Milyen monitort?

En most ilyen 60% korul hasznalom. Igaz keves de nagyreszt sotetben hasznalom a gepet. Viszont a kovetkezo beruhazas egy kalibralo lesz. De meg “szokom” az árát :D

Kölcsönkérsz egyet :)
Vagy gyártasz egy szürkeskálát 0-2–5–10…90–95–98–100 lépésekkel, és belövöd szemre :)
Ha a két–két szélsőt meg tudod különböztetni, nagy baj nem lehet.

Nincs kitol kolcsonkernem.

Mire szeretnéd kalibrálni? Abban a Philipsben biztos vannak gyári kalibok, rec709,2020, srgb…
Azok is jók, de ha nem bízol benne akkor vidd el moncsi vagy számtech boltba ahol foglalkoznak kalibbal. Meg fog felelni.
Nekem a benq-ban is a gyári van, kölcsönbe kaptam egy spider kalibot és le is okézta a gyárit.
Bé megoldás a szoftveres:
egy progi
egy oldal

1 kedvelés

Leginkabb foto, es egy kis video.

Haaaatoooohmmm… szerintem ezert felesleges kiadni penzt egy monitorkalibraciora. Vannak elore configuralt icc-k, ahogy @Andor is emlitette. Megnezed, hogy a Te szemednek melyik a legtetszobb - es akar csinalhatsz egyet estere is… (par perc)
Ha nyomdak ala dolgozol, akkor mar erdemes ezen elgondolkodni – akkor viszont nem ilyen monitort valasztottam volna :-)

1 kedvelés

Nem értek a kalibráláshoz. De nem lehet az eszközt az Apple beépített Display profiljával összekötni? Azaz a kalibrátor segítségével profilt létrehozni nappali fényre, és egy másik profilt éjszakaira. És akkor meg van oldva mindkét időszak, csak váltani kell a beállítások között.

Monitor kalibrálási táblának is elmegy , ugye itt a kontraszt arány helyes beállításán lenne a hangsúly hehe

4 kedvelés

Megoldottam! Ugy gondolom, hogy jol van kalibralva a telefonom…

7 kedvelés

Ehhez mit szolunk?

(27" 4k lenne a kieszmelt usb-c előnyben, versenyben meg a Benq pd2700, vagy győzzetek meg hogy jo a szeles monitor leginkabb kódoláshoz, keves foto, ill általános napi használat :wink:

1 kedvelés

27"-en baromira nem jo a 4k. Retina modban (1920x1080!) minden gigantikusan orias (ehhez ugye nem kene 22-23-nal nagyobb kb), normal modban (4k) pedig minden gigantikusan kicsi (ha pedig skalazol, agyfaszt kap a GPU, fuggetlenul attol, hogy x86 vagy ARM). Ha a 27"-hez ragaszkodsz, akkor vagy nem retina, 1440p monitort, vagy 5k monitort (mert az lesz az 1440p retinaja) keress. Illetve, ha a 4k-hoz ragaszkodsz, akkor vagy ne legyen nagyobb 22-23"-nal, vagy legyen 38-44" kozotti meretben. Ertelemszeruen 16:9 aranyokkal szamoltam.

2 kedvelés

Csatlakozom, en 2x27” 4k -t hasznalok es tenyleg minden apro, en ezt szoktam meg, de gondolkozom hogy valtok 1 nagyobb monitorra

1 kedvelés

koszi a választ, most akkor mar teljes a képzavar ;)

ha jol szurom le amit irtal akkor barmi csak ne 4k 27, viszont 16:9 az max 32’ ig van (azok között ahol keresgéltem budzse limit kb a fenti példa korul ~400juro)

most van itthon egy 27 Benq pd2700 ami qhd (2560x1440) ez egyébként nem rossz, gondolkodtam egy ugyanilyenen is melle, gazdaságilag az jönne ki a legjobban, de ket ‘munkaallomast’ kell kialakitanunk, ezért barmi megoldásra nyitott vagyok, de fogalmam nincs mi lenne a legjobb (ez a 27 önmagában jo lenne asszonykának ArchiCad-hez, akkor kell nekem valami megoldás vagy dual vagy szeles, vagy a meglévő 27 Benq melle egy ugyailyan ‘2k’ es neki valami, pfff…)

Azert irtam a keparanyt, mert ugye a 2560x1440 az egy 16:9-es felbontas, amihez 108.8-as DPI tartozik, 27" meretben. Ha fogod ezt a kijelzot, es elkezded szelesebbre huzni ugy, hogy a magassagat megtartod, akkor eljutsz egy ido utan pl a 3440 pixel szeles, de ugyonugy 1440 pixel magas kijelzohoz, viszont ekkor a kijelzomereted mar 34" lesz. Ez a megjelenito 109.7 DPI-t tud, tehat kb ugyonakkora a pixelsurusege, mint a mostani monitorodnak. Kb a kepernyo is ugyonolyan magas lesz, mert ha tenyleg 27" a 27" es nem 27.4" vagy 26.9" akkor a 27"-es monitorodon a kep 33.62cm magas, mig a 34"-es megjeleniton (ami ugye 34" es nem 33.9" vagy 34.1") 3440x1440-ben kb pont 33.35cm lesz. Tehat, ha egy 34"-es 3440x1440-es moncsit neztel ki, az kb ugyonolyan lesz, mint a mostanid, csak vizszintesen tobb lesz a terulet.

2 kedvelés

koszi ezzel mar kb a számokat tisztábban latom at,

Nekem 24" 4k van, szerintem elviselhető lenne a 27" is (idősebbek előnyben), Photoshopot lowres módban használom, hogy lássam, hol a hiba :)
(Ideális a 27" 2560x1600 lenne, ha lenne.)

11 posts were merged into an existing topic: Muti az asztalod

egy hianypotlo okossag (-nekem:P):
(a kulso monitor fenyerejet tudod szabalyozni a fenyero szabalyozo billekkel :wink:

6 kedvelés

Uristen, ez zsenialis. Nagyon koszi!

1 kedvelés

Hianypotlo :slight_smile: