Miért vennék Macet?

Szerintem ez a tul szep kategoriaba esik…

Nemet arukereso ha ujakat nezzel:
www.preissuchmaschine.de

Hasznaltat amazon vagy ebay. Mind a ketto dragabb szerintem mint otthon (kiveve a nagyon regi darabok)

Ui.: legolcsobb szinte mindig a MM vagy saturn en is ott vettem (van keszlet csak leveszed a polcrol es kesz), lehet egy ket webshopban 10-20 euroval olcsobban kifogni de szerintem ilyen osszegnel ez mar lenyegtelen es nincs riziko.

A ramot nem.

Svajc draga.

A svajci frank amiota elszabadult. Semmit nem eri meg ott venni. Elotte is ritka volt. Euban szerintem nemetorszag a legolcsobb. Esetleg a fekete piac del olaszban :D

Azert ezzel is vitaznek. A hazi PC-n nevelkedett emberket lehet, hogy zavarja a forrasztott ram a Pro-vegu cuccokban.
De egy ceg nem fog hazi bovitgetesekkel jatszadozni.
Megveszi, hasznalja, leselejtezi, vesz ujat.
Meg persze az is erdekes, hogy miben pro. Web/cloud fejlesztokent pont nem erdekel a xeon, a pcie, a thunderbolt, sem az AMD vga. De meg a raid sem.
Vannak helyek ahol ezek fontosak, oda masfajta gep kell. Ez sem jo mindenre. Viszont mivel vekony es konnyu, hordozhato. A retina kijelzo kenyelmes. A 16 giga ram egy ideig meg eleg lesz.

Pont ezt mondja. Hogy nem jó mindenhová, de (web)fejlesztőként én se vennék mást.

1 kedvelés

Nem, a pci ssdtol, a retina displaytol, az unibody haztol, a ket thunderbolt porttol. Nekem. Te nyilvan mast tennel egy szamodra pro gepbe.

1 kedvelés

Ami nekem kellett a 16 Gb ram, a HDMI kimenet, es a retina kijelzo.
Mondhatod, hogy ez nem eri meg a felarat. Elvileg tenyleg nem. De nincs mas (ertelmes) megoldas.

Vegyek nem prot? a 16 giga ramot buktam, ami a gep elettartamat jelentosen megroviditi.
A tobbit atalakitokkal ki tudom valtani, de akkor meg bukom a hordozhatosagot.

Vegyek mas gyartotol? Akkor bukom az OsX-et. Bukom a megszokott szoftverek egy reszet. Persze, nagy resze multiplatform, de csak van egy-ketto ami nem.
Csinaljak haklit? Na, pont azert vettem Mac-et, hogy kinyitom a gepet, es tudom hasznalni. Nem telepitek, nem beallitok.

Fogalmam nincs, mi kell egy zenesznek, egy vagonak vagy egy szakacsnak. Lehet, hogy nekik ez a pro nem pro. Nekem az. En megvettem.
(Ameddig VoIP teruleten dolgoztam en is rohogtem azon, hogy hogy lehet Pro gepet kihozni ethernet csatlakozo nelkul. De most nem ott vagyok, es kb egyszer hianyzott az elmult par evben. Sot, az iBook g4-em beepitett modemje kifejezetten jol jott amikor faxot kellett tesztelni, ugyhogy akkor az “pro”-bb volt ilyen szempotbol :) )

1 kedvelés

Mbp egy zenesznek pont pro. Meselj akkor te mi kene egy zenesznek hogy igazan pro legyen?

A belepo soldered dolgot nem ertem. Illetve dehogynem, hisz arra van csak penz, de ugyanugy hulyeseg, mint a 16gigas iphone. (na jo, nekem is az van, de ez meg 4s, es akkor meg nem volt ennyire gaz.)
Az alja mar most kicsi, nem hogy egy-ket ev mulva. Eladni meg nem lehet, hacsak nem talalsz valakit, akinek meg tudod magyarazni, hogy nem azert akad minden, mert ■■■■ a gep, hanem mert ez a Zen edition, es turelemre nevel.

A Retina Air mar majdnem jo lenne. de meg mindig kellene bele tobb ram, meg teljes meretu HDMI. Akko’ meg mar pro :)

Totálisan egyetértek veled. Minden egyes szóval.
Nekem is a fő szempont a 16GB volt. Bár igaz nálam a többi már csak opcionális, de a sima MBP vagy Air azért nem lett volna jó, hogy mert ha zenélni akartam volna (bár ez már csak hobbi), akkor nem tehettem volna meg külső monitorral, mert az egyetlen TB csatlakozót elvitte volna a hangkártyám. Viszont így, hogy az rMBP-nek van HDMI kimenete, így már elég lett volna az egy TB csatlakozó is, de szerencsére kettő van :D
A retina kijelző egyébként egyáltalán nem érdekelt, sőt most sem érdekel. Természetesen látom a különbséget és tényleg durva, de akkor is ha hazajövök, a külső monitorom nem retinás. De nagy, ezért szeretek vele dolgozni. Ha kijönne végre a 27"-os Retinás monitor, akkor lehet beruháznék arra. De addig, amíg nem retinás a kijelző, addig nincs értelme lecserélnem a mostani 2008-as 23"-os Cinema Display-t.

Amúgy ha már külső kijelzőnél tartunk, akkor nem tartjátok valószínűnek, hogy érkezik egy újabb monitor, ami megoldja a Macbook egyetlen egy csatlakozós gondját? Azaz egy olyan monitor, aminek van egy olyan USB-C kábele, ami tölti a gépet és egyben kiküldi a montiornak a képet. Mert ha kijönne egy ilyen monitor, akkor lehet meggondolnám legközelebb, hogy Macbookot vegyek csak dolgozni (mármint ha addig fejlődik a procija jócskán, mert most siralmas).

demég mindig nem tudom mi az ultimae pro zenészgép :)

16 magos xeon inkább :)

Igen, ez is erdekes, kinek mi a Pro, vagy mi a fontos.
Nekem pl.:

  • Sok RAM (ez sajnos nem jott ossze a jelenlegi geppel, 12GB a max. Eddig ez se lett volna keves de a virtualis routerek 4GB-ot kernek minimum…)
  • nagy es gyors SSD
  • VT-d es VT-x kepes processzor (Mindenkeppen Intel, i5-nel nem kell erosebb)
  • Konnyu gep, de hosszu ideig birja az akksi
    A kijelzo nekem nem fontos, a portok se nagyon, ha dokkolhato az persze nem hatrany (teny, hogy havonta 3-4 napot vagyok az irodaban…). Ha ezek a dolgok by default megvannak a gepben, akkor a forrasztott alkatresz is lehet felolem. Cserebe legyen konnyu es birja sok ideig akksirol. A grafika se fontos, az Intel beepitett chipje boven eleg, az elvisz 2db fullHD monitoron jo sok Terminal ablakot. :-D
    Ezen kivul persze a jo support hatter, massziv haz, ami birja a sok hordozast es nem utolso sorban legyen elegans. OS X-re nincs szuksegem, ellenben KVM-re igen, ugyhogy adott a Linux (amig a bhyve nem fut be ;-))

Olvas vissza.

zenészekről volt szó nem hangmesterekről, vagy sound designröl. már milliokat költöttél rá nem kell ugye elmagyaráznom?

én is leveszem a pócról a ződ vukmenemet, aztán emszíhemőrt hallgatok (figula sáfránykert 2013, csopaki olaszrizling az oka)

ezeket én is bírom, bár sajna már nincs egy bakelit sem itthon