Mi lesz a MacBook Air-rel?

Szerintem a pendrive már most is egy mult évtizedi találmány.

Bizonyos esetekben van még némi létjogosultsága.
(Adj tanácsot Feckának.)

Milyen tanácsot?

Hogyan cseréljen adatot a kőkorszaki IT-szinten lévő ügyfeleivel?

1 kedvelés

Mikor lattod meg fecka csak sirni szokott, ujat nem vesz mert mind szar de ezt elmondja 2 hetente :).

Régebben én is sokat kardoskodtam az usb megtartása mellett, aztán egy reggel levágott pendrive fejet találtam az ágyamban, apró ellenállások és diódák mindenütt. Megrázó volt. Mai napig nem tudom bizonyítani, de szerintem a Thunderbolt család küldte. :DDD

4 kedvelés

Az uj macbook nem világít szóval akkor ott senkinek nem volt.

Azért annyit hozzá tennék, hogy most már 4 éve németben élek és iPhone pl tényleg iszonyat sok van de pl MAC-et nagyon keveset láttok és a kollégák is meglepődnek hogy nekem ez van. (viszont amikro egyetemen melóztnk alsó hangon 50% részesedése volt a MAC-nek a hallgatok körében.

Az áráról egy szót sem szóltam, nem azt írtam, hogy szaladjon mindenki megvenni, mert milyen jó vétel, de ha ragaszkodsz az OS X-hez és ultra hordozható gépet szeretnél, akkor szerintem érdemes elgondolkozni rajta és gyűjteni rá.

Ezt nem igazán értem, szerintem semmivel sem drágább min a asus, lenovo, dell konkurensek.

Szerintem azt felejtetik el, amikor a összeméritek a gép spec/ár/érték arányokat, hogy minden máson linux/windows fut (én is használok ezeket is nem akarok melyik a jobb vitát elindítani) nem pedig OS X.

1 kedvelés

Ezt munkahelye válogatja szerintme teljes mértékben. Kreativ szakmában dolgozok simán, esetleg a klasszik üzletemberek is. Nagyvállalati szektorban pedig ha maga az os x nem jelent kihívást akkor a legtöbb közép és felső vezetőnek gyakorlatilag mindegy mit használ mert kimerül az e-mail és munkaidőben facebookoz olvasásban a dolguk (jah mega beosztottak küldik az exel táblákat amit 5 perc nézegetés után bezárnak).

1 kedvelés

Ettől még a pendrive marad.

1 kedvelés

szerintem az egy darab usb-c-re ne usb csatlakozó gondolj hanem dock portra. ;) ha meg a vonaton, repülön, kávézoban vagy az ágyban használod pont elég egy darabb usb csatlakozó is.

1 kedvelés

[quote=“W2Unix, post:71, topic:309, full:true”]
de vannak területek, ahol kellenek a portok, kell az usb (főleg virtuális gépek esetében, vagy 2 OS-nél, külső eszközök hozzárendelésénél stb.)[/quote]

Nem vitatkozom, vannak ilyen területek, de akkor nem MB-ban kell gondolkozni, szerintem elég vad gondolat MB és virtuális gépek kapcsolatáról beszélni. :) Ha csak nem server-cliens kapcsolatról beszélünk, mert akkor egy sima remote desktop-al bármilyen virt gépet elirányítasz MB-ról.

[quote=“W2Unix, post:74, topic:309, full:true”]
én csak azt nem értettem, hogy ha ezt netezni szánták, diákoknak szövegszerkesztésre, hallgatói munkára, akkor miért nem fért L rajta egy HD kamera? egy iPod touchen igen, ebben nem? tudom, tudom, hogy meg lehet magyarázni, de akkor is, látszik, hogy mikor kijött az első modell, nem volt határozott koncepció arról, hogy mi is legyen, a pénz elszíváson kívül [/quote]

Teljesen igazad van, ultra gáz, hogy nincs benneHD kamera! Viszont OS X fut rajta… Ismételgethetem magam, de ha elkötelezett vagy az OS iránt akkor lenyeled, hogy nincs benne.

[quote=“W2Unix, post:74, topic:309, full:true”]
menczi: a Dell XPS esetében ezzel a gondolattal nyugodtan eljátszhatsz! Természetesen nem vmi vad keretek közt, de a fenti ASUS 940MX-el zokszó nélkül elbír egy wint játékokkal és egy Linuxot minden másra. [/quote]
Ezt nem tudtam, köszönöm, bár még mindig nem OS X fut rajta és azért szerintem a célszegmens töredéke fogja csak kihasználni ezt a tulajdonságát vagy a dedikált gpu-t.

Ez is igaz :slight_smile:

Szerintem a mai fiatalok már a telefonon “video chatelenk”. Dell XPS milyen nagy is?

suly, fizikai méret érdekel.

Melyik az az egyetem ahol nincs wifi?

szerk.: https://www.youtube.com/watch?v=05TpxPmj7YI

Hogy jön ez ide?

Ez most kinek megy? használd kérlek a válasz gombot.

Aha egy videos corem-es laptopo fog venni :D ne legyünk már demagógok.