Miért vennék Macet?

A személyeskedést sajnos nem lehet kizárni, tuti, hogy elő fog fordulni. Csak és kizárólag akkor lehetne megúszni, hogy ha lehetne negatív pontokat adni egy-egy személyeskedős embernek és valamennyi negatív pont után kizárás jár. De ki fogja eldönteni, hogy személyeskedés-e a hozzászólás vagy sem. Lehet a hozzászóló egyáltalán nem személyeskedésnek fogja fel, de a másik fél meg úgy érzi…
Van egy (magyar) fórum, ahol minden egyes hozzászólást lehet jutalmazni tetszik vagy nem tetszik gombbal. Pontosabban a “hírnév” szót használják erre. Elvileg az lenne a lényege, hogy ha egy ember hírneve lecsökken egy bizonyos szint alá, akkor kizárással jár. Így viszont a felhasználók dönthetik el, hogy ki az aki megérdemli a kizárást, mert egy ember csak 1 hozzászólást egyszer minősíthet. Továbbá ellensúlyozhatják a jó hozzászólások a rosszat.
Még egy megoldás arra, hogy kevésbé legyen kitéve a fórum az ilyesfajta dolgoknak az az, hogy meghívás alapján lehetne csak csatlakozni. Amit meg szerintem egyáltalán nem akartok és az sem 100%-os megoldás.

ezt én is meg tudom erősíteni, chrome-ban scrollozok míg sublime-ban írok:-) pdf most nincs kéznél, kb alap ubuntu telepítés

Itt van lehetoseg arra, hogy a flag iconnal megjelolj egy problemas hozzaszolast, de hogy aztan mi lesz abbol, arra nem emlekszem, majd rakeresek.

Nem látok flag ikont. Lehet még nincs olyan rangom, hogy láthassam?

Igen, de meg ne kerdezd, mikortol lehet. ;)

1 kedvelés

Megnéztem a jelvényeket. Azért az vicces, hogy az első flag-ért is jár jelvény :D. Tehát a jelvény gyűjtögetőknek muszáj lesz valakinek nagyon durván beszólni ahhoz, hogy minden jelvénye meglegyen majd :D

Most ahogy nézem, nagyon elkalandoztunk a témától.
Ha én most vennék macet, akkor én sem vennék újat. Laptopból totál elég a 2011-es Macbook pro is. Persze nyilván függ a felhasználás területe, mert nálam fontos a 16GB Ram. Az új gépek meg nagyon borsos áron kaphatóak ennyi Rammal. Ráadásul nem is tud sokkal többet a gép, mint egy 2011-es laptop. Az a pár százalékkal jobb processzor meg nem éri meg az árát. Ráadásul nincs az az átlagfelhasználó, aki kihasználna ennyi plusz százalékot. Még én sem, aki napi szinten órákat programozok különböző platformokra.

Hat, en ezen a kerdesen gyotrodom honapok ota. A 13-as meret ok. A retinas konnyebb, elvisz ket kulso monitort, es tenyleg gyonyoru a kepe. De 612 meg a plusz gari. A classicot tudod boviteni, de fel kiloval nehezebb, egy monitort tudsz hozzakotni, a felbontas meg 1280x800.

Úgy látom, félreértitek a Solar és köztem dúló folyamatos háborút, pedig csupán gondolkodásmódunk különbözősége csap össze. Egy-két rosszpontot meg el lehet viselni.

Basic User rangot kaptam, és vele együtt járt az is, hogy megjelent a flag a hozzászólások alatt.
Lehet azért kaptam Basci User rangot, mert létrehoztam egy témát?

Szerintem a hozzaszolasok szama donti el.

Nincs itt semmi problema Titi bennem emberere akadt, o szeret finoman beszologatni es a retro oldalarol nezni a dolgokat. En pedig nem hagyom magam ennyi.

Amugy szamomra os x-es erv meg a mac app store is egy laikusnak tenyleg tisztabb es szarazabb erzes. (Persze biztos van linux alatt is).

