Miért vennék Macet?

Van egy 23" fhd lg-m de retina kijelzo utan mar nem birom elviselni :D, majd lassan veszek mar egy uj monitort (de akkor a masik gepet is cserelni kell 5.2-es mb) de most elsonek audio rendszer epul :)

nekem most egy 22" lenovo thinkvision-m van. Ezt is szeretem a maga 1920x1200 felbontasaval de kezd kicsi lenni… hasznaltan vettem kb 30k ert, eletem egyik legjobb vetele volt :)

Az 5.2es mb baratnome, a monitort pedig 5-6 eve vettem felaron afa nelkul az elektroworld felszamolasakor :)

Nem magyarorszagon van a samu gyar :)

De, legalabbis a TV reszleg. Jaszfenyszaruban. :-)

1 kedvelés

A post was merged into an existing topic: Azonnali kérdések

Tedd még hozzá, hogy a “zenei” vonalról beszéltél.

Szerintem pl. egy webdizájnernek feleslegesen sok.

(…és a “zeneit” nem véletlenül tettem idézőjelbe :P)

mert számítógép akkor már nem zenei?

Egy profi vásárol igazi support nélkül egy “felhuzott” gépet 1,5 millioért? Nem.

a HW supportot értem, ebben a formában ez olyna mint egy dzsunga PC persze nekünk tök jó lenne (de ennyi pénzért vennék kuka macet) de egy cégnek ez nem pálya. Dolgoztam már nagy vállalati környezetben megvezsi a komplett HP, simens… gépet 3 év és eladják a dolgozoknak 5e forinté.
De van forumtársunk aki elégé profi szinten van kérdezük meg őt.

Persze otthoni kis maszekoknak oké, de a profik már lassan mindet eladták mert kidolgozta az idejét. Nem beszélve arról hogy a ventik, táp, deszka… mind mind akkár több 1000 órát is mehetett hiába uj a VGA, egy ilyen gépéert te kipengetnél 1 millát? mert én nem.

Mai világban 3D és videón kivül gyakorlatilag egy laptop szerintem mindenre elég (nyilván tudtok írni majd még brutálisan réteg dolgokat) Így lassan felejtősé vállank ezek az asztali amper temetők, nem bezsélve a 21:9 - 4K kijelzők térhódításával a régi gépek egyre jobban elvéreznek.

A logikát nem értem amit használsz 5.1 MP-t (használt) egy új mac pro árához, a kuka is 3 éves lassan abból miért nem a használtat nézed?

fecka van már átalakító és ezt már a multkor is megírtuk neked.

épített pc meg tárgytalan ez egy apple forum vagyis OS X.

oké de példának felhozol egy zsir uj 1 millios árat és méred hozzá a 4 éves használt gép árát.

figyelj nem vagyok hülye szerintem olvasd el amit írtam. amugy mennyi ez a gép pontosan milyen support van mögötte?

http://www.ebay.de/itm/Apple-Mac-Pro-2-7-GHz-12-Core-64-GB-RAM-256-GB-SSD-Top-Zustand-574-/361497025270?hash=item542ae6daf6:g:zUwAAOSwWTRWzWsr
igaz csak 64gb ram de szerintem elég lesz és a maradék majdnem 300e forintból még lehet TB-s házat meg meghajtókat venni.

os x milyen formában eszi meg? amugy d700bol ugye kettő van nem olyan egetverően gyengébb mint a titan (tény ramban kevesebb).

Kinel?

Kicsit lemaradtam, nincs is türelmem végigolvasni mindent :D
Volt szó zenélésről. Zenélés és zenélés között is van különbség. Pl komoly stúdió, ahol akár egyszerre 48+ sávot is képeseknek kell lenniük rögzíteni, valamint 100-nál is több sávot egyszerre vágni, szerkeszteni stb. Vagy a másik véglet, ahogy én egy szoft szintivel zenéltem színpadon.
Egyébként 2007 januárjában vettem az első Macbookomat, akkor 2GB max rammal (na jó, utólag kiderült, hogy talán 3GB-ot is felismer). A lényeg, hogy 2009-2010 körül éreztem azt, hogy már kezd kevés lenni a 2GB RAM. 2010-ben is csak azért cseréltem le, mert egy kisebb leesést követően megment a FireWire chip és nem lehetett használni tovább. Most 10.7 van rajta és anyósomék használják skype-ra, fénykép nézegetésre, és általános netezésre. Jövőre lesz 10 éves…

1 kedvelés