Miért vennék Macet?

A Microsoft nemrég adott ki egy reklám videót, ahol egy Photoshopos valaki két újjal felnagyította a dokumentumot majd egy ujjal navigált.
Szóval totál egyetértek veled, hogy én sem látom semmi értelmét.
Pontosabban elhiszem, hogy van egy-egy speciális terület ahol jól jön. Nemrég kérdeztem a kollégámat akinek Fujitsu kihajghatós forgathatós kis gépe van, hogy mennyire használja az érintő képernyőt benne. És mondta, hogy csak akkor használja, amikor a szerver teremben nyakig benne van egy szekrényben és akkor kényelmesebb úgy használni, mint egy iPad-et. Tehát hiába tudja az eszköz, napi szinten nem használja.

Laptopnal pont ertelme lehet az erintokepernyonek, mivel eleg kozel van. Ameddig nem dokkolod be persze, es kotsz ra kulso mindent.
Sokkal termeszetesebb -lehet- megfogni egy utban levo ablakot, vagy atbokni egy masik mezobe ahova gepelni akarsz, mint lenyulni a taccspadra/kinyulni az egerhez, megmozgatni, felfogni, hogy hol jar epp a mutato, atvinni oda es kattintani.
Persze nem erezzuk soknak, mert hozzaszoktunk, de ez egy olyan pont, ahol lehet ertelme az optimalizacionak.

jah, de en pl agyverzest kapok ha tiszta ujjlenyomat az amugy is tukrozodo felulet.

ez mondjuk igaz. De telefonon+tablan is kibirhato a dolog.

Megneznek csak felora bongeszet ugy hogy valaki magele rakja a laptopot, a levegoben felemelve a keze es ugy tapizik. Minden ilyen felhasznalonak olyan valalesz mint egy jobb uszonak :D.

Amugy a blenderes kollega ha os x szeretne hasznalni sokra nem megy a dell-el.

Ha a laptop billenytűzeten van a kezed, akkor sokkal közelebb van a touchpad, és sokkal kevesebbet kell mozgatnod a kezedet, mintha a képernyőt akarnád tapicskálni.

ez elhangzott az iPhone-nal, es az iPadnal is. Jelenleg elegge az, mivel minden egerre van tervezve. De ha elterjedne, akkor siman lenne elonye. Csak ugye asztali gepnel annyira nem erdekes, ha kulso monitort dugsz a laptopra, bukod, ugyhogy nem annyira egyertelmu, mint a masik ket esetben.

Lattal te mar windows-t es programjait retinasitva? Nagyon vicces :).

1 kedvelés

Ez mondjuk tény. :D

1 kedvelés

olyan nem lesz.

12GB-vel az a baj, hogy bukod a dual channel-t. Ilyen alapon az en macbook pro-m is tamogatja a 6GB ramot.

1 kedvelés

Mar irtam neki :), es inkabb kidzallt a beszelgetesbol.

Az i7 szerintem tok felesleges a mindennapi hasznalatra, kiveva ha servernek hasznalja az ember a gepet. A mai kozepkategorias i5-ok is boven akkora teljesitmenyt adnak amit nem lehet normalisan IO-val kiszolgalni egy atlagos gepben…

Es az igp mit mond ra?

Szerintem hetkoznapi hasznalathoz tok felesleges az i7 legyen szo notebook-rol vagy desktop geprol.

1 kedvelés

Nem ertem mac-ek teren mire varnak. A tobbi teljesen rendben van. De, hogy a mac-ekel mivan? Mar csak proci es ram aktualis frissitese is eleg lenne (viszonz ez a kotelezo minimum).

Szerk.: ui.: ez volt az 1000. Komment a posztban :D

3 kedvelés

Tolem 8000 is lehetne, odd 5 eve vagtam ki a gepbol. Gyakorlatilag nem sok mindenre jok mar.

Erdekes, de inkabb hagyta volna eredetinek a hazat. Picit kicses igy (olyan pc-s :)). Ha hacklit epitenek tuti g4 qs hazba tennem :).

Egy grafikus munkara illegalis oprrndszert hasznal?

Szakadjunk mar le a hd5000 rol, lassan 3 eves.

Az applenel gaz a muveszi szorzo, egy ilyen gicses sufni tunningnal nem :) (erre a gepre minek a vizhuto?)

Azert mert maszek nem lesz legalis pc-re os x-et tenni. Nyilvan a maszek is szamlara melozik es nem torrentezi az adobe csomagot.

Te hozod fel mindig ezt a hd5000 viszonyitasnak. De akkor az aktualis modellhez nezd mar.