Mojave

Kedvencem, hogy csak a macOS látja a purgeable spacet purgeablenek. Szóval pl parallelsben van egy windowsom, az úgy látja, mintha foglalt lenne, és emiatt volt, hogy nem is engedett telepíteni egy alkalmazást, mert kiírta, hogy nincs hely.
A logikáját nem értem a dolognak, hogy oké, hogy van ez a funkció, de ennek mi lenne az előnye a felhasználó szemszögéből? Mert ha még működne is normálisan, akkor sem értem, hogy nekem mitől lesz jobb, ha a rendszer nem szabadítja fel rögtön a tárhelyet.

1 kedvelés

Szerintem lenne értelme, ha működne.
Elvileg az lenne az értelme, hogy nem tölti le újra azt a tartalmat a netről, amit korábban töröltél hanem csak “visszaállítja” innen. Pl szerintem iOS-en van is értelme a dolognak.
Ugyanakkor tényleg elég gáz, hogy pl én sem tudtam játékot telepíteni a Steamből, mert azt írta, hogy nincs hely, pedig előtte töröltem sokkal többet, mint maga a játék… Szóval ha kijavítanák ezeket és normálisan működne, akkor szerintem lenne is értelme.

Ha törölsz egy appot a kukából is, akkor azt mégse kéne tudja később visszaállítani szerintem. (még ha megoldható is lenne mondjuk ezzel a purgeable space-el, nincs olyan lehetőség a rendszerben, hogy kukából törölt appok visszaállítása)
Vagy mire gondolsz, milyen use case-re?
iOS-en az megint más, hogy nem feltétlen töröl le mindent, ezért egy app reinstall után megmarad(hat)nak az adatok.

Nem apurgable space-el van agond, hanem azzal, hogy foglalt tárhelyként jelenti. Kéne egy background process, ami automatikusan ürít, ha kell a storage. Érten én, hogy APFS, meg ez a jövő, de a használat feláldozása kicsit necces nekem. Talán majd a macOs Sahara tudja ezt jövőre… 😅

Elvileg, ha nincs iCloud Drive meg iCloud Photo Library, akkor nagyreszt csak a local time machine snapshotnak kellene purgable spacebe beletartoznia. Ha hasznalod az iCloud szolgaltatasokat, akkor pl a Desktop megosztasa esetene a teljes Desktopodon foglalt dolgokat a purgable teruletnek hasznalja. Ha ott van egy 1 gigas allomany, akkor megnyitasakor ezt lerantja a netrol, de rogton megy is a purgable teruletbe. Majd ha fogy a helyed, akkor letorli, de az ikon tovabbra is megmarad, mert a felhobol elo tudja szedni.

Ez nem feltetlen filerendszer feature. APFS eseten ezek az elemek egy nem lathato “particio” szeru teruelten vannak (mert ugye APFS eseten rendes, fixen elkulonitett particiok sincsenek), HFS eseten pedig pusztan adott konyvtarban elhelyezkedo elemeket szamol a Purgable teruletbe.

Összességében én is csak az App Store-ban tárolt tartalmaknál látom értelmét, sosem olvastam amúgy utána ennek hogyan is működik pontosan.
De az Xcodeban On Demand tagekkel ellátott fájloknál igen is van értelme.
Pl: Logic Pro X, felhasználó letölt egy 2GB-os hangszert, majd törli és ekkor lesz purgeable. Majd eszébe jut a felhasználónak, hogy mégis csak kéne (akár hetekkel később) és letöltés helyett egyből ott van. Ha meg hetekkel később kell a hely, akkor a rendszer felszabadítja és felszabadítás után letölti.
Vagy a játékoknál ha ügyesen megcsinálják, akkor akár megoldható lenne, hogy az alapból 40 gigás jéték mindig csak 2-5GB-ot foglal a gépen. És így már nem csak 4-5 játék fér el egy gépen, hanem 20.

Nekunk minden jo, neked minden rossz lesz.

Dark Mode ■■■■, azon kívül minden jó / működik.

1 kedvelés

Ezt adom, borzalmasan bena.

(Ironiajel)
Majd akkor frissitek, ha mar sir a Finder az uj verzioert… :-)

Ezeket használom a teljesség igénye nélkül:

Xcode, MySQL Workbench, Sketch, Sublime Text, BBEdit, CodeRunner, AppCode, IntelliJ, Netbeans, Parallels Desktop, Docker, Chrome, Spotify, Realm Browser, MS Office, Filezilla, IINA, Postman, Slack, Skype, Steam, Xmind, Prepo stb
Mindegyik működik gond nélkül.
De amúgy szerintem azok amik eddig mentek HS-en, azoknak a 99-%a most is működik. Nem találkoztam olyan appal ami ne menne, zenei appokat meg nem használok, de szerintem azokkal sincs semmi gond.

Az IntelliJ forumokon paran panaszkodtak, hogy nagyon lassan indul az IDE, ezt eszrevetted?
Leginkabb ez tart vissza a frissitestol, meg hogy lusta vagyok. :)

Őszintén szólva mostanában ritkán használom, de most elindítottam, én nem érzem lassabbnak. Olyan mint eddig.

1 kedvelés

Én még nem frissítettem, pedig már megjött az új vas, de még marad a HS rajta, igazából nem tudok egy feature-t mondani, amiért frissítenék…

u.i: a darkmode szerintem is béna…

Most sikerült végül megoldanom ahogy a múltkor @Czo javasolta (nem tudom, hogy, múltkor nem sikerült, most ugyanúgy csináltam és igen) , így most van sötét menüsorom és dockom, és az ablakok világosak. Így annyira nem vészes. Bár ami most a világos, az túl világos, régebben tuti sötétebb volt az árnyalat. Viszont az nagyon zavaró, hogy egyenként nem lehet az appoknak megadni, hogy világos vagy sötét témát használjanak. Például az Xcode sokkal jobb volt sötétben, de a Sketch sötét háttere meg ultragagyi. Azt olvastam a bétában ezt még lehetett kapcsolgatni, de most már nem:(

Enyire nem is néztem utána, nekem most is “fekete” a menüsor és a dock is sötétített hátterű. De a dock el van rejtve a menü meg beolvad a háttérhez :slight_smile:

Én ki sem kapcsolom az IntelliJ/gépem és szépen fut.
Bár azt is megjegyezném, hogy én sem nyúzom napi szinten. Viszont pont most használtam egy projekt frissítés erejéig és nem vettem észre sebesség különbséget. Bár nem zárom be meg indítgatom el szinte sosem.

De ez High Sierra, így könnyű :smiley:

Na, így, hogy látom a képeden, így tisztán látszik, hogy a felső rész ahol a címsor van kicsit átlátszó, és szerintem világosabb a szürke is. Régebbi jobb volt.

Mért Mojave-n nem maradna így mint most nekem?

A “Use dark menu bar and Dock” helyett van a dark mode?