Mojave OS M2 MacBook Air-en

Mea Culpa!
Igazad van, dobtam a PM5-ot es szereztem PM6-ot, kaptam hozza kodot - egy elofizetes 3 gepen futhat!!

De most a LR5 bar mukodik komolyan akad. Sose akadt mojave alatt. Most nyustolom es akad, labda porog.

1 kedvelés

Ezer oka lehet annak, ami miatt ilyen regi szoftver nem megy ilyen modern gepen/rendszeren. Nem ismerem a szoftvert, de a Mojave ota vegtelen ido eltelt, vegtelen fele-fajta technologia lett deprecated (pl. valami, ami regen HW gyorsitott volt, ma mar lehet, hogy nem az, vagy el is tunt a lehetoseg), az sem mind1, hogy milyen az x86 kodja az appnak, tudja “gyorsan” futtatni a Rosetta2, vagy visszalassul egy P4 vagy Core2 szintjere. Az se mind1, hogy van-e eleg memoria, lovesem sincs, hogy memoria overheadje van-e az emulacionak (valamennyi mindenkeppen van).

Ha ennyire regi es ennyire x86-os szoftvert akarsz futtatni, akkor nem az a megfelelo gep/platform, amivel most probalkozol.

Szerk: Lehet, hogy elso korben meg kellene keresned azt a legkesobbi rendszer verziot, amin ezek meg jol mennek. Lehet, hogy egy utolso ereszteses Inteles gepen sem lenen jobb, mert tul regi a szoftver es tul uj az oprendszer.

1 kedvelés

Csak simán napra kész sw-t kell használni. Ez teljesen mértékben önkínzás, az egy dolog, hogy lemarad egy csomo új szolgáltatásról, de még egy mai modern gépet teljes gőzzel probál vissza “butítatni”. Csak, hogy menjen egy régi program (amire amugy van 200 új alternativa.
Ez tényleg nem bántás de 500e huf ment az új gépre mert a régi már kevés volt de az egyetlen új programra nincs havi pár ezer forint (vagy bármilyen más megoldás).

A sajat gepemen jol fut minden az vissza van butitva.

Most kaptam egy ceges Air M2-t amin ezek nem futnak.

A ‘fejlodes’ meg valojaban nem is az csak sok fiszem-f@szom csiricsáré prasztvakitas, aminek valojaban semmi erteme.
Munkakornyezetben az egyszeru es stabil rendszerek a legjobbak amelyek kis memoriaigennyel gyorsan futnak OFFLine! ami nagyon fontos olyan helyeken ahol nincs net.

Sza nehez feladat volt de a vegen megoldotgam a segitsegetekkel. (Plusz egy angolnyelvu beszeljukmac forum)

Koszi!!!

1 kedvelés

Mostani cuccok is mennek offline nem kell mindig onlinenak lenni hogy menjennek az uj programok.
Nem beszelve mondjuk a capture one-rol, es nem csak előfizetéses modell van.

Ui.: es azert mert regi es kisebb a he igenye meg nem biztos hogy gyorsabb lesz. Csomo olyan uj hw gyorsitasokat nem tud kihasznalni amiket ma a cpu/gpu/soc-ok tudnak. Persze ameddig csak kiegyenesited a kepet meg egy feheregyensulyt allitasz addig valojaban mindegy. Azert nezd meg miket tudnak azota ezek a programok.

This topic was automatically closed 60 days after the last reply. New replies are no longer allowed.