Otthoni média rendszer kialakítása

Müködni fog, prohardver.hu forumon szinte mindne második embernek van egy ilyen olcsó androidos kütyüje.

Viszont egy kérdés d-linkel dlna-val osztod meg a tartamat a wd tv felé?

Nem, simán hálózati elérés van, a NAS-on egy felhasználónak be van állítva a WDTV, és engedélyezve van neki a hálózati hozzáférés, amolyan SAMBA módszerrel. A WDTV -ben a MOVIES részen elérhető és tallózható a WDTV-nek engedélyezett mappa. Ott simán választom a kérdéses fájlt és play :) A NAS-t nem is médiaszerverként, hanem csak tárolóhelyként jelzi a WDTV.

1 kedvelés

Kesi!
Nekem is van egy 320-as szerverem, raidban… (meg egy apple tv 4th, amit kiszolgál).
Szeretném azt elérni, hogy távolról valamilyen dinamikus dns-en keresztül elérjem a rajta lévő fájlokat. De amit adtak hozzá, azok fizetősek
(még odáig sem sikerült eljutnom, hogy firmware-t frissítsek, mert ez sem sikerült - jelenleg 2.02-es van rajta)
van erre valami megoldás?

te kicserélted benne a ventilátort?

Odahaza egyszerű a dolog, mivel a routeren beállítod, hogy fix IP-t kapjon és akkor mindig azon elérhető. Azt, hogy távolról elérd, interneten keresztül, arra már keresni kell valami free dyndns szolgáltatást. Korábban a dyndns.com ilyen volt, de mára fizetőssé vált. Vagy egy ilyen free szolgáltatón keresztül tudod megoldani, vagy egy külső szerverrel, amennyiben van domained rajta, ott beállítasz egy fix aldomaint és egy szkripttel az esetleges IP változásaidat cserélgeted az aldomain mellérendelésnél. Ekkor persze pl a NAS felé a routertől a megfelelő portokat forwardolni kell. Ez akkor gond, ha olyan port is van közte, amelyen más otthoni gépet is el szeretnél érni.

A firmware engem nem nagyon érdekel, nálam is a 2.02 van, csak mivel én meghekkeltem az ffp csomagokkal, így nem is igazán akarom a firmwaret frissíteni.

Anno a DynDNS.com-mal oldottam meg én is a külső elérést, de mivel mostanában erre nincs is igényem, így nem zaklatott fel, hogy fizetőssé vált. Persze gondolom ez téged nem nyugtat meg.

Nem, nem cseréltem ki. Olyan helyre tettem, ahol zöröghet is, nem hallani. :smiley:

Ingyenes dns szolgaltatsra tokeletes a noip.com. Havonta egyszer kell megujitani az ingyenes accountot egy klikkelessel amihez emailben jelzest kuldenek szoval nem nag durranas. (Nalam vesztartalek ak van aktivalva az ingyenes synology dns szolgaltatas melle).
Ahogy kesu irta a portokat be kell allitani, a nasod gyartoi honlapjan arrol tuti van lista melyik portot mihez.

Kesu: en hasonlo dologra kerestem megoldast, nasra egy ip tv szerver appot felrakni, upc beallitasit megadni, a lejatszokon pedig elerheted kvazi a sajat iptv rendszered, mondjuk iz os nas kell hozza ;)

1 kedvelés

És miért?

Megpróbáltam otthon kiiktatni a Zotac médialejátszómat DLNA valamire. De nem akar összejönni. Tényleg itt tartunk 2016-ban, hogy még mindig nem oldották ezt meg? És nem csak arra gondolok, hogy az alap elképzelés is mennyire szörnyű, hogy millió menübe kell belépni, hogy egyáltalán megjelenítse a filmeket…
Szóval adott egy régi Macbook Pro 2007-es 2,4GHz-es Core 2 Duo processzorral, OSx 10.10.x rendszerrel. Ezen a gépen vannak tárolva a filmek. Ez eleve szerverként üzemel így gondoltam erről megpróbálom megoldani a DLNA kiszolgálást.
Lejátszásra van egy Sony Bravia 40W705C, ami tud DLNA-t és van hozzá Plex lejátszó. Szintén van egy PS3, ami szintén tud DLNA-t és szintén van hozzá Plex lejátszó.
Szóval első próbálkozásom az volt, hogy beüzemelem a Plex-et. Feltettem a szervert a macre, majd hozzáadtam a fájlokat, amit iszonyat sokáig szkennelt. Kb 1 órán át. (Később kipróbáltam a Serviio-t aminek ugyanez a művelet csak pár percig tartott.)
Időközben rájöttem ugyebár (nem vagyok jártas a témában), hogy a TV-m le tudja játszani a letöltött formátumokat (mp4, mkv), viszont feliratot egyáltalán nem akar lejátszani. Gondolom a DLNA nem küldi át a feliratot. (jah minden filmhez külön letöltöttem a feliratot előre). Próbálkoztam PS3-mon is, ott meg nem akarta lejátszani az mkv filmeket, de a feliratokat sem.
Megpróbáltam a Plex lejátszóval és elkezdte transzkódolni a filmet lejátszás közben. Lehet azért, hogy ráégesse a feliratot a filmre. A lényeg, hogy a szerver nem bírja átkonvertálni realtime. Így a lejátszás úgy nézett ki kb, hogy 2 másodperc lejátszás 2 másodperc várakozás. Azt hiszem az első próbálkozás alkalmával mint ha jó lett volna a lejátszás, csak másnap csinált ilyet. Az is lehet, hogy a film amit konvertálni kell az jobb minőségű, így nehezebb átkonvertálni.
Szóval kipróbáltam néhány DLNA szervert (Plex, Divx), mindkettővel jó volt a lejátszás, csak felirat nélkül.
Ekkor talátam rá a Serviio-ra, ami szintén jól beállítható, és nagyon szépen transzkódolja a filmet lejátszás közben (azt amibe beleakadt a Plex), viszont a felirat sem égeti rá, pedig a beállításokban be volt jelölve, hogy égesse rá.
Tudtok erre valami megoldást, akár Plex vagy Serviio beállítást, ami megoldhatja a problémát?

