Miért NEM vennék Macet (azt írsz, ami eszedbe jut, a témától függetlenül)

Ui.: ez nem drog hogy lassan kell beadni a gyerekeknek hogy raszokjanak. Szerinted te vacrol jobban vagod ezt a temat mint par ezer marketinges es mernok kaliforniabaol? Fecka ne szedits nem vaktaba lovoldoznek hidd el.

Hát fecka droidról wp-re annyi volt, hogy beállítottam a Google accountom :slight_smile:

A jackdugó elhagyása szerintem a vízállóság érdekében bekövetkező lépés lesz. Ezért én logikus lépésnek tartom. Ráadásul a bluetooth már eléggé kiforrott, szóval biztos a vezetéknélküliség a jövő.

Nemrég találtam ezt a videót, pont egy hasznos kis eszközt mutatnak be, hogy lehet a vezetékes fülest használni bluetooth-al, így nem kell csak ezért másik fülest venni :)

2 kedvelés

Egyetértek. 3 éves kisfiam eddig kettőt tört bele :) mert nem tudta, hogy be van dugva és elsétállt vele.

Valószínűnek tartom, hogy a mágneses csatlakozáskor nem tökéletes a kapcsolat így nem lehet elérni azt a sebességet, amit a mostanival igen. Ha meg lehetett volna oldani, szerintem ez lenne már kezdetektől fogva.

…na meg a telefon nem 1,5KG :) most a mágnes vagy nem tartana smemit hogy leoldjon vagy gyakorlatilag olyan erős lenne, hogy értelmét vesztené.

a mágneses kapcsolatot és a töltőcsatlakozásra értettem. mint ahogy azt az apple már kitalálta a hordozható gépeihez (aztán ■■■■■■ lehagyta az új macbookról)
viszont volt, aki már megcsinálta:

de majd a jövő évi expo úgyis előadják, mert ez akkor kurvanagy újítás lesz az iphone 8s-en…

Ezt én értem, de lehet nem tudja olyan nagy sebességgel átvinni az adatot. Tehát lehet, hogy töltő megoldásnak jó, de adat átvitelre nem biztos.

az adat már régóta wifin megy át…

én pedig mindig gépre dugom, mert lényegesen gyorsabb uj zenékkel, podcastekkel feltölteni. biztonságimentés pedig zsintén gyorsabb.
OS updatenél pedig a kábeles kevesebb hely kell mint OTA frissítésnél.

1 kedvelés

Bizt mentést, zenék pakolását stb én is kábelen szoktam, szeretem felügyelni ezeket a feladatokat :)

Gépen lényegesen könyebb és egyszerübb manegelni, viszont nekem wifi-n való szinkronizálással sokszor voltak problémáim. Nem szivatom saját magamat.

Miert nem vennek Macet (vagy hasznalnek Windowst)?

  • Szeretem sajat magam osszerakni, milyen csomagok legyenek telepitve
  • Az altalam megszokott eszkozok Linux/FreeBSD ala erhetoek el
  • KVM (es bhyve) virtualizaciot hasznalok
  • Szeretem, ha a biztonsagi hibakat hamar befoltozzak es nem honapokkal kesobb
  • Nem szeretek egy gyartohoz/szolgaltotohoz kotve lenni
  • Nekem jobban tetszik a ThinkPad, mint egy MacBook /Pro.
  • Sokkal nagyobb a hardvervalasztek

akkor a TB-s pc-k nem müködnek? miért nincs driver?

nem a windows adja ki az egy lehetőség, hanem maga a HW gyártója. nem tudom kikgyártanak eddig TB chipet, nem szoktam már ennyire belemenni de intel szabvány ha jól tudom.

Ekkora zöldséget, már ne haragudj. Ha összeveted a haklisok és a “profi” Mac-es “zenészek” halmazát, gyakorlatilag 0 jön ki, úgy gondolom.

1 kedvelés

Miert? 50 millas studioban ott a dzsunga pc tort os x-el mert 1 milla helyett 500e volt es erosebb vga is van benne (meg cserelheto is) realis kep nem? :D

nademégis!
egy 50millás stúdió az elég gagyi… viszont még egy ötvenmillássnál is kilóg a lóláb, ha egy dzsunkát használ mac helyett. ott gondolom, hogy lopott szoftver fut. meg KORG helyett KORK-ot használ, YAMAHA helyett meg YAMASITÁT.
profi zenész kis eséllye forul meg ilyen “profi” stúdióban.

de hogy én is csatlakozzak, miért NEM használnék mac-et, az pont az, amiért eddig mac-et használtam. és ez az ARCHICAD.
hát bassza meg a tisztelt graphisoft (így kisbetűvel), hogy a két verzióval korábbi szoftver már nem megy az el capitan alatt és nem is nagyon tervezik a javítását. fizess újabb sokszázezret, mert már két éves a programot.
mígy a windowsos verzió simán elfut a hetes win alatt (hány éves is? hét?)

Kapitanyban most a rendszer melyen elege sok valtozas volt. Azert elotte jo sok evig nem volt ilyen, de persze megertelek. Amugy ironiabil irtam ertelem szeruen.