Opensource lett a Visual Studio Code

Amúgy most ki van kapcsolva az automatikus mentés és mégis rendületlenül ment másodpercenként. Pedig még újra is indítottam a programot :D

Vicces ezt most így visszaolvasni. :smiley:

Amúgy imádom az Xcode-ot. De php, javascript és főleg most typescript szerkesztésre nem igazán alkalmas. Bár a kódkiegészítés így is egész jól működik: ha már abban a fájlban írtam azt a szót, akkor felajánlja legközelebb, de mégsem jó sok apró dolog miatt. Bár én mazohista vagyok, azért használok mindenre xcode-ot :slight_smile:

Nem tudom reprodukálni. Ezt csináltam:

Átmásoltam a Settingsbe a beallitasokat, atirtam az autosave-et afterDelay-re, meg beallitottam ot masodpercre. A settings file mentese utan azonnal ervenybe lepett, nem kellett ujrainditani.

Ha atallitom a files.autoSave-et off-ra, vagy torlom ezt a ket sort, az Settings mentese utan az autosave kikapcsol.

Szerk: Ezt a verziót használom:

Én is ugyanezt a verziót használom és amúgy most töltöttem le.
Akkor nekem hivatalos bétatesztelőnek kellene mennem :D

Most látom, hogy kétfajta beállítás van. Egy User Settings és egy Workspace Settings.
És az egyikben bentmaradt az autosave.

A post was merged into an existing topic: Web library létrehozása, Angular 4

Húú mekkora jó az Angular v4 TypeScript Snippets extension!!!
Milyen használható extension van még?

Minden van :D De komolyan :D

Most jöttem rá (vagyis most jutott eszembe), hogy van Debugger is a VSCode-ban. És sikerült is beizzítanom Chrome-ra és működik is.

Egyébként ez a beállítás fájl kicsit idegen volt tőlem, így elég rosszul indult a kapcsolatom a VSCodedal :D.
És eljutottam arra a szintre, hogy jééé, ebben még ez is van? :D
Konkrétan amit mindig is hiányoltam az Xcode-ból, az a terminal.
És egyébként sok apró dolog van, ami ugyanúgy működik, mint az Xcode-ban, ami igazából nem fontos, de kényelmes. Szóval összességében azt kell, hogy mondjam, hogy kellemes csalódás.

1 kedvelés

Mit debugolsz benne?

Ami éppen hibás :D
Mármint a typescriptet lehet vele dibággolni és nem konkrétan a weboldalt.

Muti. Nekem nem sikerült belőni, mondjuk az intelliJ mellett nem is nagyon erőltettem :d

Kell a Debugger for Chrome extension.
Aztán rányomtam, hogy Debug → Start Debugging,
Ekkor feldobta, hogy nincs launch.json megadva (a .vscode mappán belül).
Ehhez hozzáadtam ezt:

"version": "0.2.0",
"configurations": [
	{
		"type": "chrome",
		"request": "launch",
		"name": "Launch Program",
		"url": "http://localhost:4200",
		"sourceMaps": true,
		"webRoot": "${workspaceRoot}"
	}
]

Termniálból elindítottam az ng serve --open (bár szerintem a --open nem kellene…).
És egy breakpont és megint Start Debugging.

Nekem egyből szépen működött.

Ja, a srackoverflow-n még azt írják, hogy előtte ki kell lépni a chrome-ból (meg mindent megszakítani, ami a háttérben fut és köze van a chromenak).

1 kedvelés

Nekem indit egy Chrome instance-ot, amiben nincsenek benne az extensionjeim, amik egyebkent be vannak allitva a Chromeban. Maradok az intelliJ-nel komolyabb munkanal.

Észrevettem, hogy ha megnyitom közben a web inspectort chrome-ban, akkor megszakad a debug VSCode-ban. Szóval tényleg nem annyira jól használható, de legalább van egy plusz eszköz, amivel ki lehet deríteni akár valamit.
Bár egyébként a Console üzenetek megjelennek a VSCode Debug Console ablakában.

Ez az intelliJ-nel is igy van, ugyhogy valoszinuleg a Web Inspector csinal valamit.

Nektek köszönhetően elkezdtem nézegetni a VS Code-ot, és eddig tetszik:-)

intelliJ féle semmit nem nézek meg az biztos lehet akármilyen feautre gazdag, nem használok javas cuccokat ott ahol nem muszáj

szerk: sublimeról váltogatok:-)

…azt ugye tudod, hogy a visual studio code meg javascriptben (+typescript) van irva?

Szerintem ha működik, akkor miért ne lehetne Java az alapja?
Szerintem nem feltétlenül a nyelven fog működni, hogy mennyire jó egy szoftver. Ők nyilván crossplatform programot akartak írni. És erre szerintem az egyik legjobb a Java. Pl iszonyat stabil a Wowza összes szerver szoftvere (vagy mondjuk Jira) és azok is Javaban vannak írva.

Barmit probaltam desktopon es javas volt, iszonyat lassu volt. Nem igazan emlekszem kivetelre.