Milyen monitort?

Szerintem a listaban nem retina-nem retina kerdeskor van, hanem a hasznalhatosag. Egy 27” 4k monitort ha 4k-ban hasznalsz, akkor baziapro lesz minden, mig ha retina modban ( tehat 4k 1920x1080 retinaja), akkor minden nagy lesz, mint egy 27”-es 1080p monitoron. A megoldas erre az, hogy 4k monitort 23-24” meretben kell 1080p retinanak hasznalni, 27-30 monitorokat pedig mar 5k modban retinanak (ekkor ugye 2560x1440 retinajat kapod). Ha 4k monitort akarsz nem retina modban hajtani, akkor az legyen kb 38-42” meretu.

4 kedvelés

Teljesen egyet ertek de a 38-42es monitorral nem. Az tv nem monitor.

En megkaptam ugyonezt anno a 27-es iMacnal is es a Riva TNT-k idejeben a 21” meretu Eizo CRT-ert is.

Ez szerintem matek egy atlagos monitort 1 meter koruli tavolsagbol nezzunk. Ulj le otthon a tv ele 1 meter tavolsagra ha van 40” szerintme borzalmas. Persze messzebb lehet ulni csak annak megint mi ertelme? Szerintem a “retina” felbontas sokkal fontosabb monitornal mint, hogy meg nagyobb es nagyob legyen. Sot nem tul kenyelmes ugy dolgozni, hogy 2 metere van a monitor toled (hiba nagy).
Amugy nem kell feltetlenul felezni a felbontast a retinahoz, eppen ez a jo az os x-ben hogy elege jol skalazodik. Mbp-n is ha kiprobalod teljesen jo. Pont ez nagyon nagy kulonbseg win es os x ablak kezelese kozott. Ha nem felejtem el hetvegen eloturom a cikket (prohardver.hu).

Én most egy 25"-es Dell-en nyomom, (U2515H), igaz ez csak 2560x1440, de szerintem abszolút vállalható, főleg ilyen olcsón. (110e Ft) Van benne USB hub, több Dp csatlakozó, 2 HDMI, minden ami szem-szájnak ingere :)
Méretben nem nagyon látok különbséget 25" és 27" között, szerintem abszolút megszokható egyikről a másikra váltás. A valódi retina feeling az nincs meg mint az MBP-n, de egyáltalán nincs panasz a képminőségre. Ha ez a felbontás kevés, akkor én is a 27"-es verziót ajánlom 4K-ban. Bár én úgy vagyok vele, hogy ezeknek a táblázatoknak nem hiszek, el kell menni a boltba és kipróbálni, (akár úgy, hogy vinni az MBP-t és rákötni), pl ebben az oáziscomputerben úgy tudom ki lehet próbálni.

1 kedvelés

Hmmm… ertem a lenyeget, bar a kepatlo meretevel nem teljesen ertek egyet.
Kenyelmetlen kozelrol egy 3x-es monitort bambulni. Szerintem sem szokas 1-2 meterrol nezni.

Vegul a Dell U2718Q lett a befuto…
Nem tudom miert pont ez… megerzes alapjan dontottem a felsorolt 3 monitor kozul.
(Na jo… a parom munkahelyen is ilyeneket hasznalnak gafikai munkara - es meg vannak elegedve vele)

Koszonom a tippeket es a segitseget!

3 kedvelés

Szerintem a célnak bőven megfelel.

1 kedvelés

Fotóhoz és videóhoz keresek monitort spec. alapján ez elégé jónap tűnik, kinek mi a véleménye. Nyilván élőben nem tudom megnézni (még ha megjelent akkor se). Vélemény?
Hasonló árban valaki tud valamit javasolni? A 4K és 27-28" méret a minimum követelmény (sokkal nagyobb nem kell).

https://pixinfo.com/hirek/2021/01/22/28-os-philips-4k-monitorral-jelentkezett-az-mmd/

Az elődjét én is néztem, az is a kategória egyik ha nem a legolcsóbbja volt, de végül is Benq lett-ek.
Egyszerűen gyanús volt az olcsósága. Az a tipus azóta bevált akik vették, és ez is nagyon baráti áron lesz. A linkben nem írják, de “csak” 60 herz-es, kinek elég, kinek nem.
Hasonló árban szerintem nincs nagyon más (Lenovók?)
Én venném.

60Hz nem zavar hiszen a mostani se több. meg a video is csak 25-30Hz amit vágok.

Most kicsit elbizonytalanodtam
https://www.amazon.de/dp/B07SNG873R/?cstrackid=71cb99a0-8c3d-4e2d-ac68-556d3b2cb88e&tag=philipsat-21&th=1
igaz hajlított kijelző ami annyira nem szimpatikus, viszont VA paneles jobb kontraszt és jobb fekete.
Titeket kérdezlek mert lényegesen profibbak vagytok ips vagy VA?

Jó az IPS (is).

1 kedvelés

Igazából a színhelyeség az első szempont nekem. Így kérdezem melyik IPS vagy VA?

Szerintem mindegy, az (is) az elektronikától függ inkább, nem a paneltől.
Azt írták, gyárilag kalibrált, nem lehet rossz.

1 kedvelés

Hello, EIZO monitorokat nem nézted, azok eléggé színhelyesek.

jah csak a éppen 6szor többe kerülnek :D. Nyilván én is beklikelném az apple xdr monitorát de nekem ez nem a megélhetésem hanem a hobbim.

Bar nem neztem konkret tipust, de a Dell Ultrasharp sorozat nem jatszik nalad? En elegedett vagyok veluk (3 24-es).

4k? Es ar kerdese?

Na ha a Phlips elérhető lesz, elmész és megnézed és összehasonlítod másokkal, VA panelokkal, árban kiváló ez tény, de az ips miatt a kontraszt lehet gond, de már van az az elektronika ami izzadva bár de becsapja a szemedet és jó kontrasztot tol eléd. Ez nem az az árkategória, de lehet a Philips mégis megoldotta (a Tv részt biztos hogy kiszerveszték Kínába, ott is terveznek mindent, de a Philips mondja ki rá az áment, lehet a monitor gyártást is).
VA - minden trükk nélkül kiváló kontraszt és színhelyessség
pl: BENQ (az Alza nagyon beakciózta épp)
PHILIPS
Aoc - dolgoztam rajtuk, vagy én fogtam ki két fost vagy ilyen mind, de nem tudtuk kalibrálni normálisan
Szamszung-Goldstar izé LG - hetente tolnak ki monitorokat , képtelenség követni a palettát, én feladtam.
Dell, iiyama, acer nincs tapasztalat. Bár a dell ultrasharp kezd legendás lenni.
El kell menni megnézni őket, kapcsolgatni, állítgatni, nyomkodni és kiválasztani a neked szimpit. Azt hogy milyen szép számok vannak a leírásban nem jelent semmit.

1 kedvelés