Es egy fontos van meg a mac mellett az pedig a megjelenes, egy prezire igen is jobban nezki mint a thinkpad :)

Végigolvastam a topicot:) Nagy Mac rajongó voltam, volt gépgyüjteményem is. Tetszett a rendszer, tetszett a forma, tetszettek az alkalmazások. Videó, videóvágás, fotó, pixel- és vektorgrafika területekkel bohóckodtam. A PPC-s időkben szerintem a gépeknek nem igazán volt PC-s vetélytársa, fényévnyi különbség volt Mac és PC között. Amikor jött az Inteles váltás, az OS X és a mellé megtalálható szoftverek még jók voltak. Akkoriban még a szigorú, közbeszerzési akadályokkal agyonbonyolított rendőrségre is be tudtam egy kis számú gépparkot rendeltetni.Amikor elkezdődött az iPhone történet, akkor kezdődött el a szerintem rossz irányba haladás, ami persze egy profitorientált cégnél nem rossz irány. Nekem volt rossz felhasználóként, mert pont azok a pro szoftverek kezdtek elhanyagolva lenni, amiket használtam. FCS2 komplett csogag. Az új gépek árait irreálisnak tartottam, így egy darabig még hacklikkal foglalkoztam. Az OS X felülete felhasználóbarát, azonban a Linux disztribúcióknak is vannak nagyon jó, felhasználóbarát felületei. Aki azt mondja, hogy a Linux nehezen telepíthető és egy csomó minden macerás, meg nincs hozzá ez vagy az, az vagy nem látott mostanában Linux rendszert, vagy 1995- nél jár :) A legelterjedtebb disztrók grafikus telepítővel klikk-klikk installálhatóak és amennyiben desktop változatot telepít a felhasználó, az annak megfelelő szoftverekből is kap egy használható, nagy csomagot.
Visszatérve a miért vennék Macet kérdésre, annyit tudnék válaszolni, hogy elköltsd a pénzed :-) Nekem nem hiányzik, amit OS X alatt csináltam, azt Linux alatt is meg tudom csinálni. Divatból nem váltanék semmire, Macre sem. Windowst 3.1 és 98-ast használtam odahaza valamikor réges rég, egy távoli galaxisban :D Melóhelyen láttam az összeset, jelenleg is használok melóhelyen pl. 8.1-est, de nekem az speciel kurvára nem tetszik. Persze ez ízlés dolga. Amúgy a megszokás nagy úr. Sokan, akármilyen rendszerre váltáskor visszakoznak, mert valami nem úgy van, mint ankorábban használt rendszerben. Mivel már nincs meg bennük a felfedezési vágy, egyszerűen azt mondják, ■■■■ az a rendszer. Mert azt mindenki könnyebben kimondja, mint azt, hogy lusta ■■■■ voltam és alkalmazkodásra képtelen :D
Sok sok szempontból meg lehet vizsgálni a váltásokat. Én azt mondom, a legjobb módszer a feladatokhoz választani a rendszert és vasat. Abban van a legkisebb kudarc lehetőség. Az emberi tényezőt, mint leggyengébb láncszemet is szem előtt kell tartani.

3 kedvelés

igen, ezzel nem lenne gond, de sajnos nagyon sok minden nem fut alapból, pl. nekem a komplett Adobe termékpaletta nélkülözhetetlen, talán mással én is meglennék egyébként!

Ezért is mondtam az alapszabályt, hogy a feladatok figyelembevételével kell a vasat és a rendszert megválasztani.

1 kedvelés

10 éve rendes dsp kártyanélkül egy zenegetőt nem bírtál rápakolni 5 audiosávra, mára egy teelfonban nagyobb számítási telejsítmény van.

ez attól függ mennyire lesz képes skálázodni a rendszer, ha ugy probálják megoldani mint az idiota MS, hogy 5" ugyan azt akarja lenyomni a torkomon mint 23" akkor nem. de legalább itt képesek felvenni egy két designert és nem hányod magad el azonnal amikor meglátod a termékeket.

Szerintem az ios os x osszeforrasat nem igy kell elkepzelni. Ugyan az a rendszer fut a ket gepen csak mas guival viszont a ketrendzser tokeletesen szinkornban van (amugy egyszer talan sikerulni fog icloudal)

Ez az, aminek kérdéses a szükségessége, t.i. nagyon másra használom a gépet és a tabletet.
(De ahogy te is írod: “egyszer talán” :))

Tegnap vagy egy oran keresztul aradozott a kollegam az iPad Air 2-rol. Hogy mar nem szivesen veszi elo a retinas MacBook Pro-jat (!), mert az iPad annyival jobb. Csak pislogtam ki a fejembol… :D Nem tudom elkepzelni, hogy egy tablet kivaltson egy laptopot.