Miért NEM vennék Macet (azt írsz, ami eszedbe jut, a témától függetlenül)

Ez a hackli csak ido es turelem, es hozzaaertes keredese… nekem 2 darab is van belole, kb majdnem ugyanaz a gep, az egyik az irodaban a melos gepem a masik meg otthon a mindennapi.
Az otthonit mindenfele hasznalt vacakbol raktam ossze… potom penzbol,
Nagyvonalakban… 965P-DS4, Q6600, 8GB DDR2, GTX560Ti, Maya44e, 6TB HDD, 120 SSD.
Jo nem egy mai csucs szuper i7, de eleg nagy ero van ebben a gepben. Ehhez meg evekkel ezelott irtam egy fasza dsdt-t, es konkretan olyan mint egy 3,1-es macpro, mindene mukodik mindenfele kext nelkul, beleertve a sleepet a speedstep es a tobb. Csak a fakesmc kell neki a boothoz.
A ceges gepen nagyon hasonlo ehhez, bar oda azert kellene meg egy rendes halokartya.

Na igen csak nem legallis, ami kulonos problema egy cegnel szerintem. A masik hogy ez egy nagyon regi vas. Szerintem ma mar nagyon kevesen vasarolnak asztaligepet de mar bebizonyosodott hogy 13" mbp-re vagy a 27-es imacre nincs alternativa ami azokat tudja.

Nem mai darabok, viszont amig szamomra minden feladatot kepesek ellatni, addig nem fogom lecserelni egyiket sem. A cegesben igazad van, elotte 5 evig a macbook pro-t hasznaltam melora, viszont a sok megmaradt mindenfele vacakbol raktam ossze a ceges hacklit, es vettem melle egy ssd-t… ha megdoglik akkor majd kerek egy mac minit.

Tisztaban vagyok vele… viszont en imadom takolni, bar az utobbi idoben mar nem nagyon van mit takolni rajta, mert egyszeruen csak mukodik.
Uj gepet akartam, de amikor megjelent a GTA V-t, de kiprobaltam es fullhd-ban very high-on fut, ugy voltam vele, hogy marad meg egy darabig a jo oreg quad :)

Ha osszerakna egy mosularis pro gepet akkor meg azon menne a siras hogy draga :)

Amugy a cube kene de nem 80e hufe

Nem lattam, viszont johet, mert a mai napig a nagy kedvencem a 8800 igaz a GTX verzio.

Nekem kuka mac kene ket 6 magos i7 tel 64gb rammal, 199990 hufert. Jah nem.

Be kell latni az apple egy premium gyarto ennyi az ara amiert nem csak egy hw-t kapsz, es nem fogja olcsobban adni mert minek adna igyis az egyetlen pc gyarto aki noveli az eladasait (raadasul nincsenek gagyi cuccai).

Nekem amugy egy rancfelvarrott tb display kene vagy pedig a mostani arat felezek le mar nyomom is a buy gombot.

Es ekkor jon fecka aki sir a reg mac proert :D

Mint egy nagy csalad… :D

Az Apple mindig is olyan volt (régebben kevésbé, de most már határozottan), mint egykori munkaadóm: Karcos a film? Na és? Fizesse ki és menjen a …csába!" – vagyis azt kapod, amire mi rábeszéltünk, hogy vágysz.

Fecka, a fotósoknak általában mobil cucc kell, RAID-kártya kevésbé, ha már benn a cucc a Mac Pro-ban.

Hidd el a “kulsojet” is nezi.
2. Kerdest nem ertem.
3. Raid kartya hogy jon ide? Eddig is halomba alltak a felhasznaloknal (de erre a tb plussz haz tokeletes alternativa) mar ha egyre gondolunk.

Nem kompresszorol beszelunk hanem egy laptoprol. Amugy az apple pro felhaznalok nem raid kartyat hanem os xet valasztanak.

Akinek kell most is megveszi

(Nos, megvolt a ma reggeli kardcsörtetés… élvezet olvasni! :) )

1 kedvelés

Erre mar valaszoltam 4szer. Keresd ki.

Értem mindenki gondját. Egyrészt egyetértek @solareclipse mondandójával mert az Apple prémium gyártó. Mint mondjuk egy Ferrari. Lehet mondani ott is, hogy olcsóbban sokkal jobbat kap az ember…
Aztán ott van a Pro vonal. Szerintem sem az a kimondottam Pro, mint amit említ itt mindenki. Inkább fél profi. A komoly videó technikai cégeket amúgy sem lehet kiszolgálni egyetlen egy géppel és a legújabb technológia/leggyorsabb processzor is mindig kevés lesz oda.
Aztán van más pro terület is, pl fényképezés, stúdiók, programozók. Ezen területek jó nagy részét lefedik ezek a gépek, még akár a legprofibb vonalat is. Tehát joggal mondhatják azt a termékükről, hogy Pro.
Ettől függetlenül értem én, hogy nem a jelenleg kapható legjobb cucc van ezekben a termékekben. És nem is lesz talán sohasem, hanem inkább mondjuk beraknak olyan processzorokat, amik megbízhatóbbak.
A lényeg, hogy hiába sír mindenki, hogy milyen drága, meg ár érték arányban nem éri meg, holott egyre növekszik az eladás attól függetlenül, hogy a termékek jó részéhez 3 éve nem nyúltak már hozzá szinte semennyire. Mégis akinek kell megveszi.

A Ferrarihoz talán túlzás hasonlítani. Azt vesszük meg, amit kínálnak, jól “megmarketingelve”.

Szerintem a felhasznalok foleg a pro nem mac prot vagy mbpt vesz hanem os x-et, lehet jonni hogy van jobb de neki az kell es pont.

Miert gondolja egy ket felhasznalo hogy jobban tudja es jobban atlatja mint par 10e mernok es marketinges?

Ferrari azert nem jo hasonlat mert az mar extremen draga es nem is veheted meg csak ugy, ez olyan mint egy valentino nem azert olyan draga mert annyira kulonleges. Hanem mert ez igy ennyi es ennyiert is megveszik.

Meg ezzel is vitatkoznek. Par eve volt a hir, hogy a legjobb windowsos laptop az MBP.

Masik meg, hogy egy csomo nagy ceg - szoftverfejlesztessel foglalkozo- siman megszorja az alkalmazottakat MB, MBP-vel. Persze biztos mind bolond, amikor vehetne felaron lenovot. vagy dellt.
Ebben biztos, hogy van egy adag hipsterseg is, de azert nem hinnem, hogy mindenkit felultetett a marketing.

Azert epitesi minosegben elege magasan van a lecc mbp-vel szemben, es mint meglattuk ugyan olyan minosegu es tudasu gep nem olcsobb mas markaban sem.