Milyen széket vegyek (és honnan)?

187cm vagyok. Amúgy igen, lehet 3 ponton fixálni a háttámlát, hogy attól ne dőljön hátrébb (vagyis 2 ponton fixálni, a harmadik a teljes), viszont ettől függetlenül a háttámla továbbra is mozog, azaz nincs fixen sem a háttámasz, sem a dőlésszöge a háttámlának. Lehet állítani a háttámla keménységét, azaz, hogy mennyire rugózzon vissza egyenes állásba. De ennek ellenére is alapvetően görnyedten ülök, amikor beleülök és oda kell figyelnem, hogy egyenes háttal üljek, azaz nem tartja meg alapból a hátamat.
Ezt, hogy hogyan lehet beállítani, hogyan mozog, stb ezt nem lehet elmondani, ez csak kipróbáláskor jön ki. Videók alapján kényelmesnek tűnik, hogy bármilyen pozícióba lehet állítani azonnal, de pont emiatt van az is, hogy akár görnyedt háttal is lehet bármikor ülni, azaz a helyes testtartást egyáltalán nem biztosítja alapból. Lehet állítani az ülést is előre-hátra, de szerintem ahhoz, hogy nekem jó legyen jobban ki kellene húznom előre, mint amennyire lehetséges.

Azt értem, hogy zavaró, hogy veledjön a háttámla, azt engem is zavar, de azt nem értem miért mondod, hogy éppen emiatt lenne helytelen a testtartásod ill görnyedten tudsz ülni rajta. Hiszen ugye van rajta deréktámasz, tehát ha nem úgy ülsz a széken, hogy lecsúszol rajta, hanem normálisan magad alá tolod, akkor max az történhet csak, hogy mivel visszajön a háttámla a kiindulópozícióba, egyenesen ülsz és nem dőlsz eléggé hátra (ami ugye tényleg jobb, mert olyankor kisebb a teher), de ettől még görnyedten nem tudsz ülni. Illetve lehet hogy arra gondolsz, hogy enged valamennyit maga az első deréktámasz rész is görnyedésnél, erre viszont én úgy néztem, hogy van egy külön tekerentyű a Leapnél, amivel szabályozni tudod ennek az erősségét is…
Ja basszus most esik le neked Gesture van nem Leap, annál lehet hogy nincs ez a tekerentyű…

Te újonnan vetted a széket vagy használtan? Mennyiért sikerült? Fejtámaszod van?
Egyébként egy korábbi cégnél nálunk Ikea Markus volt, meglepő módon, elég jó kis szék, főleg, olyan magasabb embereknek, mint mi vagyunk. Az is lehet, hogy a végén ilyet fogok venni, ha nem találok jobbat. Illetve van egy újabb modell, az Ikea Jarvfjället, az sem rossz és nagyon jó árban vannak.

Egyébként hihetetlen, hogy mennyire nehéz és nem lehet minden szempontból normális széket venni!

Egyébként pont majdnem sikerült vennem egy használt Leap-et, de vki megelőzött.
Bár nem vagyok abban sem biztos, hogy olyat vegyek, mert lehet hogy a magasságomhoz éppen kicsi egy hangyányit…

Igen, erre írtam, hogy ezt nem lehet elmagyarázni, sajnos tapasztalat miatt mondom, hogy a Gesture háttámláját nem lehet lefixálni. A 3 pozíció az csak annyit jelent, hogy olyankor nem tud attól a pozíciótól hátrább csúszni, de előre igen. Ez még nem is lenne baj, de beállítod bármelyik pozíciót, hátranyomod addig a háttámlát és abban a pozícióban is több szögbe tud elmozdulni a háttámla és ezt nem lehet fixálni.

Gondoltam visszajelzek még ide: nos ha esetleg még mindig keresnél jó széket, azt hiszem megtaláltam a tökéleteset. Illetve csak majdnem az, de kis “fusival” könnyen azzá tehető: Ikea Jarvfjället. Egy kollégám rendelt otthonra egyet, így nála ki tudtam próbálni élőben is és nagyon szuper, főleg az olyan magasaknak mint mi vagyunk. A fejtámla állítható és ha maxra feltolom, pont jó helyen van, a deréktámasz is megfelelő, szintén állítható. A háttámla bármely pozícióban rögzíthető (végtelen beállítás) és nem jön veled a háttámla, ha előredőlsz, ha nem ottmarad ahol rögzítetted! Ha pesti vagy ott biztos van Ikea így te is ki tudod próbálni egy üzletben, ha érdekel.
Az ülést is lehet előre/hátra állítani, ill. hogy milyen könnyű legyen hátradönteni (ez utóbbit felesleges felcsavarni nehézre, mert utána ha előredőlsz akkor lórugásszerűen fog előrekatapultálni :)
De a végtelen beállítás miatt ez szinte felesleges is itt.
Egyedül a karfa béna kissé, viszont azt meg lehet oldani egy custom 4d karfa rendelésével felszerelésével. Pont azon gondolkodtam amúgy, hogy esetleg fel lehetne-e applikálni a Gesture karfáját, mert akkor ez lenne az utlimate megoldás!
Hogy van kialakítva és felszerelve a Gesture karfája a székre? Megtennéd, hogy csinálnál néhány képet nekem alulról meg oldalról és elküldenéd? Erről sehol nem láttam normális képet a neten, ahol látszódni hogy van összeszerelve. A normál karfákat általában 3-4 csavar rögzíti az ülés aljára. Kíváncsi vagyok itt hogy van, remélem nem vmi speciális cucc.

