Mechanikus billentyűzetek

asszem ezt vagy elbasztam, vagy el █ tam, de az van, hogy vettem egy Ducky One 2 MX RGB TKL HU miajónyavaja billentyűzetet. Na.

Az oké, hogy a régi érzés megvan, hogy írok vele és nem csak tapogatom. De.

De az is van, hogy valami speed silver szarral vettem. És ez bajos. █ ra érzékeny, de tényleg, ez bosszantó. És a bajom az, hogy brown kapcsolóval, ami nekem szerintem ennél jobb lenne, azzal csak fekete billentyűzet van, én meg úgy szeretném a fehéret.

És a lényeg most jön - de tudom előre, hogy le fogtok elmebetegezni. Nem baj.

Szóval kellene nekem vagy 86 vagy mennyi cherry mx RGB brown kapcsoló. És akkor szétszedném ezt, és átforrasztanám. Honnan tudok tehát venni ilyen kapcsolókat, ami nem kína, nem amerika, hanem európa vagy magyarhon, és valódi cherry, nem valami kamu. Előre is kösz.

Pls. Mellőzzük a káromkodásokat. “Kihúztam” őket.

https://www.amazon.de/Wholesales-Authentic-Cherry-Mechanical-Keyboard/dp/B07K56ZJ8M/ref=mp_s_a_1_19?crid=196LLAVEXXSWG&keywords=cherry+mx+brown+schalter&qid=1638645674&sprefix=cherry+mx+brown%2Caps%2C99&sr=8-19

Nem jobb egy fekete bill a megfelelő kapcsoló es fehér “sapkákat” rakni rá?

tetragir, felnőttek szoktak káromkodni néha, ez meg felnőtteknek való hely, de ha cenzúrázni akarsz, tedd, mindegy.

Esőjáró, te istennő vagy, köszönöm. Aztán közben most az maradt a dilemma, hogy barna de fekete, vagy fehér, de kék legyen. Vagyis hogy fog-e idegesíteni a kék, vagy mindegy, hiszen az egész hóbelevanc úgyis kattog.

solareclipse, ez felmerült bennem is, de a cég, ahol vettem, gondolom nem örülne, ha átpattintanám a sapkákat egyikről a másikra, máshogy meg magyar kiosztású sapkákat találni, ami PBT, nem könnyű. nem nézne ki pedig rosszul. mondjuk azt is lehetne, ha volna, aki rajong a speed silverért és a fekete keycapsokért, és cserélünk. :slight_smile: van ilyen?

Ha van olyan egered, ami kattan, - ami gyakorlatilag minden, ami nem Magic Mouse -, ki tudod próbálni. A blue tényleg olyan, mintha egyfolytában az egeret nyomkodnád. És szerintem a legjobb switch.

Én most rendeltem egy ilyet: Keychron K6 vezeték nélküli piros switch RGB angol billentyĹązet (K6-W1-UK) | PCX.hu Gateron kapcsolók vannak benne, kiváncsi vagyok. Eddig csak cherry mx kapcsolós billencseim voltak.

1 kedvelés

Hány fölös billencsed van már? :slight_smile:

szerintem egyse, nocisbe cserelgeti a napi retikul-sal-cipo kombohoz eppen passzolora :DDD

2 kedvelés

Pasik… :smiley: Teljesen természetes, hogy a cipőnek meg a táskának passzolni kell a billentyűzethez. Nem is értem… :smiley:

2 kedvelés

Egyébként mindet használom. Ha végképp semmi kedvem leülni tizenórát kódolni, billencset cserélek, az segít.

2 kedvelés

Mennyi az a mind?
(Borzalmas munkád lehet – mint nekem :slight_smile:)

Van egy fehér Pok3r clear kapcsolókkal az irodában, itthon két Vortex Core, az egyik blue, a másik clear switch, és most jön itthonra a Keychron, red kapcsolókkal. A többit eladogattam az idő folyamán.

Naugye, hogy nincs az összes cipőhöz–táskához! :slight_smile:

3 kedvelés

Nálam a káromkodás valahogy nem az életkorral függ össze, hanem stílussal és kulturáltsággal. A fórumon eddig sikerült civilizálatlan és kulturáltan kommunikálni egymással, próbáljuk meg ezt tartani a jövőben is.

nagy hiba ez alapján ítélni. szerintem ne olvass bret easton ellist. :wink:

Ducky visszaadva, most egy Varmilo VA88M van kék kapcsolókkal. Magyar. Szuper - lenne. De.

Hogy mi lelte a gépem, nem tudom, de a tünet a következő.

  1. feldugom, nem akarja végigcsinálni az azonosítási procedúrát. Így 0-í csere van.
  2. kitöröltem a gyökér library/prefből a com.apple.keyboardtype.plist holmit.
  3. kihúztam a keyboardot.
  4. újraindítottam.

Erre az van, hogy a com.apple.keyboardtype.plist file eltűnt és nem is épül újra, nuku, nada, semmi.

Szóval nem tudom, innen hova tovább, már sírok befelé erősen, hogy nekem semmi se jön össze. Segítsetek, plíz.
Screen Shot 2021-12-07 at 16.54.44

Abban is kérem a segítséget, hogy a Varmilohoz legyenek PBT billentyűsapkáim, ne feketék. Jó lenne, ha nem csak háttérvilágítása lenne, de át is menne a fény, értitek, már ha ilyet lehet. Mert aki kitalálta, hogy a fekete sapkákra feketével írja fel, hogy mit jelent az adott billentyű, azt úgy nem értem, mit akarhatott a költő. Illusztrálom, mi a bajom.

Akik Varmilo VA88-at használtok, egy fura, de fontos infó! Már aki nem olvas f-ing manualt. Én megtettem. Ha mac verzióban akarod használni, íme a megoldás:

To switch to ”Mac mode” you need to hold down the function (Fn) key, and the A key for 3 seconds, then the Capslock key will blink. If it does not blink, the keyboard is already in that mode.

To switch back to ”Windows mode” you instead hold down the function key and the W key for 3 seconds.