Milyen széket vegyek (és honnan)?

Vicces de mar en sem ;( Este meg ment. Talan kesobb…

Most megy…

A steelcase és a herman miller székek is hasonló árakon kezdődnek :D

Meg ez a Kinnarps is :D

Szerk: ez egy idiota komment :D

2 kedvelés

Nem biztos, hogy vagyonokat kell költeni ilyesmire. Ismerek valakit, aki szabadalmaztatott egy egészséges széket. Miután nem talált a piacon megfelelőt, inkább kifejlesztett egyet. Megéri legalább beszélni vele.
zakariasistvan@gmail.com

:smiley:

4 kedvelés

Csak elotte menjen el a vasarlo gyurni hat izomra mert oke nagyon jo ilyenen ulni, de 10-12 orat ezen kibirni…

Az illetőnek mindenféle izületi, csigolya meg ki tudja milyen bajai voltak. Próbált a térdeplőtől a sokszázezres “betegágyig(székig)” mindent az évek során. Ez egy gondosan kimunkált cucc, évekig dolgozott a tökéletesítésén, precíz ember. Hangmérnökként hosszú műszakokat kellett üldögélnie és ez bevált. 60 évesen lett IronMan, szóval tud valamit…
De mondom, kérdezzétek meg, kifejti. Próbáljátok ki, nyilván valakinek megváltás, másnak meg nem ez való…
zakariasistvan@gmail.com

Itt találtam leírást:
http://tinyurl.com/h4xrvrd

Ő az:

Megérkezett a szék (Steelcase Gesture). Pár perc használt után még nem nagyon lehet megmondani, hogy jó lesz-e vagy sem, de első pár perc próbálgatás után hihetetlen. Rettenetesen tetszik az, hogy a háttámlát nem kell fixre állítanom, hanem ahogy jobban hátradőlök, úgy marad a háttámla vagy ha előre, akkor jön a hátammal együtt. Szóval első próbálkozásra egyszerűen imádom. De majd hosszú távon derül ki az, hogy tényleg jó-e vagy sem.
Egyébként akitől vettem, mondta, hogy van még néhány típusú széke, akár Herman Miller Aeronja is, de érdemes megkérdezni tőle. Ha kell valakinek, akkor leírom akár ide is a fórumos (hardverapro) elérhetőségét.

2 kedvelés

Na, milyen a szék, @idioty?

Őszintén kicsit többet vártam. Bár lehet eleinte a beállításokkal voltak gondok. Szóval meg kellett találnom az ideális beállításokat.
Első benyomásra jött a hűha. Aztán egy-két napig jó is volt, majd valahogy kicsit kényelmetlennek éreztem. Majd kerestem a helyes beállításokat és most úgy néz ki nagyjából tudom mit kell állítani ahhoz, hogy kényelmes legyen.
Ami igazából hátránya az az, hogy a háttámla mozog a háttal együtt. Amire azt hittem korábban, hogy előny lesz. Szóval ha nem helyes testtartásban tartom magam, akkor rossz pozícióban tartja meg a hátam. És ez nem olyan egészséges, mint ha eleve helyes pozícióban tartaná és nem mozogna a háttámla.
Ugyanakkor ez a mozgó háttámla azért tényleg jól jön, mert amikor nem dolgozok, hanem mondjuk telefonálok vagy beszélgetek, akkor iszonyat könnyen hátra lehet dőlni és akkor meg iszonyat kényelmes.
Persze mondjuk nem teszteltem huzamosabb ideig. Tehát ebben nem ültem még több órán át felállás nélkül egyfolytában. Vagyis itt olyan egy nap alatt 8-12 órára gondolok.
Összességében tehát dolgozni valószínűleg nem a legjobb szék. De ha nem csak egyfolytában gépelés a cél, akkor viszont nagyon jó, hogy könnyen lehet testhelyzetet változtatni. De attól függetlenül nem bántam meg, hogy ezt vettem.

1 kedvelés

Jah, jut eszembe az, hogy mozog a háttámla a háttal együtt, akkor ott arra gondoltam, hogy követi a gerincet is a háttámla. Tehát ha kihúzom magam, akkor a háttámla bekúszik a gerincem alá egy picit. De ha összegörnyedek, akkor a gerincem kinyomja a háttámlát és úgy támasztja meg. Szóval jobb lenne, ha arra kényszerítene, hogy állandóan húzzam ki magam. Persze akkor meg elveszne az a funkció, hogy bármilyen testtartásban használni lehetne a széket.

