Mojave

Igen, a felső 2 a világos / sötét téma, alatta meg az a sok szín az állítgatja pl a lenyíló menük színét, vagy pl a képeden amit felraktál az összes gombot cseréli a megadott színűre. Mondjuk szerintem iszonyúan ronda/szokatlan a többi szín, konkrétan a Neptun-ra emlékeztet, ott vannak még ilyen szép színek :smiley:

UI: Bocsi, a nyelvért, nem akartam angolra állítani a screenshot miatt, mert meghülyül teljesen.

Na ezt sem tudtam, viszont az általad felrakott screenshot és a nálam lévő HS megjelenés között nincs óriási különbség szerintem.

Igen, csak azt nem lehet állítani menüből, hanem csak terminálból.

Amúgy nekem átláthatatlanok lettek a dark módban az ablakok. Azaz nem tudom, hogy hol ér véget és hol kezdődik a másik program ablaka. A világos módban azért jó, mert ott van fekete árnyék az ablak mögül (kivéve pesze ott is a sötét ablakokat, amiből nincs sok).áll
Ha jobban el tudnák különíteni az ablakokat, akkor sokkal használhatóbb lenne. A céges gépen átálltam a dark módra, de lehet kikapcsolom. Amúgy is ott nem sok értelme van, ellenben mint otthon.

1 kedvelés

14.1 simán felment és teszi a dolgát - Air 2012 i5.
Dark mód: pár óra után kikapcsoltam, nem szép na
Dinamikus desktop mókás, jópofa, marad, kár hogy csak kettő háttér tudja.
Dock: betesz max 3 nemrég nyitott appot (alias IOS), ok marad.
32 bites appok nekem nem szólnak hogy hohó lassan ideje átállni 64-re.
Progik indulnak pl. 2015 AE, PS, Affinity cuccok, minden. Kivéve a szaros outlook (csajszi céges kliense) de most untam meg ezt az MS sz…rt hogy sza…kodik állandóan (fizetős levkliens 2018 mivan???), spark ingyenes szép és jó outlook kompatibilis, fél perc alatt be lehet állítani és teszi a dolgát.
ÉS mivel az air a mini tükörképe(gépe), ezért ma ő is megkapja a sivatagot.

Nekem céges gépen működik a céges Outlook, igaz Microsoft Officeból az Outlook 2016 kliensben. Bár még lehet a benti gépemen 14.0 megy. Viszont még annyi, hogy Macre már elérhető a 2019-es Office is.

Ugyanakkor a Spark szép és jó, csak kár, hogy ahhoz, hogy meg tudja valósítani a fetureöket, ahhoz az kell, hogy az egész levelezés átmenjen az ő szerverükön. Szóval lehet szép, de azért nem vállalom be, hogy a levelezésemhez totál teljesen hozzáférjenek és elérhető legyen máshol is.

En most altar at, egybol a sotet oldalra (bar applenal is nagy a sotetseg ;).
Elsonek a duhongobe irate mert elso telepites utan (usbrol clean install volt) nem mukodott egy par billentyu de csak mar az account belepes utan .Ezt orvosolni latszik a masodik telepites.
Amit nem fog tudni orvosolni azok a kovetkezok:
-az a rohadt marketingcelokat szolgalo fejleszte, lasd Safari 12 es az adblock kapcsolat, kb semmit nem szur,
egyebkent ideje lenne mar miutan a fogyasztoknak megmondtak mit nem szabad hasznalni a neten, hogy megmondjak a cegeknek/hirdetoknek is -ill a programozoknak-, hogy mennyit, hogyan, es milyen szabalyozas mellett hirdethetnek, szvsz ez is ugyan ugy maganugy mit neek meg ill mit tolt le a masina a helyenkent limitalt netcsomagokkal (nem rohog, a hanyatlo nyugaton, belgium, meg van ilyen, sot, alig van nem ilyen, lasd meg a posta itt sem mukodik, egy 3 napos sztrajk utan kb katapultaltak, na ON), aztan most varhatunk aki (egy felbaszott programozo) tul jar az apple agyan es ir egy hasznalhato es mukodo adblockert amit nem tesz be a shopba kompromisszumokat kotve.

