macOS Ventura

De ha nincs annyi tartalom ami szépen megjeleníthető lenne, akkor mi értelme van a nagy ablaknak?

Szokni kell… Amugy nem veszes, csak furcsa a sok-sok eves megszokas utan.

Én még nem mertem frissíteni, igazából nem kell semmiért, minden megy (amit használok) most is rendesen. Van bármi olyan feature szerintetek, amiért megéri frissíteni?

A Stage Manager és a Continuity Camera nekem tetszik, ezekért nekem megérte frissíteni.

1 kedvelés

MacOS-en miért jó a Stage Manager? Próbáltam használni, , de sokszor van, hogy két programot kell egyszerre látnom. Persze két monitornál már ez sem gond. Viszont alapból rengeteg szerkesztő területet eszik meg. Nekem a fullscreen alkalmazások használata jobbnak tűnik.
iPaden használja amúgy valaki? Ott is csak akkor érzem érdekesnek, ha gyorsan kell váltani többször alkalmazások között.
Persze mindenki másképp használja az eszközöket és nyilván valakinek hasznos, és pont ezért kérdezem, hogy ki hogyan használja ezt a funkciót.

Én nem értem mire jó a stage manager, valójában nem mindegy hogy a dockon kattintok egy alakmazásra vagy oldalt ezen a csodán? de amugy is alma+tab :smile:

2 kedvelés

En több ablak-csoportot tartok a Stage Managerben, egyik csoportban VS Code + Safari + Terminal, másik csoportban Teams + Outlook pl. Ha a bal oldalon egy ablakot a Shift gombbal nyitsz meg, akkor az aktiv ablak melle nyitja meg. :slight_smile:

En siman tabbal valtok a programok kozott, ami munkafolyamatol fuggoen 2-3 program egyszerre. Persze aki egyszerre 10 progit hasznal annak biztos hasznos. (Termeszetesen nekem is ott van meg pluszban a mail, music… de erre ritkan nezem igy egyszerubb egerrel ra klikelni.

En sok program szeparaciojara a spacet hasznalom :smiley: Akar egy azon program tobb “projekthez” tartozo ablakai is kulon-kulon spacera kerulnek.

2 kedvelés

Az is siman lehet, hogy ugy jart szegeny window manager, mint az Xcode. Aki kitalalta ezt, neki lovese nem volt arrol, hogy van Expose meg Spaces :smiley: Ugye szegeny Xcode is kapott a “regi” tabjai melle “uj” tabokat (amit ugye, nagy csinnadrattaval be is harangoztak), igy most ott tartunk, hogy szegeny Xcodeban KETTO tabbar is van :smiley: Ott van a regi, amit az OS ad es a tobbi appban is elerheto es ott az uj, amit valamiert beletettek :smiley:

Xcode 12-ben erkezett ez, de azota is velunk van (tehat 13-ban es a most osszel erkezett 14-ben is). A felso tabsor a “regi”, ilyen keletkezik, ha rendje es modja szerint nyomsz egy cmd+T -t, az also meg az uj, :DD Higul a szakma…

1 kedvelés

Igen, ez engem is nagyon zavart, emiatt leszoktam a régi tabok használatáról. Persze néha nyomok még command+T-t régi megszokásból, de már egyre ritkább ez az eset. Egyéként azért használom csak az újat, mert úgy kevesebb helyet foglal a tabbar és így több hely marad a kódnak.

Az az igazág, hogy én még nem frissítettem, maradtam Monterey-n, nem látok semmi hozzáadott értéket. A stage manager funkciót sem értem, hogy mac-en milyen előnnyel jár a meglévő lehetőségek mellett.

Ti láttok bármi előnyt a Monterey-hez képest?

Nekem egy Intel GPU driver es egy Photos bugot leszamitva, kb. semmi bajom nincs vele. Azert csak kb. mert van meg par dolog ami nem tetszik, de az nem “bug”, hanem feature.

