Mojave

Az egész borzalmasan ronda. Egyetemen féléves munkának kevés lenne.
ui.: közbe rájöttem mi a legnagyobb gond, a weboldala se erre vannak készítve így világítanak. meg néha beugrik egy nem dark modeos app és olyan mintha egy atomvillanást néznél. plussz ez a fekete alapon fehér betű borzalmas egy nagy monitoron.

30 éve az Apple és a Xerox büszke volt, hogy fehér alapon fekete betűvel elérték a WYSIWYG-t és nem kell egy fekete-fehér, fekete-zöld, fekete-borostyán színű UNIX terminált bámulni. Persze ma már nem a DTP és társai a fő célterület.

Nincs más választás, maradok dark mode-on, nem fogok fehér menüsort nézni. De ez is vicc egyébként, hogy nem lehet világos ablakokat beállítani, sötét menüsorral, cserébe a gombok színét rózsaszínre is állíthatom, gondolom ez annyira hiányzott sok embernek, hogy nem merték kihagyni.

De van ra mod. Ugyan a kapcsolot eltuntettek, de a konfigallomanyba beirva ugyonazt a kulcsot, amit korabban a dark menubar allitott, ugyonaz a helyzet elojon. Tehat, allitsd lightra a temat, majd:

defaults write -g NSRequiresAquaSystemAppearance -bool Yes

Ezutan kelleni szokott egy logout/login es kesz a regi megoldas. Ha ki akarod kapcsolni, akkor a Yes helyett No, de az is megoldas, ha torlod az “NSRequiresAquaSystemAppearance” kulcsot (defaults delete -g NSRequiresAquaSystemAppearance).

Kipróbáltam, sajnos nem működik, ugyanúgy világos marad a menüsor. Viszont logout/login után szétesett az egész UI, a menüsor meg a dock nem jött elő, és azok az appok full feketék voltak amiket újranyitott a rendszer, más appokat megy egyszerűen nem tudtam megnyitni, úgyhogy toltam egy restartot, így most visszaállt.

Hmm. Tobb fajta leirast talaltam. Van aki szerint nem megy augusztus ota, van aki szerint, pedig megy, csak elotte dark modeba kell kapcsolni a rendszert. Nekem beta 2-3 koruli verzio van meg kulso disken, ott light modeban megy. Esetleg futhatsz egy probat ugy is, hogy dark modeban hagyod es ugy defaults write, majd ugy logout/login.

Lassan meggyőztök, hogy feltegyem… :DDD

1 kedvelés

Szerintem semmilyen uj hiba nincs benne. De a korabbiak kozul se zartak le sokat.

Érdekes, nem tudom mi történt, de most több app is visszaállt a világos témára, pedig dark mode-on vagyok. De nem mindegyik, pl Xcode, Safari maradt sötét, de a Mail, Finder, Spotlight világos lett :D

Amugy nincs vele problemam egyedul csalodas a dark mode. Viszont a safari 12 nem sikerult jol eddig. De nyilvan ilyenkor iszonyatosan sok emberhez kikerul kapjak a visszajelzeseket es talan tortenik javitas.

Nekem a dark mode ablak kerete nem tetszik, hogy a 3D hatás miatt bekerült egy fehér csík minden oldalt. Most ha megnézem a korábbi rendszeren, ott is van fekete vonal a fehér ablak körül, de ott nem tűnik fel az árnyék miatt. Dark modeban bántja a szemem.

Eddig a zenevezérlő gombok az utolsó használt progit vezérelték (ami média képes) most már nem így van remek. Mivel 95% nem az iTunest használom így gyakorlatilag értelmetlen lett ez a 3 gomb.

Szerintem itt is az utolsó programot vezérlik (legalábbis Youtube és iTunes alapján), viszont ha bezárom a Youtube-ot, akkor az iTunes-t indította el. Szóval lehet, ha elindítod a Spotifyt, majd lejátszol egy dalt, akkor onnantól addig lesz irnyítható a Spotify, míg nem nyomsz rá más lejátszóban a lejátszásra. Kíváncsi lennék, hogy a spotify bezárása után mit indít el a play gomb.

Sonos rendszer van itthon, még ha az az aktív program akkor se hajlandó vezérelni.

Szerintem akkor ez egy megoldandó probléma, amit szerintem ki fognak javítani. Nem hiszem, hogy az Apple korlátozta volna az előző rendszer után csak az iTunesra és Safarira.

Találtam egy rohadt idegsítő bugot. Finderben lenyitom egy mappát amiben sok mp3-van így szoktam válogatni az új zenéket.
Space és lépkedek fel bele tekergetve, felnyom és kattintok is a közepébe. Nagyn sokszor eljátssza hogy nem állítja meg az előző zenét és megy a háttérben meg az uj is, ilyenkor vissza kell lépni amivel megáll a második és újra fel.

Frissites megvolt, free space bug. Toroltem 30 giganyi adatot, empty trash stb. Free space ugyanannyi. Terminal, midnight commander alatt is toroltem ezt-azt, free space valtozatlan. Reboot, free space helyreallt. De csakis akkor all helyre, ha rebootolok. Maskulonben valtozatlan allapotot mutat.

Time machine utan se all helyre? Mert ilyenkor nem torlodik addig, amig nem backuplod.

Nálam is néha a time machine elfoglal csomó helyet, úgy, hogy már mentett külső diskre, de mégis ott maradnak a fájlok a gépemen is.

Nekem ez bevált:

tmutil listlocalsnapshots /

majd miután kilistázta, egyesével törlöm:

sudo tmutil deletelocalsnapshots <snapshot_neve>

Másik kedvencem amikor a purgeable adatok nem törlődnek, és foglalják a helyet. Erre nekem az vált be, hogy pl van a gépen 80GB szabad hely, ebből 50GB szabad, 30GB purgeable. Ilyenkor terminálból generálok egy nagy file-t (csupa 0) mondjuk asztalra (jelen esetben pl egy 40GB-sat), emiatt űríti a rendszer a purgeable-t majd törlöm ezt a nagy file-t is, aztán restart. Ez eddig mindig megoldotta.

1 kedvelés

En levagnam a tokeit annak, aki kitalalta a purgable spacet es a time machine local snapshotot. Mind a ketto kiborit es egyikkel sem tudok mit csnalni.

3 kedvelés