Matias vezetékes alu billentyűzet

Helló,
A Matiast nem tudom nyugodt szívvel ajánlani. Igaz, amelyiket te nézegetted, ahhoz nem volt szerencsém, és az első billentyűzetem tőlük az nagyon király volt. A második ellenben nem, a space pl akad mert nem jól illeszkedik a gomb a házba.
A matricázással ott lehetsz meglőve, hogy nincs rajta 102 gomb, és valami hiányozni fog. Magic keyboard van magyarul, de az ára szerinem nem indokolható.
Sajnos magyar kiosztással nem nagyon tudok segíteni, mivel olyat nem használok, ellenben a Keychron K1 (amikor kapható) egy egész pofás, és korret ár/minőség arányú cucc. Igaz, nincs magyarul.

Köszönöm szépen!
Az eredeti Mac billentyűzet is listás, de az árával kapcsolatban nagyon szépen fogalmaztál.
Most egy 20 éves angol rövid shift-es Pro billentyűzetet használok, jól össze firkálva, ami magyar kiosztásra van állítva. A lovat agyon lehet vele ütni, nagyjából 2 kiló.
Satechi billentyűt is ajánlottak már, de abból se láttam magyar kiosztásút.
A német billentyűkiosztás hasonló még, de nem tudom, hogy az mennyire jól magyarítható.
Láttam még nemzetközit is, de kicsit furának tűnt.
Magyar szöveget gyakran írok, nem tudom, hogy az angol így nekem mennyire jó.
Szóval van tanácstalanság bőven, de kénytelen leszek hamar megoldást találni. A már egyszer beidegződött gyorsbillentyűket nagyon fájdalmas újra tanulni.

Javaslók egy ilyet, “a bill.” ez minden kiosztáshoz ideális :D

A maga módján tetszik, de mivel feliratozzák?

Semmivel. A monitort nézd gépelésközben ne a billt :D

:)
Úgy gépelek, mint a sas. Sokat köröz és néha lecsap.

2 kedvelés

:D

Nekem ilyenem van, bár a három feltétel közül csak egynek felel meg :slight_smile:
A világítás miatt vettem, és magyar sem kellett.

Műanyag Matiast nem szabad venni, két hónap és lekoptak a betűk… :(

Mondjuk én épp Windowshoz néztem Logitech MX billentyűzetet, ahol van háttérvilágtás, akkumulátoros, 3 eszközhöz kapcsolható, … de egyrészt nem tudom van-e belőle magyar kiosztás (bár nekem pont a sima angol lenne jobb) valamint nem tudom mennyire strapabíró billentyűzet, azaz milyen minőségre. Én csak azért venném, mert vettem szintén PC-khez Logitech MX egeret és tetszene az, hogy automatikusan azon a gépen működne a billentyűzet, ahol az egér épp van.

ha csak a multi gep tamogatas miatt akkor https://symless.com/synergy vagy https://github.com/debauchee/barrier

1 kedvelés

Logitech MX egerem volt már. Sajnos a marketingje jobb volt, mint maga a termék. Legalábbis grafikához amire vettem, nem felelt meg. Jelenleg Razer Basilisk van, jófajta teflon talppal.
Billentyűből MX-em még nem volt, de vagy 6-7 Logitech billentyűt nyűttem már el és nem verekedek meg a következőért.

Akkor olyat nem nézünk.

Korábban már szemezgettem vele, de két gond van. Először is, hogy nem magyar, gyakran szoktam ékezetes betűket írni.
Másod sorban, meg több Adobe programot is használok, amikhez elvileg vennem kéne egy-egy billentyűzetet. Az AI a kiemelt, de ha azzal a billentyűvel használnék más programot is, az agyrém közelinek ígérkezik.
Fóliával érdekesebb lenne a dolog, mert akkor egy szabvány Magic keyboard-hoz néhány fóliát meg lehetne venni. A hosszú/rövid Shift lenne egy eldöntendő kérdés plusz akkor megint nem magyar.

Egyébként őszintén szólva ettől félek pont, hogy jobb a marketingje, mint maga a termék. Ráadásul az MX billentyűzet nem is olcsó. Egyébként az egér vásárlásnál az számított nekem, hogy akkumulátoros legyen és bluetooth + USB stick egyaránt támogassa. + nekem általános használatra kell, nem grafikára, így totál megfelel az egér, csak bírja majd évekig!
Billentyűzetre visszatérve pedig pont ez az aggályom, hogy nem fogja bírni a strapát. Egyébként nem fogok venni vez. nélküli billt, mert valójában felesleges számomra. Csak jól hangzik, hogy három eszköz között tök gyorsan lehet váltani. de sosem használnám ki. :)

Billentyűből nekem a vezetéknélküli nem okoz gondot, mert ha útban van, azt könnyebben arrébb lököm, hogy a Wacom elférjen.
Egérből viszont nem túl rózsásak a tapasztalataim vezeték nélküli téren. Egy Razer Atheris-em volt laptophoz. Tud Bluetooth-t, de pont Mac-el nem sikerült össze hozni. Sima vezeték nélküli egérként használtam, de nem éreztem elég pontosnak.
Az A4Tech Bloody szériájából volt két vezeték nélkülim. A talpuk csodálatos, de igényel egy normális egéralátétet. Egész pontosak, még grafikára is jól használható.
Hátrányai, mert van pár: Egy töltéssel nem sokáig megy. Nem annyira állt kézre, mert a gamer design hülyegyerekes kinézete fontosabb volt, mint az ergonómia. A mini USB aljzat a második egeremnél kiszakadt az alaplapról. Mivel buktam a garanciát, gondoltam vissza forrasztom. Nem jött össze, mert a fólia is sérült és nagyjából az tartotta az alaplapon. Szóval a harmadik beszerzésére nem került sor.
Egérből inkább kínlódok a zsinórral, mert egyrészt több belőle a választék, másrészt a normális darabok nagyon húzósak.

Ha már MX… van egy Logitech MX Master 2S egerem, ami eddig kiválóan működött (iMac - Mojave, MBP - Catalina), viszont a legutóbbi update után Catalinán egyszerűen nem kapcsolódik BT-n keresztül. Az USB stick-kel működik, de ugye pont azért vettem ezt, mert nem akartam dongle-t a laptop-ba dugni. Ezzel kapcsolatosan valakinek esetleg van tapasztalata?

BTW, Mojave alatt továbbra is működik rendesen…

A magyar kiosztás fejben való megjegyzése nekem sem menne, :slight_smile:
ezért egy hibrid kiosztást használok (opt+a=á, opt+e=é…; Ö és Ü a P mellett, a többi megegyezik az angollal).

Az Ukelele segítségével módosítod a kiosztást? Van más mód is?
Jelenleg nálam az angol kiosztás az á helyett å-t, é helyett …-t ad

Igen, Ukelele volt. Elküldjem a kiosztásomat?