Nem biztos, hogy jól értem: A MacBook Pro-n fut a Plex Server, a TV-n és a PS3-on a Plex kliens app. Eddig ok. :) Most akkor a kliensek egyáltalán nem tudják lejátszani a fileokat, vagy képesek rá, csak egyiken sem jelenik meg a felirat?

Plex talán jó lenne, de azt nem bírja a gép élőben transzkódolni. DLNA lejátszó közül egy sem adja át a feliratot vagy a TV nem tudja lejátszani. Serviio szintén transzkódolna, azt még bírja is a gépem, de ott sem jelenik meg a felirat, pedig be van jelölve, hogy transzkódolásnál égesse rá a feliratot.

add el az MBP-t és vegyél egy synologic play nas-t (ha kell ez a realtime átkodolás).

1 kedvelés

Nekem szerverre van szükségem. Főként Xcode szerverre. Szóval ami szóba jöhet az majd csak egy mac mini lesz. De emiatt nem akarok beruházni egy készülékre sem.

Mennyi ram van a gepben?

4GB. De egyértelmű, hogy nem a RAM mérete a kevés, mert a Serviio egyértelműen sokkal jobban átkonvertálja realtime a videót milliószor kevesebb CPU igénnyel. A Plex szervere pedig az egész gépet totál megakasztja.

Igen, a Plex az egy memóriazabáló cucc. Akkor az a vonal kiesik, másikon nyomozunk tovább. :D

Mondanam, hogy xbmc/kodi. De mar mondtam neked tobbszor is :))) nem traszkodol, van felirat szolgaltatas, annyi amennyit akarsz (tulkeppen az osszes szoba joheto magyar). Mindent jatszik, barhonnan (iso, mp4, amit akarsz). Kell hozza valami kutyu ja, apple tv dragabb, fire tv olcsobb (es mondjuk teljesitmenyre 2x azt adja, bar a menu es egyebek tenyleg pocsek, de ugyis a kodit futtatod rajta szoval mindegy is;)
Ja, ha a tv andoridos esetleg akkor nem lehet ra felbuvolni valahogy direktbe a kodit?!

Amugy nekem van egy 20e forintos WD TV play, amire rá van dugva egy 2TB-s usb vinyó, hálozatban látom az egészet így csak egy klik és dobok rá filmet. Ha filmezni akarok nem kell mennie a gépnek! Ez az egész hdmi-vel van összekötve a tv-vel a tvből meg optikával a soundbar. Soha nem fogom megérteni ezt a video transzkodolást.

Jelenleg Zotac-on van Kodi és azzal működik minden tökéletesen. Csak hogy szeretném ezt az eszközt kiiktatni. Ne menjen feleslegesen egy számítógép, ha nem muszáj.
Transzkódolni azért kell, mert a TV nem tudja alapból lejátszani az összes formátumot.
És a TV pedig sajnos nem Android (ezt sem gondoltam, hogy ilyet fogok mondani valaha :D), hanem Opera TV vagy mi a neve. A gond egyébként az, hogy a Zotac jelenleg szinte elérhetetlen helyen van. Nem nagyon tudom olyan helyre tenni, hogy hozzáférhető legyen akár csak bekapcsolás erejéig. Bár lehet inkább az lesz, mert minden más hihetetlenül szörnyű és nehézkes. Erre akartam utalni, hogy 2016-ban még mindig itt tartunk.

Egyébként a gond ezzel a Zotac-kal, hogy nagyon rossz helyen van a hűtése. Szóval nem tudom megcsinálni azt, hogy lefektetem a TV mögé, hanem mindenképpen álló módon kell használnom. Így meg felülre esik a bekapcsoló gomb.