Miért vennék Macet?

Épp most beszélgettem egy volt kollégámmal, tanácsot kért, hogy milyen Macet vegyen. Bevallottam neki, hogy hónapok óta egy Thinkpadet használok Ubuntuval, és egy kicsit sem hiányzik a Mac. Ezen azért úgy elgondolkoztam.

Amikor 2005-ben váltottam, az OS X fényévekkel volt fejlettebb a Windows XP-nél, és a Linux desktop is erősen a csattogós falepke szintjén mozgott. De azóta eltelt pár év. Szerintem a Windows 8.1 egy teljesen jól használható rendszer, és a Linux is kiforrta magát. Amitől agyérgörcsöt tudok kapni, az a Windows frissítési mechanizmusa (1/436 frissítés települ, ne kapcsolja ki a gépet), meg néhány fejlesztéshez szükséges dolog nehézkessége, de kb. ennyi. (Jó, meg lehetne a Vezérlőpult felhasználóbarátabb, mert Ariadné fonala nélkül a beállítási lehetőségek 40%-át az életben nem fogod megtalálni… :D )

Szóval, mit mondjak, miért vegyen valaki Macet?

A hardver nagyon jó minőségű. Ha ugyanezt szeretnéd pc-ben venni, ugyanilyen árakkal találkozol. Ez van, az Apple nem gyárt alsó-középkategóriát. De ha rászánsz félmillió körüli összeget egy gépre, miért vennél pont Macintosht?

Egyetlen valid érvem van:

13-as laptopot 16 giga rammal egyik más gyártótól sem tudsz venni.

  • mert, nincsen rajta vírus, és nem kell baszakodni vele, mint a linux-szal :wink:
  • mert szerethető a hw és a sw
  • mert érted van, és nem fordítva
  • mert használtan is értéktartó
  • szép - csak így egyszerűen
  • mert a köcsög sznobok ezt használják :smiley:
2 kedvelés

A nincs rá vírus egyszerűen nem igaz, max. kevesebb van rá. A Linux-szal sem kell baszakodni, ha meg Terminalig fajulnak a dolgok, az Macen is ugyanúgy néz ki.
A köcsög sznobokon kívül csak az értékálló az igaz :D, a többi erősen szubjektív.

Ha teljesen általános felhasználásra szeretné, tms érvei helytállóak. Ha komolyabb dolgokra szeretné, akkor azon el a vonalon kell elindulni.
(Speciel én nem vennék vadiúj gépet – egyrészt drágák, másrészt szinte fejleszthetetlenek utólag, harmadrészt csak Yosemite-vel futnak…)

Az én tanácsom is a használt MacBook Pro classic volt.

Mar pedig virus nincs, a trojai szarok nem virusok. Amugy magaban os xet venni baromsag, az okoszisztema a lenyeg amit alkot egy ipad telefon laptop 3as (csak halkan jegyzem meg ma jott meg a watchom) :D

2 kedvelés

Mi az az egyedi ökoszisztéma, ami sehol máshol nem elérhető?

Kezdem azt hinni, Solart bedarálta a marketinggépezet. Aki pedig Watch-ot vesz, egyéb furcsaságokra is képes lehet. :)

1 kedvelés

Oke mutasatok egy rendszert ahol ulok a kadban az ipaddel csorog a telom es felveszem az ipaden. Semmi varazslat egy email cimet adok meg csak.

Vagy eppen haza fele podcastet hallgatok haza erek benyomom a gepet fules telo lerak es itunesban onnan folytatodik a podcast.

Gepen beallitok egy figyelmeztetot es a telefonom szol amikor kell. (Nem telepitgetek 3. Gyartotol semmit csak megy)

Berek a reptere es zarolt kepernyon kint van a passbookos repjegyem magatol (mostmar az oran is)

De szinte minden gyari app igy mukodik es hangsulyoznam gyari ingyenes minden utolasog beallitas nelkul, csupan egy jelszoval beleptem mindenhova egyszer.

Igazabol watchot azert vettem mert tetszik es a jovo biztos hogy ebbe az iranyba fog menni. Eloben lattal mar egyaltalan? Vagy csak 2 youtube video megnezes utan jon a fika mert ez nem ppc es jobs mar nem volt ott amikor keszult :).

