Miért vennék Macet?

Ezt a gepet szerintem mar fogadasbol tartjak bent :D tim fogadott esovel meddig tudjak meg eladni :D.

1 kedvelés

Regi hw de feleennyiert nem veszel ilyen alu hazas gepet. Amugy retinat ne probald ki utana nagyon rossz leulni sima monitor ele. Olyan mint az ssd-hdd viszonya.

Masok vagyunk nekem volt 17es is es 13 a legjobb, vagyos legjobb a 4magos 13as lenne.

1 kedvelés

pont most irtam solareclipse-nek egy [masik topikban][1] hogy nekem egy nap alatt javitjak a gepeket, hasonlo csereprogramok kereteben a hivatalos Apple szervizben

(nem tudom hogy mukodnek a magyarorszagi szervizesek, de nekunk altalaban a szerviz felajanl egy hasonlo cseregepet is javitas idejere)
[1]: Z840 vs MacPro elovagashoz

Nem olyan keves masik topickban linkeltem a cikket.

7 eves a macbookom sokszor szedtem mar szet is, egy repedes sincs rajta.

Ha nem hajtod le gyakran, akkor elhiszem, hogy nincs rajta repedés.
Nekem a 2006 Late Macbookon 3x cseréltek billentyűzetet garanciálisan. És később már csak azért nem, mert volt egy határidő, ameddig tartott ez az “akció”. Szóval kb nekem évente használódott el.

Utobbi idoben nem, de regen minden nap hordam munkaba, hangositas koncertek mindenhova. Meg sincs rajta repedes.

Az enyem 5.2-es az utolso fw portos mar nem tudom 2008 vagy 2009-es :).

Tudsz küldeni egy linket? Mert én nem találok csak 470e-ért és abban egy olyan processzor van, amit több, mint 3 éve használt az Apple.

Amit néztem a médiamarkt honlapján, abban is ugyanez a processzor volt és az 460-500 között volt az ára. De erre a processzor típusra mondtam, hogy 3 éve volt a 15" rMBP-kban.
A videókártya azért persze mérföldekkel rosszabb még jelenleg is :)

Tok mindegy a teljesitmeny el kell donteni os x vagy windows kell, ha win akkor asus, ha os x meg…

Eddig az volt a fo erved win nem tamogatja a tb-t mostmeg mar ereny? Vegre sikerult megerteni?

De leirom meg egyszer hiaba jobb a teljesitmeny ha neked os x kell! Az hogy nem megy win alatt a hangkartya nem a win hibaja ezt vegre ersd mar meg!

Amugy minek xeon meg ecc, magyarazd mar el ez a munka vegzesedet mivel fogja jobba tenni?

Mondjuk oprendszer es szoftverek nelkul konnyu olcsonak lenni…

A drivert a gyartonak kell elkeszitenie a ms csak a keretett adja (igen vannak plug and play elemek amit lekezel a win mint szabvany eszkoz, de sokszor ahoz is jobb a gyari meghajto) ezt sikerul vegre megerteni?

Egy i7 nem attol fejszik meg hogy te 7-8 orat jaratod sot ha folyamatos a terheles meg jobb is, mivel leginkabb a hutes farad el aminek sokal rosszabb a gyakori kihules melegedes, alapveto muszaki erzekel ezt atlatod. 3 ev garival veszi az ember munkara a gepet kit erdekel hogy 7 vagy 10 evig megy. (Yotubeozni nem kell xeon meg ha jol is hangzik).

De mondj egy gyakorlati erdemleges peldat neked hol jelent elonyt az ecc es a xeon. Ne viziokban beszelj mond meg neked hol jelent elonyt!

2005ben valtottam, ugy hogy en elotte nem lattam soha de azt mondtak marha jo a logic. Eladtam az akkor gepemet es vettem hasznaltan egy ibook-ot. Az elso meglepetesem a grafikus felulet volt utana egy xp olyan volt mintha egy 10 eves rendszer lett volna. Masodik a lenyegesen egyszerubb hasznalhatosag, stabbilitas. (Azert akkor az XP eleg siralmas volt) na meg 2004 ben 5 orat ment egy toltessel a gepem, tesome 2-t). Az elso benyomasok ezek voltak, es persze jo volt kilogni a sorbol.

Amugy kepek alapjan nem csunya gep de ezt eloben is meg kell nezni (kep alapjan egy moto360 is jo volt, kezbe veve meg kirohogtem).

Ha a gyarto megirja a drivert megy.
Mobil gepekrol beszelunk linkeld a 18 magos mobil procit. A tobb cpus laptopot mar megse emlitem :).

De engedekeny vagyok varom a 4nel tobb magos xeon mobil procit.
Es meg mindig varom az ecc ram elonyeit szamodra. Talan szebb a zengeto? Vagy a compresszoron nyersz ket dB-t? Fecka magyarazd meg miert jobb tenyleges peldaval mondtam, akkor elfogadom. De egyelore meg csak viziok voltak.

Ui.: soha egyetlen egy ppc gepem nem volt szervizben. Egyedul egy hdd pusztult el live act vegen, a melylada tul kozel volt nem birta :D
iBook g4, iMac g5, es egy powerbook G4em volt.

Laptopkrol beszeltunk, es mobil xeon mellett ervetel elsonek. Igy a kommentedet most inkabb nem veszem figyelembe. Biztos veletlenul irtam.

Autos pelda nem jo ott a amg add tenyleges plusszt.

Szoval elismered semmi ertelme nincs egy szuk reteget leszamitva amiben te sem vagy benne! Szoval ervelsz egy olyan mellett aminek semmi ertelme neked :)

Te mondod milyen jo magyarazd el. Mert szerintem nem kell, vagy te nem erted mirol beszelunk?

De miert jobb neked vagy nekem? Ezt magyarazd mar el!