Miért vennék Macet?

(… annak ellenére, hogy minden alkatrészt dupla áron adnak tovább – nem is a beszerzési, hanem a kiskerárhoz képest, de ezt ne vegyétek demagógiának.)

Hasonlo minosegu cuccokat senki nem add igazan olcsobban.

Lásd a múltkori processzoros példát. Egyébként engem nem érint (mostanában).

Nem az ar a fontos de ha draga az nem jo ;)

Mérget azért ne vegyél rá…

1 kedvelés

Egyszerűen logikailag megközelítve a kérdést:
Ha az Apple-nek lenne elegendő szabad mérnökkapacitása, akkor eddig is legalább szinten tartotta volna a PRO vonalat hardware és szoftver oldalon. De mint a valóság igazolja, nincs erre embere.

Az a baj a mostani Apple-el, hogy még ők sem akarják ezt belátni. Mindenkinek kevésbé lenne fájdalmas, ha egyszerűen és nyíltan lemondanának a PRO vonalról. Ehelyett 3-4 évente megpróbálnak valamit összekalapálni, hogy ők is abban az álomban élhessenek, hogy őket még foglalkoztatja a Mac professzionális felhasználása.

Most elvontak X mérnököt ideiglenesen, hogy legyen moduláris Mac Pro, Mac mini, iMac Pro. De, ha az Apple nem engedheti meg magának, mert az üzleti érdeke más, hogy őket ezeken a projekteken is tartsa, akkor ez csak szélmalomharc.

5 kedvelés

Teljesen igazad van, sot nem is talan csak a mernoki kapacitas a kerdeses. Sokkal inkabb a tobbi dolog amivel meg jar egy pro vonal.
-support, oktatas, logisztika, gyartas. Es ugye a plussz rengeteg ertekesito mert cegekhez nem lehet kuldeni a 2 bites figyelmesen kivalogatott homoszexualis azsiabol szarmazo fekete kisebbseget. (Nincs semmi bajom a homoszexualis azsiai fekete kisebbseggel, csak erzekeltetni akartam mikre kell oda figyelni egy ilyen nagy cegnek)

Ja, hát egy bizonyos körben már elment a hajó valószínűleg. És ha oda a bizalom… a parkettát hiába viszed ki az erdőbe, nem fog gyökeret ereszteni. :)))

Egy dologgal nem számoltál… Annyira elzüllesztette az epöl a “pro” vonalat, hogy már a kutya se fejleszt rá (új) professzionális célszoftvert (1-2 hírmondón kívül senki sem maradt). Csak az eddigieket pofozgatják.
Olyannyira leírták, hogy még saját maguk sem (lsd.pl. Aperture sorsa).

Nem felejtenek, bizony. Nem felejtettem milyen hamar elavult az os x a macbookomon, az új laptop nem is apple lesz;-)

Én sem fogom elfelejteni, hogy a trehányságuk, a profitéhségük és bullshit-otromba amerikai elveiknek köszönhetően egyre szarabb termékeket adnak ki ezen márkanév alatt.
Én egyelőre még tűrök, mert olyan sok idegesítő dologgal én még nem találkozom… de gyarapodik a lista

Hamar nekem a 2008-as MB 2016-ban nem kaptam meg az uj os-t de mar erezhetoen is keves a gep. A tobbi gyarto meddig tamogatja a laptopjait? 1-2ev? Nem nem az os-rol beszelek a gyartorol.

A gyarto a garanciaidoig tamogatja. A gyartora egyedul a garanciat intezni van szukseg, soha maskor nincs szukseged a gyartora. Mint ahogyan az Apple, ugy mas gyartok is teljesen hetkoznapi alkatreszeket pakolnak a gepeikbe, igy pl nVidia Windows eszkozmeghajto szoftverert nem a gyartonal kell kopogtatni (aki talan 3 eve nem frissitette a verziot, ami tole letoltheto), hanem az adott reszegyseg eredeti gyartojanal.

Az én 2008-as macbookomra az utolsó a 10.7.4 volt (2012 májusában jelent meg), míg a legutolsó windows 10 verzió is felmegy, lehet is használhatni (bár tény, hogy eléggé szenvedés már) friss szoftverekkel.

Az apple esetén nem lehet az os-t figyelmen kívül hagyni.
A fenti élményem miatt nem kell nekem mac os a továbbiakban, ezért teljesen értelmetlen elgondolkodnom azon, hogy mac-et vegyek.

Ez kell neked, 10 HDD megy bele.

1 kedvelés

majd feltalicskázza az utánfutóval…

3 kedvelés

A tiedben gyenge volt a gpu, de ezt mar vasarlaskor is latni lehetett amugy. Ezert nem is azt a szeriat vettem.

Érdekes módon a windows 10-nek elég. Sosem játékra kellett, alap szinten támogathatták volna továbbra is

Elolvastam. Tényleg nincs szó, ami kifejezné, hogy ez mennyire gáz. :((((

https://logout.hu/bejegyzes/tbmc/a_nagy_apple_avagy_egy_oriasi_kalvaria_egy_cto_gep.html

Mondjuk közben kommunikáltam egy importőrrel, mondta, hogy persze tud újonnan 15-ös 2015-ös MBP-t, br. 800e. :O
Öööö, át kell ezt a dolgot még gondolnom, azt hiszem. :)

De akkor hasznalj win10 ha neked az a jo. :) komolyan nem ertem ezt a folyamatos sirankozast ami itt megy, akinek nem tetszik minek szivatja magat? Szamomra a windows ilyen nem is hasznalom. Vagy peldaul kollegaim allandoan szeaket akarnak grillezni, en pedig nem! Igy nem azt csinalok magamnak, de nem sirankozok nekik hogy mar megint steaket fogunk sutni?

Ahogy oregszik a “forum” egyre tobbet hisztiztek, meg “bezzeg regen minden jobb” volt…