Otthoni média rendszer kialakítása

Mármint, nyilván most még hivatalos nincs, de biztos, hogy fog valaki majd csinálni ilyet, mint pl VLC :)

Angolul tudoknak:

http://www.technewstoday.com/26361-fourthgeneration-apple-tv-vs-new-amazon-fire-tv/

Ha szukseges, leforditom. :)

Nagyjából átolvasva a lényeg, hogy kb ugyanaz. Ugyanaz, amit már itt megbeszéltünk :D
4K: kell a nyavajának. Viszont egyelőre még az Amazon jobb abból a szempontból, hogy Európában erősebb tartalma van, mint az Apple TV-nek. De még nem néztem ennek utána. Viszont az Apple TV-nek meg a rengeteg alkalmazás lesz majd az előnye (valószínűleg).

Amazanon tv-n is ott a store, most nem kell 4K de 3 ev mulva mar nem is lesz nagyon mas tv. Persze 3 ev sok ido de ha mar olcsobban van egy jobb akkor… :)

En is most varialok hogyan frissitsek otthon. Bevartam az uj apple tv, az uj fire tvt es kozben talaltam harmadik alternativat is. Ez pedig valami linux alapu satelit/iptv egyseg. Futna rajta kodi, popcorn, iptv app (eleg eros csatorna tamogatassal/frissitessel) plussz akinek kell a parabolat is belekoti. Ezek arban a fire tv es az uj atv kozott mozognak (ami kb kozepkategoria, felso termeszetesen a csillagos eg). Airplaybol leginkabb a zene resz amit hasznalok es azt egy egyszeru airpot express oldaj meg a legjobban (tudom mert kb 5 eve parhuzamosan hasznaltam atvvel, miota megadta magat az AE nem is hallgatok annyi zenet csak a szenvedes van pl,a souncloud appal, ipadrol/telefonrol airplayezni:s) hanvideos airplay kell nagyona akkor ha jol tudom a kodi tudja (xbmc tudta ;)
De nem tudom. Talaltam ez ugyben egy eleg jokepu forumot de idohiany miatt nem veseztem meg kima temat.

Ui. Ja 4k mivel tartalom alig meg hozza, streamelesnel meg tulajdonkeppen urkorszak igy azt meg nem eroltetnem. Stabil 1080 (ez is fejlodes atv2 JBrol)

Sziasztok!
Hasonlo kerdesem lenne nekem is.
Letezik Magyarorszagon is elerheto, legalis video streaming szolgaltatas? Illetve egy olyan eszkozre is szuksegem lenne, amivel ezt a szolgaltatast hasznalni lehet.
Koszonom!

1 kedvelés

Ez meg mindig a Balkan :)

1 kedvelés

A fentebb emlitett szolgaltatasok az itunes ill az amazon kivetelevel (illetve a majdnam apple tvn elerheto appok) kivetelevel finoma szolva is a szurke zonabol valo tartalom fogyasztast szolgaljak ki es segitik ;)

Az Amazon Prime Video elerheto Magyarorszagon? Vagy masra gondolsz?
Az iTunesban van havi elofizetesi modell, vagy csak egyenkent lehet “berelni” es megnezni a filmeket?

szerintem az Amazon Prime Video korlatos (USA, UK, Nemeto), iTunes ban egyesevel fizetsz, raadaskent minosegenkent eltero az ar
en masra gondoltam;) nem tudom mennyire ismered es fogadod el/hasznalod a “nem fizetos” megoldasokat

No warez pls. :)

@tetragir: Minek neked itthoni cucc, nem is vagy Magyarorszagon. :)

1 kedvelés

Nem is akartam melyebben belemenni itt a temaba. ;)

Kodi is tudja az airplay-t, de mióta Kodi a neve, azóta nálam használhatatlan. Vagy lehet azóta már javították mióta utoljára használtam.
Amazon Prime Video-ról kerestem én is, hogy hol érhető el a szolgáltatás, de nem találtam semmi infót.
Ami magyarországon elérhető: HBO GO (élő tv és vele együtt HBO előfizetés szükséges hozzá), TV GO (telekom), bár ez inkább film kölcsönző ha jól láttam. Horizon GO (UPC), itt meg csak ha jól láttam az adott tv előfizetés nézhető mobil készüléken. Mondjuk az TV GO-nál hallottam azt az előnyt, hogy ha minden szolgáltatás a Telekomnál van (TV, Internet, Telefon, Mobil), akkor a mobil forgalmi díjat nem számolják a TV GO-val kapcsolatban.
Tehát az HBO lenne az egyetlen amiről tudom, hogy olyan amit szeretnék, viszont nem olyan sok a kínálata (bár azok minőségibbek), viszont nekem nincs TV előfizetésem így nagyon sokba kerülne csak hogy legyen ilyen szolgáltatásom.

1 kedvelés

Lassan de biztosan érlelődik bennem, hogy végre egy normális országba kellene költözni. Egyre több oka van! :)

2 kedvelés

Bennem 3 eve fogalmazodott meg, 2 honap alatt jottem is, es szerintem soha nem is megyek haza. Evente 5 nap.

1 kedvelés

Záhony hogy jön a képbe? (ott születtem … azaz ott nőttem fel :D)

Nem is azert indultam el :D

Nem tudom. Telepítettem, aztán ott volt, és működött. A Beállítások -» Szolgáltatások -» AirPlay beállításait nézd át. Nálam itt a jelszavas védelem ki van kapcsolva.

Nálam egy D-Link ShareCenter DNS-320 van hálózatra dugva. Erre van egy kis hack feltéve, így rendes webes elérésű Transmission torrenttel tudok lerántani vele filmeket. Az otthoni hálózaton csücsül egy WD TV és az van a nappaliban a TV-hez kötve, így a médialejátszás megoldott. Azóta persze vannak már jobb médialejátszók is, de tökéletesen szuperál ez a megoldás.

Amin viszont most agyalgok, az a UPC faszsága miatt van. Adott a lakásban 4 TV. 3-hoz van UPC set top box. 4.-et nem adnak. Arra hivatkoznak, hogy akkor szarabb lesz a minőség és amúgy is van a kábelen analóg jel is, amin bejön pár adó. Igaz hogy bejön, és tényleg pár adó, de olyan rossz minőségben, hogy nézhetetlen. A UPC-nek Android és iOS rendszerre van egy alkalmazása, amin keresztül a felhasználó bejelentkezik és az előfizetéséhez tartozó csatornák adásait nézheti, amennyiben bírja a wifi kapcsolata. Nos ehhez néztem egy androidos TV kütyüt ( http://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_212002.html ). Persze egy tableten kipróbáltam a kérdéses alkalmazást és a HD tartalmakat is jól lejátszotta. Egy minimális időelcsúszás volt a TV-n nézhető rendes UPC adásokhoz képest. Ez nem probléma. Amit még pozitívnak tartok az elképzelésemben, az az, hogy ezt az androidos kütyüt is rá lehet kötni hálózatra és akkor szintén médiaplayerként is tud szuperálni, tehát a NAS-on lévő filmeket is le tudnám vele játszani a kérdéses televízión.

Kíváncsi vagyok a véleményetekre, vagy ha valaki tud jobb ötletet, akkor ne tartsa magában! :)