Mechanikus billentyűzetek

Akkor a 0 í csere megoldva?

Nem, ez nem oldja meg, ez azt oldja meg, hogy az összes funkcióbillentyű működik, lejátszás, hangerő, @, copy paste, a billentyű fényereje F5 F6-ra, minden. Kivéve az 0í kérdést. Arra találtam valamit, ami elég gány, de ha nincs más… ez egy keyboard layout, aminek a neve Hungarian Pro 10. De utálom az efféle berhelőset. Meg, arra azért kíváncsi lennék, hogy hogyan hozom elő a keyboard felismerő holmit a sysprefből. Meg hogy ha eltűnik a tzörlés után a keyboard settings file akkor hova lesz és hogy múűködhet a rendszer nélküle.

Wazze… találtam magyar keycapet, de az abs, pbt az nincs.

Elvileg nem jon elo olyan keyboard eseteben, ahol az USB descriptor field tartalmazza ezt az informaciot. A file felepitese egyebkent rendkivul egyszeru:

Amit eddig megfejtettem, hogy a “USBPID-USBVID-X” a kulcs, es 41 vagy 40 lesz az ISO vagy ANSI. Amit nem tudok, hogy mi az X (ami ugye nalam vagy 0, vagy 33, de inkabb 0). Esetleg ha van itt barki, akinek van USB-s billentyuzete (nekem 1 sincs most a hazban), az megnezhetne, hogy mit mutat neki ez, illetve ,hogy mi van a system profilerben. Ez alapjan mar siman elkeszitheto a konfigfile es talan ezzel felul lehet irni azt, ami az USB descriptor fieldben van.

Mondjuk, ha jó a blue switch, és már a fehér színhez sem ragaszkodsz, akkor miért nem veszel egy másik Duckyt? Ez mindent tud, ami az eredeti specifikációdban szerepelt:

Ez meg blue-val:

Nagyon szeretném érteni, amit írsz. AZ én keyboardtype file-omban ez áll:

plist00Ñ\keyboardtypeÑ\49224-1133-0)e(*

de mi a magyarázata annak, hogy nem építi újra a rendszer újraindítás után ezt?
és még egy: ha egy vezetékes egeret rádugok a gépre a varmilo mellett, akkor az egeret nézi billentyűzetnek, és akarja azonosítani.

épp ez a bajom, hogy kéne a nyomorult fehér szín, mert a fekete az nekem nagyon bajos.

amúgy a ducky és a varmilo között azért van másban is különbség, mégpedig abban, hogy a varmilo az 0í cserét leszámítva mindenben úgy működik, mint egy apple billentyűzet. A ducky meg például a hátérvilágítást illetően az fn+ F10 nyomogatással szörnyű, hogy körbe kell menj az összes hülye variációin, mire valami értelmes, nem bizsu szín lesz. MINDEN alkalommal, amikor akarsz háttérfényt.

szóval a magam részéről jó lenne találni PBT keycaps-okat, amik fehérek, és mondjuk magyarok :smiley:

de megnézném azt a magyar nem PBT-t is.

Node, most mutattad meg, hogy mi van a tiedben. Mit jelent az, hogy nem epiti ujra? Ha a billzeted olyan, ami reportolja magarol ezt a tulajdonsagot, akkor ott nem keri be ezt az informaciot az OSX, hiszen az eszkoz ezt elarulta. Ilyenkor gondolom azt, hogy beinjektalva kezzel a megfelelo infokat, talan azt venne figyelembe a helyett, amit az eszkoz mond magarol. Egyebkent, ha emberileg olvashatoan akarod megnezni, hogy mi van benne, akkor probald azt a defaults read commandot, amit nalam latsz.

Ezt meggyorsítom: Nincs ilyen. Van fehér, pbt, nem magyar. Esetleg szerezhetsz egy használt Duckyt, és átteheted a sapikat.

Azt jelenti, hogy amikor kukába teszem ezt a file-t, hogy a következő indításnál majd minden rendben legyen és újra lehessen felismertetni a billentyűzetet, akkor egyrészt többé nincs ilyen file, másrészt nem adja fel a lehetőségét nekem, hogy újra az elejéről felismerje, mit dugtam fel rá.

Köszi, gondolkodom, mi legyen.

A Varmilo oldalán tudsz teljesen custom billentyűzetet konfigurálni magadnak. Magyar keycapekkel is.

https://en.varmilo.com/keyboardproscenium/

Egyébként ez az álom keyboardod, ha lemondasz a magyar keycapekről:

https://www.keyboardco.com/keyboard/uk-va88mac-pbt-backlit-tactile-mac-keyboard.asp

Ezt meg mindenkinek, aki szereti:
https://www.macupdate.com/app/mac/24825/atypetrainer4mac

1 kedvelés

Ha a billentyuzet kozli magarol ezt az informaciot, akkor nem fog feljonni az ablak, hiszen mar megvan ez az info. A file pedig nem jon letre addig, amig nem dugsz ra olyat, aminel ezt az informaciot be kell kerni.

Kikérem magamnak a gányolást! :smiley:

A billentyűzet kiosztásokat én készítettem éppen az ilyen problémák miatt. A PC-re szánt billentyűzetekhez képest az a két billenyű fel van cserélve MacOS alatt. Ez az Apple sara, bármilyen furának is tűnik. Gyakorlatilag két opciód van: használsz módosított bill. kiosztást vagy megbékélsz azzal, hogy a két billentyű fel van cserélve.

Megnyugtatásul: sokan, köztük én is, évek óta használják a kiosztások ilyen-olyan változatait probléma nélkül.
Letölthető innen: hungarianpro.dmg - pCloud

6 kedvelés

Megjött a Keychron. Egy nagyon jó minőségű billentyűzet, nagyon jó hangja van, alapból maces keycapekkel érkezett. Magyar kiosztáson az í jó helyen van, a 0 ctrl + shift + ö lenyomásával érhető el, de ez a 65%-os layoutból adódik, ahol az Esc van a 0 helyén. Ez az egyetlen ISO billentyűzetem, sokszor nem találom el az Entert, mert eggyel beljebb keresem a kisujjammal, de ez sem a billencs hibája. Az viszont igen, hogy a világítás változtatásához dedikált billentyű van a jobb felső sarokban (Thinkpadesek, sziasztok!), ezért gyakran karácsonyfa módba váltok a Backspace megnyomása helyett. Más nincs, okés cucc, nagyon jó érzés használni.

PS: 65% hülység, dedikált nyilak hülyeség, ISO monnyon le :smiley: :smiley:

1 kedvelés

Ez nagyon szép! Bárcsak tudnék vakon. De majd kipróbálom azt, amit feltettél linken, hogy meg tud-e tanítani.

Addig is rákérdeztem a leet.hu cégnél, hátha tudnak nekem magyar ducky fehér keycaps-okat. Mert ugyan tényleg tudok rendelni a varmilo oldalán, de csak sapkát nem, csak komplett cuccot. Az meg már van.