1 kedvelés

Köszi :slight_smile: Én sem feltétlen attól tartok, hogy nem menne, csak az előnyét nem látom a kínált feature-ok alapján (még) :slight_smile:

Ez egy igen szubjektiv kerdes.
Alapvetoen en nem hasznalok (illetve ez sem teljesen igaz) semmilyen kulonleges specifikaciot igenylo alkalmazast, igy gyakorlatilag mindegy az OS verzio. Az egy kivetel egy kizarolag windows alatt futo program, ami miatt virtualizalnom kell az ablakos rendszert - ennek viszont vannak korlatai az M1 miatt. Mivel maga az alkalmazas hardware-kulcsos, igy a korabbi intel-es mac-en ez nem volt problema a windows virtualizacio eseteben. Az M1-nel viszont mar nem hajlando kezelni a hw dongle-t. Egyetlen szerencsem, hogy a program keszitoje hagyott egy kiskaput es lehetoseget ad ilyen kiveteles esetekre a hw-kulcs megkerulesere.
Ezen kivul a hasznalat soran vannak pozitiv es akadnak negativ eszrevetelek is 13.x-el.
Korabban irtam, hogy nekem kicsit “szedulos” a System Settings. Viszont ezen kivul nincs kiemelendo eszrevetelem. Minden siman, csendben es baromi gyorsan teszi a dolgat (ok, ez egy MBP M1 max).
ps.: es mar Adobe cuccokat sem hasznalok - igy egy stresszfaktorral is kevesebb :slight_smile:

2 kedvelés

Sziasztok
Amióta felraktam azóta nem működik az openoffice progi.
Találkozott már valaki ilyesmivel?Frissítettem de semmi, mindig hiba üzenent kapok.
Köszi

Mi a hibaüzenet?

Az elavult OpenOffice helyett esetleg kiprobalhatod a Libre Office “valtozatat”. Az OO megmaradt kb ugyonabban az allapotban (4.x verzio), ahogyan az OO-LO split elott volt.

Ah, az svg-bol csinalt png nem nez ki jol. Kozvetlen az SVG-t nem tudom linkelni, szoval itt a Wiki oldal, ahol ez a graph van.

Ventura jelenseg…?!
Kep, pdf megnyitasakor a Preview ad-hoc “can’t be found…” uzenettel semlegesiti az akaratom. Nem talaltam meg benne osszefuggest mikor csinalja es mikor nem.

Peppino bejegyzése tovább gondolva. Nagyon röviden bemutatkoznék mivel most írok először. Vörös Csaba vagyok és közel 30 éve nyomom az ipart DTP fronton, ebből adódóan csak apple gépeken dolgoztam (tunk). Hosszú vajúdás után beszálltunk az M2 pro szériás gépekbe, amik 2010-es mac prot és 2012-es mac miniket váltottak le. 1 hetes installálás és 3 napnyi munka után egyelőre nem váltotta be a hozzáfűzött reményeket. Valóban nagyon gyors, de ha hálózaton használjuk (synology NAS) akkor gázok vannak. Ezt a can-t be found összefüggést sikerült megfejteni. Ezt akkor csinálja ha egy file-t áthúzunk egy másik folderba. Ha restartolunk vagy ledobjuk a hálózatot és utána újtra csalakozunk akkor már jó lesz. Saját gépen nincs ez a probléma. De ami még ennél is bosszantóbb az az amikor space-el fil-okat nézegetünk és egyszer csak hosszas homokórázásba (percekig) kezd a gép aminek a végén sokszor le is dobja magát a hálózatról. Ha újra megpróbáljuk ugyanezt a file-t megnézni akkor megint több perces várakozás a vége. Sőt még a file dátumát is átírja a finderbe.
Restart vagy a hálózat újra csatolása után megszűnik a probléma. Itt egyelőre nem sikerült megfejteni az összefüggést mikor és milyen file-okat pécéz ki magának a rendszer. De a leges legdurvább az az volt amikor se szó se beszéd munka közben újraindult a gép magától. Ma saját vinyóról fogok dolgozni és úgy tesztelem a gépet, de nagyon úgy néz ki, hogy ezek a nyavalyák akkor jelentkeznek ha hálózaton dolgozunk. Szívesen venném ha mások is megosztanák a tapasztalataikat, illetve hátha valakinek akár megoldási javaslatai is lennének.

Köszönettel

Csaba