Otthoni média rendszer kialakítása

Sziasztok!

Van egy win7-es “vörksztésönöm”, amiről az otthoni fogyasztani kívánt média van megosztva. Azt szeretném elérni, hogy ne kelljen állandóan a családban lévő valamelyik laptop-ot összekötni a tv-vel, hogy megnézhessünk egy filmet. Nem szeretnék 4k tartalmaz lejátszani, fullHD bőven elgendő számunkra.

Több megoldáson is gondolkoztam, de kiváncsi lennék tapasztalatokra, észrevételekre.

"Server oldal"
Plex média szerver telepítése a workstation-ra és valami plex cliens futtatására alkalmas “vevő egység” beszerzése a tv elé.

“Cliens oldal”

Chromecast: Előnynek tartom, hogy nagyon kicsi, és olcsó, tudomásom szerint van plex cliens rá, de semmikép sem szeretném a telefonomat távirányítóként használni. Valamint olvastam, hogy elégé tud melegedni és mivel nincs rajta hálózati csati, csak wifi-n keresztül tud a hálózatra csatlakozni.

Apple TV: Úgy tudom csak a jailbreak-elt apple tv-re lehet Plex clienst varázsolni és nem nagyon szeretnék minden egyes frissítés után mókolni, hogy most mért nem megy. Remélem az új apple tv, nem lesz nagyon elszállva árba, mert ios9-re van plex cliens szóval remélem a módosított ios9-re ami az új apple tv-n fut majd arra is lesz.

Illetve gondolkozom még egy mac mini bekötésére is, de akkor megint billentyűzet és/vagy trackpad kell az irányításhoz.

Média lejátszáson kívül jó lenne, ha airplay funkciót is megtudnám valósítani, azt tudom, hogy apple tv-vel nem lenne gond, viszont a másik két alternatíva esetében nem tudom, hogy van-e rá valami megoldás. Mert ha már költök rá, akkor jó lenne ha iphoneról illetve a macbookomról is tudjak zenét,videot streamelni, illetve képet kirakni a tv-re. (Pláne, ha androidos eszközről is lehetne)

Mit tanácsoltok, mire érdemes odafigyelni egy otthoni rendszer kialakításában? Esetleg van-e tapasztalatok a felsorolt megoldásokkal? Plex szerverrel? Van-e lehetőség média streamelésére ios-ról, osx-ről másik mac-re, illetve chromecast-ra.

Előre is köszönöm, az észrevételeket, tanácsokat!

Hali!

A Plex egy memoria zabalo cucc. Az Apple Tv-vel az a gond, hogy nem jatszik le halozati meghajtorol, illetve csak az mp4-et tamogatja, vagyis az osszes avi, mkv fileodat konvertalhatod at Handbreakkel. Ellenben megy vele az Airplay.

Nekunk itthon egy Airport Extreme routerunk van, ugyhogy radugtam egy kulso winchestert egy usb-s hazban, igy minden gep latja otthon. Az Apple Tv-t elpakoltam egy dobozba, es vettem egy Raspberry Pi 2-t. Kodi fut rajta, latja a routerre drotozott kulso hdd-t, siman viszi az 1080p-s filmeket.

http://malnapc.hu/yis/raspberry-pi-2-quad-core-suli-kit

Az elozo setup egy Synology nas-on futo Plex Server volt, az iPaden/iPhone-on futott a Plex kliens, es azon keresztul streameltuk az Apple Tv-re. De ehhez kellett egy telefon vagy iPad, es a filmeket mindig konvertalni kellett.

http://www.amazon.de/Das-neue-Amazon-Fire-Ultra/dp/B00UH2K93O/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1443254520&sr=8-1&keywords=amazon+tv
probléma megoldva jó ideig.

ha olcsó kell wd tv.

lehet usb-s vinyo vagy nas is költségkeret dönti el.

Köszönöm, utána járok mind a két megoldásnak :)

Amit eddig néztem, hogy a raspberry-nél akár a tv kapcsolóval is lehet irányítani? Vagy azért érdemesebb valami vezeték nélküli touchpad-es bill-el irányítani?

Fire TV sem túl drága, de még megkéne nézni, hogy Mo-re szállítás/vám/kitudjamidefizetnikellmegerte mennyit fog még dobni rajta.

A Raspberry Pi-hoz jo a tv taviranyitoja, illetve van iOS alkalmazas is hozza.

