Miért vennék Macet?

Ne huzz mar fel ■■■■■■■■■ laptoprol beszelunk, azt linkelted es kerdezted miert nincs mbp-ben xeon. Asztaliban ott van a xeon es mindig is volt.

Hol van ez a gep??? :D

Hasznaltalma.hu google jo barat :)

Az ECC [ZFS] (Chapter 22. The Z File System (ZFS) | FreeBSD Documentation Portal) melle kell. :smiley:
A Xeon meg virtualuzalni. Nalam 3 virtu gep, 1 virtu wireless controller 2 virtu router fut, ha elinditom a laborom. A mobil i5 is elviszi mondjuk…
Viszont en nem zenelek. De zenet hallgatok Spotify-on! :smiley:

1 kedvelés

A nev lehet, hogy regi de a belso nem. A Skylake Xeon pl. zsir uj.

1 kedvelés

Miert kurta el az intel? Van alternativa? Nincs. Amugy macbook teljesen jo amire keszult nem olyan rossz az a core m.

Vannak emberek akik csak interneteznek vagy eppen suliba dokumentumokat csinalnak. Soha nem dugnak semmilyen kabelt a gepbe. Azoknak tokeletes. Lasd pl baratnom. Netezik rendezgeti a kepeit zenet hallgat, neha megnez egy filmet.
Jo sokaig megy toltesnelkul, es ami a lenyeg nagyon konnyu.
Nekem se kene de azert nem kezelek le valakit mert neki igen.

linkelj már nekem olcso macbookot én veszek akkor egyet.

Röpke szösszenet :smiley:
Egyébként ha van előre telepítve win, akkor még lehet, hogy működik is könnyen az ASUS, de ha linux van előre telepítve, akkor az informatikus is felkötheti a gatyáját, hogy windowst tegyen rá, nem hogy még egy átlag felhasználó. Történt ugyanis tegnap (és ma), hogy egyik tanár vett egy Asus-t Linpus Linuxszal (nem tudom konkrétan mikor vehette). Mivel tanár, neki ingyen jár a win minden kiadásából a pro változat, így nem is lett volna értelme win-nel vennie. Szóval behozta nekünk, hogy telepítsünk rá Win-t. Az első gond ott kezdődött, hogy nem ismerte fel a külső DVD írót. Peindrive-ról sikerült elindítani de csak és kizárólag Legacy módban, UEFI módban nem látott egyetlen egy eszközt sem. Szóval pendrive telepítőről telepítünk Windowst. Csakhogy a win nem látja a winchestert. Letöltöttük az összes driver-t a gyártó honlapjáról, de a win így sem ismerte fel a winchestert. Feltelepítettünk rá Ubuntut (mert persze az ismerte valamiért…), próbálköztunk Ubuntu Live CD-vel minden féle fajta formázást, de semmi sem működött.
Kipróbáltunk megannyi win-es pendrive készítőt, amivel mindenki másnak sikerült telepítenie win-t, csak nekünk nem, mert nem látta a win a winchestert.
Szóval 8 óra szenvedés után találtunk kb egy 5. féle pendrive készítő alkalmazást, ami valószínűleg, azaz nem tudni biztosan, hogy win telepítés előtt átkonvertálta a megfelelő formátumúra a winchestert. És így már látta a winchestert. Így utólag talán az lehetett a gond, hogy valamiért nem látta a win a winchestert akkor, ha GPT volt MBR helyett, és az Ubuntu Live CD meg elszállt formázásnál, amikor át akartuk állítani GPT-ről MBR-re.
A lényeg, hogy óriásit szenvedtünk vele, nem kicsit.

videot ahogy egymás mellé rakod a két gépet és gyorsabban bebootolt teljesen a win mind az os x, mert ezt nem hiszem el!

A vicces az, hogy rengeteg gépet telepítettem Pendrive-ról. Van két különböző típusú pendrive-unk, amivel eddig mindig sikerült. Szóval nálunk nem a bootolható, működő win telepítő volt a kérdés.

OFF
már azt hittem, hogy az Asus itt hirdet nálunk :D
ON

Ja, gondolatban mar vetted a nagy feher mercit… :D

persze :D

A lefordítom és a telot lezárja az tényleg sokszor praktikusnak hangzik. a többi elégé szubjektív.
ui.: ha lemented a telefonszámo akkor is láttod kihív. Amúgy szinte már alig telefonálok rendes mobilhálozaton. szinte csak VoipConnect.

Nekem eddig mindig Lenovo notebookom volt munkara es meg egyszer se volt problemam vele. Az teny, hogy az alapbol feltelepitett Windowst addig hasznaltam, amig letoltottem az aktualis Arch Linux ISO-t es kiirtam pendrivera, de ettol fuggetlenul se a hardverrel, se a supporttal nem volt meg gondom. Teljesen elegedett vagyok, a hardverek jo minoseguek, a hutes is nagyon jo es a support is kiveteles.
disclaimer: Eddig csak ThinkPad fordult meg a kezem kozott.

De miért win-nel veszed akkor? Azért a lenovonak nem tett jót amikor a kínaiak felvásárolták.

Nekem csak régi Thinkpadem van, a x201-be szerelmes vagyok. Egy haverom Java fejlesztő, csak Thinkpadet vesznek, egy gép ára se volt 600 ezer alatt. Na most náluk sikerült azt elérni a Lenovo supportnak és szerviznek, hogy a főnök írt a regionális Lenovo vezetésnek, hogy dugják fel a seggükbe a next business day garanciájukat, amiért nem mellesleg fizet a cég, ha két hónap alatt nem sikerül a még garanciálisan lehalt gépet javítani vagy cserélni.

@solareclipse: A beszerzest nem en intezem, csak a tipust (es a felszereltseget) valasztom ki
@esojaro: Nekem semmi gondom nem volt a Lenovo szervizzel, lekopogom, eddig. Mondjuk nem egyszert lattam, hogy a Lenovo szervizes kijon es a raktar/laborban javitja a gepeket. Magyarorszagon meg elvittem a [Smart Servicebe] (http://www.smartservice.hu/) es mondtam, hogy legyen kesz hamar. Ok mar nem Lenovo partner?

ha mindenem el vna inditva ami mindig akkor a 8-ból 3,5GB, viszont az os x memoria kezelése nagyon jó ha szüksége lesz ramra a csak ugy “álldogáló” appokat kiüríti.
amugy állandóan ami el vna indítva:
safari, mail, skype, üzenetek, twitter app, sonos, steam