Milyen monitort?

Elso klikre raneztem amazonon a benq-ra. Szerintem annyira nem akciozta be az alza :smiley:

Bocs én HUN árakat és a Matolcsy áfásat néztem-)
Én benq-kat használok huszon éve, ezért merem ajánlani, sokan azt sem tudják hogy van ilyen márka, pedig ez a kis lepkefingó dél-koreai cég találta ki 3 mérnökkel a ledes háttérvilágítást, míg a másik két óriásnak 300-al sem sikerült -) Le is védették, azóta is ebből élnek pfff. Mondjuk a siemens koóperációra majdnem rámentek, de sok-sok éve újra független a cég. Na ennyit a történelemről, írány egy monitorboltocska.

Dolgoztam konferencia technikusként a nem nagy (érsd +5000 lumenes) projektorok kivételével mind benq volt :)
amugy egyedól a 32" rémiszt el, sokkal inkább a “retina” kijelző az amit szeretnék nem pedig az érzést, hogy leülök a tv elé.

2x4k 27" LG-t bámulok egész nap. Igaz nekem a “színhelyesség” nem volt elsődleges szempont. Igazából egy problémám van, hogy a 27" egy kicsit kicsi a 4k-hoz, 32"-on sokkal élvezhetőbb a 4k.

Viszont ár/érték miatt illetve, hogy jobban illeszkedik a két monitoros kialakítás a workflow-ba mint az egy nagyobb így 27" mellett döntöttem.

Szóval ha egy monitort szeretnél használni, én a 32" javasolnám 4k-ra!

De nekem a retina felbontás kell nem pedig a nagyobb terület. nem 3 weboldalt akarok egymás mellé, hiszen igyis-ugyis egy fotót szerkesztek, hanem az a fotó minél élesebb legyen. Ezért nem érzem, hogy számomra kényelmesebb lenne a 32" hiszen már elégé messze kell ülnöm töle, hogy egyszerre beleférjen arra a területre amire fókuszálok.
És gyanítom ezért a profi fotós videós monitorok mint 27-28" körül vannak.

Nekem 24"-os 4k van (hp), olyan kicsik a pixelek, hogy a Photoshop-ot alacsony felbontásban használom :)

24-en pedig a 4k kb eleg jo retina kijelzo. Nem retinaban hasznalod?

De, csak Photoshopban látni szeretném az esetleges hibákat.

Ilyenkor nem lenne eleg, nagyobbra nagyitani? Mittomen 100% helyett 200%? Az nem ugyonaz? (azert kerdezem, mert utoljara Win98-on lattam Photoshop 4-et)

De, ugyanaz az eredmény, azt megspórolom. A GUI mérete ugyanakkora.

Nem zavar, hogy elcsunyulnak a betuk?

Nem, mert a paletták egy másik, nem-retina monitoron vannak.

Közbe megrendeltem a monitoromat, fentebb amit linkeltem Philips 288e2aue kiderült, hogy már van egy ugyan ilyne monitor csak éppen nincs benne az usb hub. Philips 288e2a. Csak éppen nem 329 euro hanem most akcios a MM-ben 259 euroért :).
Egy USB hub nem ér 70 eurot :)

1 kedvelés

Közbe meg lett a monitor, egyetlen egy dolog nagyon hiányzik belőle, az automatikus fényerő szabályzás :)
amugy rendben van. következő beruházás egy monitor kalibráló lesz. az biztos :)

Engem ezek a dolgok boritana ki, ha nem Apple monitort hasznalok :( Hianyzik minden mas monitorban a fenyeroszabalyozas, hianyzik az egy csuszkas hangero (sok pc-s monitornal tekergeted a hangero slidert a gepen es tekergeted a hangero slidert a monitoron), hianyzik a beepitett mikrofon es a beepitett kamera…

1 kedvelés

A 13 eves 23” samsung tn paneles monitoroban volt automatikus fenyeroszabalyzas. Nem is gondoltam hogy ez nincs benne a monitorban 2021ben

Olyan ez, mint az ilyen-olyan “kepjavito” funkciok. 22 eve orultunk, hogy a CRT-n egymasra folyo pixelek helyett, tueles pixeleket fogunk latni, pont azt, pont ugy, ahogyan kijon a gepbol. A contrast/britghtness csuszka sajnos azota sem halt ki es hozzajott ezer meg egy dolog, ami megvaltoztatja a videokartyabol erkezo digitalis kepet.

Ha autó a fényerő azt hogy kalibrálod be? Nappali fényre beállítod, lámpánál meg átállítja magát. Kalibráció ment a levesbe. Én a benq-kon minden ilyet lekapcsoltam pedig ezek is tele vannak szenzorral.
apropó fényerő az air-em ponn lekakikálja az éjszakai, szemkimélő módot, ha ki van kapcsolva ő akkor is aktiválja mojavén, na mindegy ez csak most eszembe jutott erről

De sotetben nem tudok 100% fenyeronel ulni mert napkrémmel kell kenni az arcom.

2 kedvelés

-)))
Szerintem nem fog az 100%-on menni, közelben sem. Én úgy csináltam hogy nappali fényre kalib, este meg lámpa bekapcs a monitorok mögött a falra vetítve a fényt.
Ha van monitorszűrős szemüveged:
Már ez a módszer is becsapja a szemedet (falra vetítős) és egyben kíméli is, mert úgy látod hogy pl a fehérnek megváltozik a színhőmérséklete (icipicit kékül) de nem. Szemüveg nélkül semmi változás.
Nekem van szemüvegem ezért este néha le kell kapni pl. fényelésnél.