Magic Keyboard, Magic Mouse 2, Magic Trackpad 2

Continuing the discussion from Miért vennék Macet?:

1 kedvelés

Egyreszt nagyon orulok, hogy nem hasznalnak elemet a cuccok. Masreszt, az alacsonyabb billentyuzet profil nem feltetlenul elonyos, szerintem. Es ebben is a bena nyilgombok vannak. :(

Most nézem, hogy meg is jelent. A másik topikban írtam, és akkor még nem néztem át a cikket :)
Szóval tudja a Force Touch-ot a Trackpad. Ezért jó hír nekem, mert akkor nem kell mostani laptopot vennem, hanem elég használtan venni egy régebbit.

1 kedvelés

Azt hiszem jó nekem a mostani töltögetős módszer. :) Nem ér 65eFt-ot, hogy lecseréljem :) (billentyű+egér)

Mondjuk, ha nagyon akarom, a Magic Trackpad 2 50(!) ezres arat meg meg tudom magyarazni, mert van benne akksi, meg implementaltak a Force Touch technologiat. Mondjuk. De egy scissor mechanikas billentyuzeten mi a fene kerul 37 ezer forintba??? Annyiert mar normalis mikrokapcsolos billencsek vannak. Das Keyboard Model S, anybody???

http://www.daskeyboard.com/model-s-professional-for-mac/

1 kedvelés

Ez is 37, mi a csuda? (Én mindig régi “Pro” billencset vadászok.)

Nekem van régi (talán hiányzik egy gombja meg kicsit megviselt), szívesen cserélném újra :)

A regi Pro-ban voltak ALPS kapcsolok? Mert ha igen, akkor megnezhetned esetleg a Matias cuccait, ok gyakorlatilag lemasoltak az Alps-ot, Matias Quiet Click Switch neven. Nem olcso, viszont draga, de nagyobb esellyel futsz bele hasznaltan, szerintem.

http://matias.ca/products/

Szerk: http://www.amazon.com/Apple-Pro-Keyboard-M7696Z-A/dp/B0009LYTMU

A Matias-szal vegyesek az erzeseim. Volt egy regi, az iszonyu jo volt. Aztan a gyerek beleontott ezt-azt. Ami meg nem is lett volna gond, mert gondoltam kipucolom, csak bena vagyok, es sikerult eltorni egy par kapcsolot mikozben a gombokat szedtem kifele.
Aztan vettem egy ujat, ezen gyarilag akad a space. Egyszeruen nincs eleg hely a keret es a gomb kozott. Ilyen szinten ez mar azert gaz. Persze, elobb utobb eljutok odaig, hogy megreszeljem, de b+…

Es pont az jutott eszembe a Magic Keyboardrol, hogy annyiert mar egy rendes mikrokapcsolosat kapok, ami meg nekem sokkal tobbet er. (kiveve amikor az asszony nyig, hogy hangosan kopacsolok. :) )

Nekem Quiet Prom volt, azzal nem volt semmi problema, de eladtam a kollegamnak, es vettem helyette egy Cherry MX Red kapcsolos CM Storm Quickfire Rapidot. 25 ezer volt, es korbefutja az Apple billencset. Ketszer.

Ugyan mar… $129 egy trackpadert? Rohadt sokat fognak eladni, de egyertelmu, hogy az arazashoz semmi koze a beleolt fejlesztesnek es a gyartasi koltsegeknek. Nincs benne semmi amit draga lenne gyartani, es nagyon keves uj dolgot kellhetett ehhez fejleszteni aminek a koltsegei raadasul sok millio peldanyra oszlanak szet.

Szerintem itt picit masrol van szo. Regota nincsenek uj beviteli eszkozok. Ezeket amugy is kiadtak volna az uj gepek melle. Azonban ha tul olcso, akkor a regi gepek felhasznaloi megkapjak az uj gepek egyik ujdonsagat egy uj gep aranak toredekeert. Szoval az Apple-nek azzal is szamolnia kell mennyien valasztjak ezt az upgrade-et egy uj Mac helyett.

Nincs ezzel semmi baj. Igy kell termeket arazni.

1 kedvelés

Azert en nem allok addig fel labon…

2 kedvelés

Megnezted mennyi a toltesi ido?

Nezd mar meg.

Külföldi fórumról: “2 minutes gets you 9 hours. 2 hours gets you 30+ days”

Nem korszakalkoto konkretan leszarom. De ha nullarra lemerul es mar csak 3 kattintas van hatra, akkor felpercre rarakod mint elem cserenel es a napot mar vegig tolod. Azert ez szerintem rendben van. De mar megfigyeltem mostanaban az apple ilyen van rajtad spaka nincs rajtad sapka, valamin mindig lovagolni kell. Teny logikatlan alulra rakni a toltot de a gep mar egy hetel elotte elkezd baszogatni ha merul. Es 2 perc alatt 9 oranyit toltodik. Egy teat nem csinalsz meg annyi ido alatt.

Magic Mouse nekem is kényelmentlen volt, bár szerintem ez izlések és pofonok :D Viszont Logitech Performance MX szerintem verhetetlen. (esetleg az újabb mx masterre cserélném le, ha tönkre menne)

Nekem teljesen jo a magic, nekema tacs pad a brutalis laptopon is csak veszmegoldasnak jo azert nem adnek meg 3e forintot se. De mindegyiknel rosszabb az ibm fele pocokeger. Azzal mast gyakorolni lehet de munkat vegezni nem :D

Hm, én is évek óta használom a Magic egeret és nagyon szeretem. Munkához (nem grafikai) iszonyat jó. Játékhoz viszont egyáltalán nem. Oda előkapom az ezer fornitos vezetékes egeret.
Egyébként Photoshopban is ki tudom választani azt az 1 pixelt, ami kell és könnyen, mert csak fel kell nagyítani a képet… Szóval nem tudom mi az, hogy pontos, lehet grafikára nem ezt használnám, de általános használatra szerintem iszonyat jó. Főleg mondjuk egy oldal görgetésénél…
Nekem egyébként kézre áll. Lehet rosszul fogjátok meg :D
Annak idején a pogácsa egeret is szerettem. Azzal szerintem iszonyú percizen lehetett egerészni. Csak azt is mindenki rosszul fogta meg és szidta mint a bokrot. Ezeket az egereket nem markolászni kell és nem a kezet legeltetni rajta, hanem két ujj közé venni és precízen mozgatni. :)

1 kedvelés