  • dark mode: varos volt, amit lehetett eddig is dark szinvilagban hasznaltam (adobe, aperture), de azert van meg csiszolni rajta, (ismet) Safariban pl rohejesen vilagitanak a fejlecben a feher szoveg gombok, ugyanugy a tab fulokon is, valahogy jo lenne ha ezt is szabalyozhatna a felhasznalo (ugyse engedi meg a apple;;))))
    Egyes belepo ablakok megjelenese rohejesen pocsek vele, ezt fogalmam nincs ki tudna megoldani,
    Finderben lista nezetben a szurke/fekete csikozas azer kisse nagyon gaz.
    -notification: ettol mar iOSn is borsozom, ill attol, hogy minden ertsd MINDEN alapbeallitasban on, tehat ha esni fog, level jon, kesz a letoltes, megjott a nejed, kesz a kv, fizesd be a csekket, minden. Bogaraszd ki ami nem kell, es a kevesebb ami kell.
    -uj appstore: csak roviden, sz.r, tobbet nem is erdemes rola beszelni.
    Igy egy fel nap utan ennyi, ami dicserni tudnek az kb semmi, bar biztos sokat dolgoztak rajta es ereznem, tudnom kellen, hogy nekem sokkal jobb meg gordulekenyebb, meg gyorsabb meg gordzsiusz, ugyhogy koszi, feltoltam, hasznalom, remelem birja.

Nekem update volt 10.12-ről és pl. midnden notification maradt ahogy volt (minden off-).
Szerintem az appstore sokkal jobb lett, használhatóbb, átláthatóbb.
Én évekkel ezelőtt dobtam a safarit, nem is igazodom ki rajta már, opera fut, jó a gyári adblookja is + még egy adblokk + avira Browser Safety aminek hátránya: lasabb a böngészési élmény icipicit mert az előnye: átnézi az oldalt és ha gázos blokkolja - mentett már meg párszor. Ja és ebben is van blokksi kaksi, youtube-on videóban reklám nálam még nem jött fel.

1 kedvelés

Ujabb finomsag:

grid nezet ujonnan letrehozott mappan belul:))), valtottam nezeteket, hatha csak “beragadt” de ugy latszik nem , ez ilyen, mas mappaban jo,
mondjuk az uj emojik biztos jok, csak arra meg nem volt idom :DDDD

Downgradeltem. ■■■■ a PDF megjelenítés, eldobálja a hálózaton felcsatolt köteteket, keverednek a szerverekhez használt jelszavak, picsog a 32 bit miatt, csúnya a mail, stb…

Sőt, az Acrobat Pro DC-t is visszavettem XI-re. És kapja be az Adobe az üres alkalmazásokban feldobódó hirdetési ablak, valamint az egyik programban működő, a másikban nem natív videókártya támogatás miatt…

Naná, egy használhatatlan, döglassú valami.

Felfoghatatlan, hogy egy ekkora fost mint a DC ilyen drágán el lehessen adni… és mégis. Hogy nem gyújtják rájuk a székházukat?

1 kedvelés

Az utolsó kb két verzióban azt vettem észre, hogy ha billentyűzettel írok, akkor nem érzékeli “user bemenetként”, azaz elalszik a képernyő egy idő után. Most pl egy másik fórumba írtam egy hosszabb szöveget és kikapcsolt közben a kijelző. Majd következő gomb nyomásra ismét bekapcsolt, majd megint kikapcsolt a kijelző, majd megint be. Ekkor megmozgattam a touchpadet és nem ment el a képernyő. Ezt már észre vettem pdf olvasása közben is, hogy ha a lefele nyíllal navigálok, akkor kikapcsol a kijelző. Ezzel találkoztatok már? Bár szerintem erre megoldás nem nagyon lesz.

Nalam nem jelentkezik a hiba, pedig 2 percre van allitva a screensaver.

Még azon gondolkodom, hogy lehet-e köze ahhoz, hogy akkumulátorról használom vagy sem. Legutóbb 100%, hogy akkumulátorról használtam, de most ahogy gondolkodom úgy emlkészem, hogy az említett pdf könyvek olvasásakor is akkumulátoron volt a gép.

Nekem sem szokott ilyet produkalni, pedig napkozben sokszor hasznalom akksirol hosszan tobb oran keresztul :/

Nekem sem akkurol, sem kabelrol nem csinal ilyet.