Nem, bocs, nekem nincs százegynéhány-ezer forintom erre a célra. Itt kezdődik.
A többire: nem viszek tabletet a kádba, nem hallgatok állandóan valamilyen kütyüt, stb., remélem, megértesz. Mellesleg a symbianos Nokiám is átveszi a gépen beállított eseményeket, az tény, hogy legalább 1 gombot meg kell nyomni hozzá.
A beszólásaid pedig inkább figyelmen kívül hagyom.

@solareclipse, egyrészt az érveid jók. Másrészt a példádban szerepel egy Mac, egy iPad, egy iPhone meg egy Apple Watch. Az én kiindulási helyzetem az, hogy valakinek van 400 - 500 ezer forintja, laptopot akar venni, és meg kellene valamivel indokolni,hogy miben tud a Macintosh többet, mint a többi gyártó hasonló árképzésű gépe. Régen ez egyszerű volt, mert az OS X sokkal jobb rendszer volt, mint a többi. Ma már ez nincs így, szerintem.

Te szoltal be elsonek, amilyen a mosdo olyan a torolkozo.

Ugye nem mondjátok komolyan, hogy itt tényleg moderálni kell majd?

1 kedvelés

En a mac laptopot az okoszisztemaval magyarazom megint csak el kell donteni valakinek erre van szuksege vagy nincs. Es a win 8.1 szerintem rossz pelda a 7 tenyleg jo volt a 8 azert vicces es ezt latni a verbeli ms usereken is. De tudjuk msnek minden masodik optrendszere sikerul. :)

Win95-win98-winxp-vista-win7-win8

Meg ugye volt me es 2000 de azokat nem lehet nagyon kulonallo rendszernek emliteni de ott is igaz a minden masodik.

Linuxot pedig meg mindig nem sorolom atlagos usereknek.

Ui.: teny az ora draga volt de mint mondtam en a jovot lattom benne es engem erdekel. Viszont 5 eves macbookom van ami max 80e forint, egy iphone 5c-m ami szinten 60k plussz egy ipad elsogeneracios minim aminek a sarka meg torott is szoval 40k megfogja. Es azert kiemelnem hogy nyugaton elek es minden arc nelkul itt mas ez az arkepzes nekem.

Szerintem nincs univerzalis valasz, hogy az Apple/Dell/akarmi a legjobb. Mindegyiknek megvan a maga celkozonsege, mindegyiknek van olyan funkcioja, amiert veszik. Pl. az Alienware-t jatszani, a Thinkpadet munkara, a Chromebookot netezni.
A legfontosabb kerdes eldonteni azt, hogy mi a cel a szamitogeppel. Ha csak netezni kell, semmi mas, akkor akar egy Chromebook is eleg lehet. Ha jatszani kell, akkor Windowsos notebook, ha altalanos feladatokra, rajzolni, netezni, jegyzetelni, stb. akkor Linux, szervernek FreeBSD.
Az Apple celkozonsege szerintem az az ember, aki nem akar/tud sokat torodni a beallitasokkal, csak kattint es mukodik minden. Ebben tenyleg jo az Apple, megvan hozza a sajat telefon, tablet, asztali OS, hardver, minden. Az alap oprendszerben van minden ami egy atlag felhasznalonak kell.

Chromebook netezni? Nem sok chromebookot lattam meg de borzalmas ar ertek aranya volt mindegyiknek. Ha tenyleg csak tartalmat fogyasztani kell akkor ipad vagy egy 80e forintos laptop. A tobbi nagyjabol stim, mondjuk jegyzetelni linux haaaat… Szerintem az a kategoria a mac amikor igazabol csak egy szamitogep kell.

Ok, én nem láttam Apple Watchot, de te mikor láttál Linuxot utoljára? :slight_smile:

Teny regen. De linuxot lehet mar 3 klikkel telepiteni? Egy klikkel fent van minden kiegeszito, nem itelem el akinek ez jon be de akinek jegyzetelgetni meg ket sort megirni a wordbe kell szamitogep tenyleg a linux a legjobb alternativa? Meg van a helye a linuxnak de ez pont ti vagytok nem pedig “anyukam”.