Magic Keyboard, Magic Mouse 2, Magic Trackpad 2

Most van a Magic Mouse 2-ről szó az IM oldalon. És elhiszem, hogy a hozzászólók nagy részének nem jön be, mert ők is eleve PC-s egérként próbálják megfogni és panaszkodnak, hogy mennyire kényelmetlen. Én kb 7 éve használom az enyémet. És imádom.
És direkt most kipróbáltam az itthoni normál egeret, hogy hogyan fogom és döbbentem tapasztaltam (szarkazmus), hogy jééé tényleg másképp fogom én is azt az egeret. :D
Egyébként eddig tényleg észre sem vettem, hogy totál másképp fogom a Magic Mouse-t, hanem csak mindig mondogattam. És azért tudom, hogy észre sem veszem :D, mert a munkahelyemen sima Win + sima PC egér van és nem vettem észre, hogy kényelmetlen lenne azt használni.

1 kedvelés

A Microsoft megalkotta … az Apple Keyboardot.
https://www.microsoft.com/accessories/en-us/products/keyboards/microsoft-modern-keyboard-with-fingerprint-id
Csak az osszehasonlitas miatt, ez a Microsoft Modern Keyboard:


Ez pedig az Apple Magic Keyboard:

Hozza kell tenni a Microsoftban van ujjlenyomat leolvaso.

1 kedvelés

$130-ért nekem egy kicsit soknak tűnik, de akár még kényelmes is lehet.
De mindig ez a numpad… A mostanimban is csak zavar, hülye numpad kilóg jobboldalra…

Az a bill, amelynek nincsenek négyesével csoportosítva a funkcióbillentyűi, szóba sem jöhet. MS-nek még a navigációs és numpad-billentyűket is sikerült egybeolvasztani a többivel, brávó.

Hmm ez eleg ronda. Pedig en azt szoktam mondani, hogy az MS, ha szoftvert nem is, hardvert tud csinalni.
(Persze a Win10 eleg jo lett, ugyhogy ez lehet az oka :) )

Hála Istennek, mostmár iMac Pro nélkül is meg lehet venni őket space grey-ben, 10 ezer forinttal drágábban.

Világít? Nem világít.
Drága? Az.
:)

1 kedvelés

Matiasnak van vilagitos es olcsobb is :wink:

Igen, épp lekéstem. Van belőle int’l english? EU-ban nemigen találni.

Meg en is keresem a forrast. Ahogy elnezem hianycikk lett. Talan innen, igaz ez wireless:
http://www.keyboardco.com/keyboard/uk-matias-bluetooth-aluminum-keyboard-space-gray.asp

magic trackpad, így kisbetűvel…
én, HÜLYE vettem

10 perc után fáj a csuklóm, nem várom meg az ínhüvelygyulladást…

Üdv, nem akartam új topikot nyitni, szeretném megkérdezni, hogy aki használ vertikális egeret, légyszi tapasztalatot osszon meg velem. Odalett a csuklóm, alagút szindróma, műteni kell, a doki szerint ilyen egeret kell használnom.
Ahogy látom a Delux (ez a márka eddig nem mondott semmit) állt rá erre nagyon, dicsérik is.
Köszönöm.

En csak probaltam egy kensingtont (expert) de nagyon mas erzet, szokni kell amihez nekem meg nem volt turelmem. Visszont nekem is egyre surubben faj a kezem (pedig nagyon szeretem a magic mouset) lehet majd at kell ternem ra.
Amugy ha kiszeded a nagy golyot tok jol lehet vele focizni ;)

Nos én megveszem holnap ezt Budapesten itthonra mert sürgősen kell:
Delux M618
Majd berendelek Kínából még kettőt (ami ugyanannyiba fog kerülni mint itthon egy), a benti melóba is és tarcsiba is.

No majd irj a tapasztalatokrol! Kivancsi vagyok. Ezzel pl. tudsz vizszintesen es fuggolegesen is scrollozni. Ez gondolom Neked is fontos.

Hétfőn tudtam megvenni az utolsó vez.nélkülit egy noteebook boltban. Majd be a melóba:

  • első reakció, miért is nem használtam én eddig ilyet, azonnal kézre állt, el is adtam még hármat -) aliból fogom rendelni, így beleesek az áfa fizetésbe, de így is megéri bőven
  • kedd: qrva kényelmes, nem akarom elengedni ha pl. gépelni kell, mert picit nehéz visszatalálni a fogáshoz, mert ki kell fordítani a csuklódat, szokni kell na.
  • szerda: jó lesz ez, meg fogom szokni-) max egy hét még

Nincs osx driver, de nem is kell, a mission controll megy vele, a görgő kattintható ha kell, a dpi gomb működik - ugyanaz mint a syspref-ben az egér track speed. Van még két gomb a bal oldalon, böngészőben back-forward működnek, szuper, de nem tudok más funkciót hozzárendelni vagy kikapcsolni. Rémlik van valami uni mouse program osx-re majd kipróbálom. Pontos, a gombok is jó helyen vannak, nekem fa íróasztalon nem kell egérpad alá. Kettő aaa elem a nafta.
!!! Vastagabb ujjakkal születtet emberkéknek, szteroidokon edződött Popeyeknek nem tuti a termék, kipróbáltuk, hirtelen közelebb lesznek a gombok egymáshoz, nekik kényelmetlen.

3 kedvelés

Rendeltem egy International english billentyűzetet, a kódja: mla22z/a
A csomagoláson a sima angol billentyűzet képe van ahol nincs í gomb.
Létezik, hogy az Apple nem azt képet teszik ki a dobozba, mint ami benne van, vagy nem jót vásároltam?
Egyelőre nem merem felbontani :)

Nos még egyszer utána olvastam / jártam a dolognak, tényleg nemzetközi angol kiosztást takar a kód. Miután kidühöngtem magam, rájöttem, hogy a hátulján van egy matrica, amelyen szintén van egy grafika a billentyűzetről. Ott már a helyes kiosztás volt látható. Emiatt fel is bontottam, és megnyugodtattam, hogy megfelelő billentyű érkezett meg.
Viszont milyen már az Appletől az, hogy nem annak a terméknek a fotóját teszi a dobozra, mint ami benne van? Ilyen volt korábban is?

A dobozosként eladott évi hetven darab kirgiz/hanti/magyar/rovásírásos billentyűzet miatt én sem pazarolnám a papírt…

2 kedvelés

Meg a storeba feltoltott kepeknel is (legyen az macbook pro vagy keyboard) irja, hogy a kep elter a valosagtol.