A kollegaim is nagyon nezegetik a Fire TV-t, de meg nincs senkinek.

Nekem is egy Rpi2 ált hadba, miután az AppleTV Steve-hez költözött. Openelc van rajt, és tökélesetesen együtt működik az airplay-el(unoficial pluginnel torrentezik is). De kicsit meztelen. Kellene még egy csinos doboz + egy infra vevő/távirányító páros.

Ugyanakkor az új atv nagyon csábító, mert nem sokkal drágább, és jóval többet tud. (Tippem szerint futni fog rajta az infuse, ami megoldja a kapcsolatot a külvilággal, és jópár formátumot támogat)

fire tv 4k, lényegesen izmosabb szerintem mint egy pi és olcsobb is. távírányitó igényesebb mint valami app-al bénázni. és ugye ott a palystore.

union belül nincs vám extra áfa semmi, ma pedig magyarországon nincs olyan ember akinek egy rokona barátja nincs angliában vagy németországban.

A Pi 22 ezer huf, a FireTv 100 eur, ami egy tizessel tobb. Viszont tenyleg erosebb, lehet ra Plexet tenni, a Kodit is fel lehet imadkozni ra.

Ez az Infuse/Apple Tv kombo igeretesnek tunik, de nem vagyok tul bizakodo, mert szembemenne a jelenlegi uzleti modellel, miszerint toluk vegyel/berelj filmet, ne a letorrentezett cuccaidat nezegesd.

@cigam: nekem nem megy az airplay, engedelyezve van, de azt irja a mac, ha hasznalni akarom, hogy This airplay device is not compatible with this software. Mi a titok?

igen és a pi-hez kell távirányító ház, vagy tévedek?

ui.: most láttom lehet venni kitben, de távírányító még mindig nincs. és azért elégé hegesztős plussz ugye gyengébb. a HW pedig pont annyival erősebb amennyivel még hosszabb távon is kiszolgál.

Kitben volt ennyi, es a Kodihoz jo az 1.0-s Panasonic tv-nk taviranyitoja. Nem kellett hegeszteni semmit. A Fire Tv jobb, de ha mar a 30 ezres tartomanyban jarunk, akkor en radobnek meg egy kicsit, es vennek egy Asus VivoPc-t.

http://www.aqua.hu/asus-vivomini-un42-mini-pc-un42-m004m-338870.html

Ez az Apple Tv 4 / Infuse egyre jobban izgatja a fantaziamat, figyelni fogom, hogy mi tortenik ezen a fronton.

a rádobsz egy kicsit az hogy megdobod a felével és még ramot is veszel? :)

  • egy dinnyét kérnék.
  • kettő lett maradhat? :D
    és a fire tv még ugyan olyan “játék konzolnak” is jó mint az uj apple tv, sőt az usb port nem csak szerviz célokra lesz jó.

az apple tv-vel még mindig az a bajom hogy igazán médialejátszonak alakamatlan, nekem alap hogy csak rádugom a vinyot akkor menjen.

ja és asus vs. fire tv-nél a fogyasztás se teljesen mindegy.

:D Ram akad itthon, de igazad van. Viszont egy teljeserteku gep.

Az Asus-ra 7W-ot mondanak, a Fire Tv-re 2-5W-ot, nem erzem olyan ultrabrutalis kulonbsegnek. De a FireTv nagyon jo cucc, ehhez nem fer ketseg. :)

asus 7W akkor miért adnak hozzá 65W tápot? :)

Igazad van. Akkor megis csak a Pi a megoldas :)

még mindig a fire tv 4k a legjobb ajánalt most a piacon :). igaz picit drágább mint a PI de kategoriákkal jobb a HW egyszerübb a használata és lényegesen hosszabb távú befektetés :)

50%-kal dragabb, es a Pi mindent tud, amit medialejatszo fronton tudni lehet, plusz nem kell hozza kulon taviranyito ;)

az a 50% jó 30nak is, cserébe gyengébb, csunyább és telepítgetni kell. nem vagyok android párti de azért lényegesen több előnye va egy ilyen kis készüléken mint egy linuxnak.
nem beszélve a pi-ben 1gb ram van fire tv-ben 2 :) ez a különbség már 1-1,5 év mulva brutális előny lesz.

Arról van infó, hogy az új AppleTV-re megjelenő programok fognak-e tudni legalább DLNA-t?

Szerintem hivatalos nincs, de ha nem tud akkor kb hajitofat nem er.