Miért vennék Macet?

Csak a hd4000 mar kitolta a ciklusat es kiesett az intel tamogatasabol, amugy 84% erosebb a hd5100.

Ezt nem igazan lehet igy osszehasonlitani, mivel teljesen mas az architecture-ja a kettonek… raadasul az adott programok minosegetol is elegge fugg. Az ilyen melyik az erosebb osszehasonlitasnak csak adott architecture-an belul ertelme.

Nem tulzas szamitasi teljesitmeny ennyi akulonbseg az hogy mennyire van optimalizalva az adott jatek az mas dolog.

http://gpu.userbenchmark.com/Compare/Intel-Iris-Pro-HD-5100-Mobile-11-GHz-vs-Intel-HD-4000-Mobile-125-GHz/m8813vsm7653

Mindenki maga dont, szerintem a mini borzaszto ar/ertek aranyal rendelkezik. Azert a pci-e ssd ne feledd majdnem hozza a ddr2-t, ami memoria igenyes feladatoknal ahol vinyora pakol virtualis memoriat nem
olyan rossz. De en leginkabb a retina felbontast nem engednem mar el.

Eleg rammal kell venni a gepet. Ennyi igazabol az a hulye aki megvette valamikor 4gb-tal.

Csak hogy az Apple legalább dupla áron adja ugyanazt, mint amit lehet venni a Kingston-tól jó minőségben. Szóval ha lehetne utólag belerakni memóriát, akkor sokkal olcsóbban ki lehetne jönni, ráadásul nem kell a gép vásárlásakor kifizetni a pénzt, hanem ráér később is.

Nyilvan, es inkabb 3szor annyiert adja. De erre mindig azt mondom nem kotelezo venni a penzeddel szavazol, ha neked nem eri meg nem veszed meg.

En nem huzom fel magam ez egy szaros ceg, ha nem kell nem veszed meg. Ha meg kell megveszed, fecka nem ertelek mit turazon ezen. Ha neked nem er meg ennyit megfordulsz azt kesz, hidd el magasrol leszarjak mit gondolsz vagy mondasz.

Kettonk kozul nem velem van a gond egesz nap sor hogy ■■■■ meg draga, megis mac-ed van :D en legalabb elfogadom hogy ilyen es ennyi azt veszem meg amelyiket megengedhetem magamnak.

Azért azt hozzátenném, hogy a méregdrága memória forgalmazását nem ma kezdte. Mikor csatlakoztam 2007 elején a Macesek táborához, már akkor is így volt. Azóta csak egy dolog változott, hogy a vékonyításra hivatkozva ráforrasztotta a memóriát az alaplapra.

Azt nem mondtam, hogy jól van ez így :D Én csak a tényeket írtam :)

Persze, hogy meg tudná oldani ha akarja. Rengeteg bravúros mérnöki dolgot vittek véghez a cég életében, persze, hogy ezt is meg tudná oldani, ha akarná. De pont ez a lényeg, hogy nem akarja megoldani :D

Remek papagaj uzemmod megint, de miert vagy meg mindig maces neked dz az egesz nyug, draga is meg szaris. Add el vegyel negyed annyiert egy dzsunga pc-t es hajra mehet a win10.

Az Apple mostanra mar tenyleg mindent alarendelt a desing-nak. Ertheto valamilyen szinten, hiszen ettol is lettek sikeresek.
Mondjuk azt is egesz jol meglattak, hogy van egy eleg nagy szegmens, aki nem bovitget. Megveszi a gepet, hasznalja majd lecsereli. Nekik jo a forrasztott RAM.
Vegul is nekem is. A iBook g4-emben meg bovitettem, abban meg lehetett. Asszony minijeben is. (Az utolso, amiben lehetett)
Tularazott? Persze. Viszont megveszem, es nem kell bujnom a PC-s oldalakat, hogy milyen szabvany, hany megahertz, hany lab, hany mittomenmi. Ameddig elmukodik gond nelkul, azalatt boven kitermeli az arat. (Az elozo mbp-m 6 evet huzott ki, javitasoktol eltekintve (visszahivasos alaplap, + megdoglott a vinyo))
Ha akarnam idegesithetnem magam. De akkor PC-t vennek. Illetve epitenek. Es duhongenek, hogy a mult heti videokartyam mar lassu. A jovo heti meg meg nem jelent meg, ugyhogy ma is, es egy het mulva is cserelnem kell…

1 kedvelés

Vegyél PC-t. Az Apple nem fog az elvárásaidhoz alkalmazkodni. A HP Z szériája ultrabrutális, tuti megfelel neked is.

2 kedvelés

Egyébként meg az Apple es a Pro szavak összekapcsolását el kellene felejteni. Szerintem az Apple teljesen átállt a consumer piacra, már nem is próbálnak úgy tenni, mintha a profikat szeretnék kiszolgálni. Lehet, hogy volt időszak, amikor belőlük éltek, de ez nagyon régen elmúlt.

Én azt nem értem, hogy egy magát profinak tartó ember min van kiakadva. Ha a munkámhoz, amivel a kenyeremet keresem, 16 mag, 486 GB ram, három 8 gigás videókari, meg 43 tera tárhely kell, akkor nem azon jajgatok, hogy az Apple nem csinál ilyen gépet, hanem bemegyek az első szaküzletbe, ahol van ilyen cucc, megveszem és dolgozom.

2 kedvelés

Én elég sokat gondolkoztam a retinás MacBook Pro vs. használt MacBook Pro Classic témakörben. Ami miatt a retinás lett a nyerő: könnyebb, meghajt két külső monitort, nincs szükségem DVD-drivera. A kijelző pont nem volt szempont, de annyira szép, hogy már nem nagy örömmel mennék vissza normál felbontású képernyőre. Ha lett volna egy Classicom, tuti nem cseréltem volna le retinásra.

1 kedvelés

Szerintem aki leul retinas monitor ele az nem normalis ha vissza akar valtani hagyomanyosra.

Amugy ez a profit orientalt duma borzalom, melyik ceg nem profit orientalt? A asus nem szeretne azt csinalni mint az apple? De. Csak nem raknak issze oprendszert meg egy egesz iparagat a gepmoge az apple meg igen. Igy az asus nem tudja elkerni a plusszarar mert egyszeruen leragadtak a 90es evekben.

Az a vallalkozas aki meg nem kepes kitermelni a munkaeszkozei arat, zarjon be es menjen el alaklmatottnak.

Ui.: szakadjunk mar le errol a 2012es minirok, elmult. Mar az intel se erdekli jovore a hd4000, ez szamtitastechnika ilyen rossz befektetes.

Én azt egy jó gépnek tartom, ami nagyon sokáig elég lesz 16 giga rammal és ssd-vel.

Persze, hogy nem. :D Újonnan csak akkor venném meg, ha pisztolyt szorítanának a fejemhez.