Nyár

ki milyen jo helyen jar a nyáron? Ide jöhetnek képek, tapasztalatok. :)

Még nincs nyár, de:

3 kedvelés

Ez szebb mint a WinXP háttérkép :) vagy épp az, csak messzebbről fotózva?

1 kedvelés

Nem, Tahi és Bogdány között.

Ha szerencses leszek es par het szabadsagot tudok adni magamnak akkor Sziria (v torok-szir hatar v Irak). Esetleg ismet kelet Ukrajna Kramatorszk-Donyeck kornyeke.
Korabban Guam, Palau,Honduras/Panama v Mexico volt, de nyaron (esos idoszak) most nagy a paratartalom es nem tesz jot a kameranak) +sok a kulonbozo bogar/rovar amelyek merge/csipese az europai szervezetnek ismeretlen…) A Mariana szigeteken a Survivor forgatasan megcsipett sok stabtagot valamilyen helyi muslica, es Tokio/Hawaii/LA -ben sokaig kuraltuk magunkat a Miami forgatasig (+2 het)
Szoval en most inkabb a forro es szaraz, eurazsiai nyarat preferalom. Nagyon szeretnek egyszer Magyarorszagon nyaralni

1 kedvelés

Most minden trollkodas nelkul szir/tirok hataron mi van katasztofa turizmus, vagy segiteni mesz?

(Jöhettél volna tavaly, akkor még volt elég helyünk. :))

1 kedvelés

szerintem turistakent hasonlo helyeken kevesen jarnak. Meg a legkevesbe szenvedett helyeken is latszanak a lovoldozesek nyomai.
Pld:
Vagokepek. Sloviansk (kelet Ukrajna). 2015 tavasza. par honapja (1-2) a lovoldozesek utan. Felvetelkor a frontvonal mar kb 50 km-re keletre szorult.

Hasonlo teruletek- turizmusra meg zartak (az ukran nemzetbiztonsagiak csak azert engedtek az 50km-es teruletbe mert az ENSZ-esekkel jo kapcsolatban voltunk es feher UN kocsival mentunk)

Sziria kornyeken (hataron) is tuti hogy a torok nemzetbiztonsagiak aktivak. (csak egy IFJ card, meg egy szuz masodik magyar utlevel minden fele pecset nelkul, onmagaban ott sem ment meg)

de nem szeretnem szetoffolni a topik temaval. (Bocsi solareclipse:) ) Ezert inkabb meg szeretnek osztani veletek egy (-nem tul jo minosegu-) iphone videot a hires palaui Milky way-rol.

Palau sok szigetbol allo buvarparadicsom

de van egy hely amit a japan katonak (WWII) is nagyon nagy becsben tartottak. A palaui Milky way. Ha a nyilt tengerrol motorcsonakkal kozelitjuk meg, gyorsan valtozik a viz szine.

4 kedvelés

OFF

ezzel en is igy vagyok. De amugy otthon hireket fotelbol nezo emberek is vert es szenvedest akarnak latni…
Ez penzben is merheto: stringerkent, ha vert/harcokat mutatsz akkor kb 1000EURO egy 3 perces tudositas. Ha viszont azt mutatod, hogy pld a UN milyen korulmenyek kozt igyekszik segiteni az embereknek- azert most talan $300 adnanak. (ami mar majdnem “no comment” (pld https://ruptly.tv) arszinvonalu ($100-150-200) footage-nek felel meg)
ON

Én nagyjából most végeztem a “nyaralással”… :) Idén Taiwan, Malaysia, Vietnam és Spanyolország volt terítéken. A magyarországi nyár pár hónapját itt is kellemesen el lehet tölteni.
Ősszel (novembertől) jelenlegi terveim szerint Phuket, Thailand / Tulum - Cozumel, Mexico és esetleg még januárban Chile… utána még nem tudom.

1 kedvelés

Munka v nyaralas? Melyik allamba keszulsz?

Sport es nyaralas :-)
Az allam nem ugrik be… Yucatan del-keleti resze… Cancoon es az alatti regio.

Mit sportolsz?

Nekem 1,5 hét mulva Capri :)

Quintana Roo…)))
voltam en is ott.
En berelnek hazat/apartmant mert mint Jalisco v Colima allamokban, a hotelek dragak.
http://www.vivanuncios.com.mx/s-renta-inmuebles/quintana-roo/v1c1098l1022p1
(ha mar jartal Mexicoban, akkor nem fogsz megijedni a feltuntetett araktol es “$” jeltol hiszen tudod hogy a MXN is igy tuntetik fel (az USD eseteben-“USD”-t). A mexikoiak lepten nyomon hangoztatjak, hogy a gringok a “$” szimbolumot toluk loptak el)

Ironman-re adtam a fejem… De most csak fokent az aklimatizacio miatt jarkalok ilyen tropusi helyekre. Osztol mar verseny is menne.
Quintana roo… Azaz! :)
Voltam mar parszor. Semmi hotel. Haveroknal vagy apartman/haz berles. Nekem nagyon tetszik az a vilag.

1 kedvelés

Ezekkel lenyomtok minket, csóró magyar falusiakat. :)

2 kedvelés

osszel-telen en is Mexikoban leszek. Megigertem a baratnoimnek (de jo hogy egyik baratnom sem beszel magyarul :)) hogy atugrok hozzajuk. Leon (GTO)-ban meg mindig berlek egy kis lakast, de igazabol Jalisco-ban jobban szeretek dolgozni (v tartozkodni)

Te hogy szoktal utazni Mexikoba? En altalaban valamilyen orosz fapadossal (v kiszurok valamilyen akcios jegyet) Moszkva-NYC es ott atszallok a mexikoi fapados Interjet-re es DF vagy Guadalajara atugrok.
De sajnos tobbszor repultem Frankfurt, Parizs, Amsterdam-on keresztul is DF-ba ha nem tudtam olcso jegyet kapni a transzatlantikus jaratra.
Otthonrol hogy repultok altalaban? Frankfurton keresztul?

1 kedvelés

Altalaban Parizs atszallassal Cancun-ig… Air france. A bringak miatt jobb ha nem kell minden allomason es megallohelyen check-out majd ujbol check-in. Egyedul az a ■■■■, hogy az Emirates, Qatar, Etihad… cegeken kivul mindenki felszamolja a bringaborondot.
Ezek kozul meg senki nem repul erre…