Köszi az ajánlást, de asszam próbáltam ezt a széket és persze a boltban nem tűnt meggyőzőnek.
Amúgy a Gesture karfája elég spéci, valószínűleg szándékosan.

Egy ideje elkezdett fájni a gerincem, nem igazán ültem kényelmesen, úgyhogy beruháztam egy új székbe, íme az áldozat:

Full mesh a 3 felület, könnyű tisztán tartani, a görgők puha műanyagok, a karfák szintén puhák, gyakorlatilag minden szabályozható rajta: dőlés, magasság, a karfák szélső pozija (csavarral), az előre-hátra helyzete, de a magassága szintén, ami nekem fontos volt, hogy ne “lógjon” a kezem az asztal szélén, ezt nem mindegyik szék tudja. Könnyű összeszerelni, 22 kiló, de stabil, a lábkereszt full alumínium, úgyhogy összességében elsőre elég jónak tűnik. Egy furcsasága van: fordítva működik a gázrugó karja, nem felfelé húzni kell, hanem lefelé tolni a feloldáshoz, ezt mondjuk nem értem. vagy fordítva szereltem össze valamit. :DDD

Eddig egy Steelcase Please v1-et használtam, ami szintén egy elég jó szék, de – talán a 167 cm-es magasságom miatt – valahogy sohasem éreztem teljesen komfortosnak.

2 kedvelés

Ha esetleg valakinek érdekes lehet, a multibutor-nál most van egy rakás Steelcase Think meglehetősen barátságos áron, pöpec állapotban, én rögtön vettem kettőt.

2 kedvelés

BTW: a múltkor vettem észre, hogy az egyik cég elkezdte raktárról árulni itthon a Herman Miller székeket, a kisebbik Aeron potom 460. :stuck_out_tongue:

https://officeartdesign.com/termek/aeron-raktaron-grafit/

Ejj de felnyomtak ennek az arat :( Dehat, ilyen a kereskedelem.

Hát, ha azt nézem, hogy újonnan 700 USD + adó + szállítás + vám, akkor kifejezetten olcsó.

100 dodoert veszel egy átlagos széket meg 600-ert egy thai masszőrlányt 🤣

Mi a túrót csináljak egy thai masszőrlánnyal? Persze kiderülhet róla, hogy fiú, de akkor is… 😂

5 kedvelés

Hát 2 óránként egy masszázs és nem kell 1000 dolláros szék :D

Oooooooo, de kepben vagy a szolgaltatasok ellentetelezesevel kapcsolatban 🤣

3 kedvelés

😂🤣😂🤣😂🤣😂

Az évek és a rutin 🤭

3 kedvelés

Egyebkent en vegul egy ilyen szeket vettem anno:

Mondjuk nem ulok rajta reggeltol-estig. Keveset kell dolgozni es akkor a hokedli is baromi kenyelmes :wink::grinning:

1 kedvelés

Azért a karfa hátráltatja a gépen dolgozást ez elég nagy túlzás. A valódi, ergonómikus irodai székek, amelyek számítógépes munkához készülnek. A karfájuk magassága állítható, pontosan azért, hogy a könyöködet az asztal síkjában tartsa, ne a váll- és nyakizmaidat terheld Ez hosszútávon degeneratív elváltozásokat okoz. Amúgy a normális irodai székeken az ülőfelület dőlésszöge is állítható, van deréktámasz, és normálisan lehet dönteni (nem fekvéshez) a háttámlát. Anno 8 éve vettem az IKEA-ban egy ilyen jellegű irodai széket. Egy hónap használat után vettem észre, mennyivel jobb, mint a bármilyen “irodai” székek. Már nem tudtam sima székben ülve dolgozni és ha 14 óra ülés után kelsz fel az ilyen székből, akkor sem vagy szétszakadva, mint egy szimpla irodai székből felállva. Akkor az a szék, ha jól emlékszem 75.000 Ft volt. A mai napig megvan.

1 kedvelés