Magic Keyboard, Magic Mouse 2, Magic Trackpad 2

Ez majdnem okés lenne, ha nem nemzetközi angol billentyűzetről lenne szó.
De az Apple híres arról, hogy a csomagolás is hibátlan legyen dizájnban, viszont amikor nem az a termék van belül, mint kint a fotón, az minden csak nem hibátlan.

Egyébként jól látom, hogy a Magic Keyboard még nem kapta meg az új pillangó mehanikát?
A hírekben ahogy látom még mindig rengeteg baj van a laptopok billentyűzetével.
Egyébként lehet azért mert új, de mintha ennek a billentyűzetnek is rövidebb lenne a billentyű útja, mint a 2015-ös MBP-nek. Vagy csak annyira megszoktam már, hogy a régit a sok kösz miatt már püfölni kellett! :)

Billentyűzetet vettem már, az megy szépen.
Viszont kértem kölcsön egy első generációs Magic Mouse-t, amin nem tudok eligazodni. Időnként kihagy és keményen laggol. Elképesztően bosszantó tud lenni. Nem tudom, hogy ez általában jellemző-e az Apple egereire vagy csupán ez nem áll a helyzet magaslatán. Grafikai célokra használnám, amúgy megszokhatónak tűnik, bár első próbálkozásra inkább agyrém, de aztán valami “átkattan” és utána a normál egérre nehéz vissza térni.
Szóval, ha valakinek vannak tapasztalatai, az legyen szíves ossza meg velem.
Előre is köszönöm a segítséget!

Nincs sok más BT eszköz a közelben? Esetleg a gépre is csatlakozva? Nem szöszös az asztal vagy az optikai érzékelő?

A billentyű az egyetlen BT eszköz, de ha azt kiváltom, akkor se jobb.
Elemet cseréltem, Az se hatott.
Az egéralátét egész jófajta Razer termék, makulátlanul tiszta. Az eredeti egerem se rajong a szöszért, ezért fülpiszkával megtöröltem az érzékelőt is, de az se segített.

Igazából azt szeretném megtudni, hogy merjek-e venni Apple Magic Mouse 1-et vagy 2-t. Ha ez a hiba általános, akkor felejtős a projekt, de ha nem, akkor lehet bele ugrok.
A másik kérdés, hogy az egy és a kettő között van-e akkora különbség, hogy érdemes legyen a kettest nézni.

beépitett aksi van. nekem ilyen lagolás 1-2szer volt amikor egy régebbi b&w fülesem a géphez volt párosítva.

Az ugyonazon savban dolgozo keszulekek tudjak zavarni egymast. Ha telitett a sav, akkor hiaba probalnak a mernokok kitalalni mindenfele trukkot a zavaras es az utkozesek elkerulesere, nem fogjak tudni elkerulni a packetek elveszteset. A szomedtol kezdve, egy vicces kolykon keresztul, a WiFi, BT forgalomtol kezdve, a Zigbeen at, a mikrosutot is beleertve, kb barmi okozhatja a zavart. Szoval azon tul, hogy kikapcs/bekapcs, hatha jobb lesz, tul sok mindent tenni nem fogsz tudni. Nekem van idoszak, amikor hetkoznapokon, minden nap kb ugyonabban az idoben akadozik az egerem es a billzetem. Aztan ugy, hogy semmin semmit sem valtoztatok, elmulik es kb 3-4 het mulva 2-3 napra ujra visszater.

Én azon a párton vagyok, ha valamiért nem feltétlenül szükséges, vezetékes dolgokat kell használni, mindenből.

2 kedvelés

Köszönöm a válaszokat! Egyelőre halogatom a dolgot, majd még kölcsön tarhálok egy másikat is. Ha az se nyűgöz le, akkor ezt a projektet ejteni fogom.
Most jelenleg egy Razer Basilisk a munkaeszközöm, de akkor marad még egy jó darabig.

De az egér pont az 2021-ben amiből már nem akarunk vezetékeset használni :D

Már aki. Eszembe sem jutna vezeték nélkülit venni. Kb. soha nem volt olyan megbízható, mint a vezetékes. :)

10+ éve vezeték nélküli egerem van, jó ha volt vele 3szor probléma. Cserébe 10+ éve nincs útban a vezeték :)

1 kedvelés

Most nézegetem, hogy a Mac mini M1-es Bluetooth téren igencsak problémás és az egér gondok betudhatóak annak is. Még nézem mi a helyzet, ha van eredmény, akkor leírom. Mondjuk pont ma adtam vissza az egeret…

Nekem semmivel sem masabb a tapasztalatom M1 vs Intel temaban a BT-t illetoen. De ez egyebkent az elvarhato mukodes, mert attol, hogy kicsereltuk a CPU-t, attol a Broadcom cuccok nem viselkednek maskent :D. Szoval radios eszkoz, a radiot pedig lehet zavarni. Raadasul, ma mar ezt egyre konnyebb/olcsobb osszehozni :D Pl. egy ilyen “osszerakasa” is filleres.