Szia! Ezeket nézted esetleg? http://bestlab.hu/laborszek/ Strapabíróbbnak és ergonómikusabbnak tűnnek, mint az irodai székek. Nálunk a munkahelyemen ilyen székek vannak, és egyáltalán nem fáj semmim az egész napos üléstől.

Köszi, még nem néztem ezeket. De így első ránézésre ezek egyike sem a hosszú távú ülésre lettek tervezve. Egész nap székben ülök és nem tűnnek úgy, hogy akár több órát is kibírnék ezekben ülni.

1 kedvelés
  • Budapest/ Veszprém
  • 8200 Veszprém szabadság tér 15.
  • 1097 Kén u. 8. (Raktár)

Szia Idioty és többi székszakértő! :slight_smile:

én is épp vmi jó kis ergonómikus szék vásárláson gondolkodom. Ahogy láttam Te is hasonló keresési folyamaton mentél át és nálam is a Steelcase lehet az egyik favorit. A Gesture nagyon tetszik a karfa beállítási lehetőségei miatt, de a Leap v2, lehet még inkább a befutó, mivel a állítható a deréktámasza, ami fontosabb mint a karfabeállítás (bár ez ott is állítható, a Gesture-ben csak egy kicsit még jobban), valamint lehet rögzíteni 5 helyen is a hátradőlést.
Te Leap-en nem gondolkodtál? Mondjuk engem az zavar ezekben a székekben, hogy a hátrdőlés rögzítés esetén is, ha előredőlsz feljön veled a háttámla, jó lenne azt is be lehetne állítani, hogy a beállított helyen lent maradjon.
Érdekelne még, hogy az elmúlt pár évben neked végül mik a tapasztalataid a székkel? Meg van még? Megszoktad, bejött, megszeretted vagy inkább váltanál? írtad, hogy nem szereted, hogy idomul a deréktámasza, azt hitem a Leap akkor talán pont olyan lehet amilyet szeretnél?

Nekem még a fejtámasz nagyon fontos, csak használtan nem nagyon vannak olyanok, mindenkinél csak sima van, nem is értem, enélkül, hogy lehet létezni és miért vesz vki ilyet.

Illetve minél inkább hátra lehet dönteni annál jobb, akár szinte fekve, tulajdonképpen ránézésre ez lenne az ideális és ez is lehetne befutó:

…lábtartóval és laptoptartóval…
csak hát marha drága és amazonon azt olvastam egy kommentben, hogy magas embereknek nem jó, mert bár állítható az egész háttámla 4 fokozatban, a legmagasabbon sem elég magas és a deréktámasz egyben mozog a háttámlával…

Külön is lehet kapni a Steelcase-ekhez fejtámlát? ezek kompatibilisek a különböző modelleik között?
Csak a blue.hu-t találtam mint hivatalos magyarországi forgalmazó, de nem találtam webshopot az oldalukon, ahol konkrétan rendelni is lehetne. Ha újonnan vennék tőlük, akkor hogy lehet rendelni, telefonon? Kiszállítanak az ország bármely részére?

Remélem tudtok válaszolni a kérdésekre,
előre is köszi

Sajnos nem jött be a Gesture és amiatt nem, hogy nem lehet fixálni a háttámlát. Vonzónak tűnik, hogy ennyire könnyen állítódik a háttámla, de pont emiatt van az is, hogy nem tartja a hátat. Én csalódtam benne.

elvileg a leírásokban azt olvasni, hogy lehet fixálni a Gesture-t is, 3 pozícióban, míg a Leap-et 5 pozícióban:

btw Te milyen magas vagy? A rossz hír amit, most nemrég olvastam, hogy úgy néz ki a Steelcase Gesture és Leap csak 6’4"- magasságig, azaz kb 193cm alatt megfelelő csak a kialakítása miatt. Ami baj, mert én kb pont e körül vagyok, és elég kellemetlen, amikor vmi pár centi híján pont nem jó. Sok állóasztallal is így jártam cégeknél, szerencsére azt sikerült venni magamnak otthonra kellően magasat.