtek sleepelni a diskeket, csak azok a diskek aludtak el, amelyekben volt valamilyen “okos” megoldas arra, hogy kitalaljak, mikor menjenek el aludni. Pl. umount eseten lekapcsoltak a disket). Ebredes utan viszont a diskek nagyresze, ha megkaptak a sleep commandot levalik (tehat pl. USB-re dugva nem is mutatja a System Profiler), igy nincs eszkoz aminek wake commandot kuldhetne a Sierra. En erre azt mondanam, hogy hibas megkozelitest alkalmaz a gyarto az eszkoz firmwarejeben.

oké köszi és valami megoldás vagy 3rd party alkalmazás nincs erre?