Photos

Azert edesapadra hasonlitasz is, elege megnehezited igy az arcfelismeres feladatat. Ez nem olyan mint amikor a 130kg kovacs pistit meg meg a szakalas 60kg kovacs pistinek ugyan az a neve.

Nem hiszem, hogy nem készítették fel ezeregy John Smith-re, de azért csak védd. :)

Ez nem varázslat hanem matek, és ha két genetikailag hasonlóembert beraksz (apa,fia) ugyan olyan néven matematikailag elégé hasonló lesz az arcuk, ennyi.

@solareclipse még mindig rossz az irány. Ugyanis a fényképeknél meg van mondva, hogy ki kicsoda. Tehát nem automatikus bejelölt képekről van szó, hanem olyan képek jelennek meg, amelyiken meg van mondva, hogy ő az édesapám és édesanyám és nem pedig én vagyok. Sőt ezeken a képeken direkt átnéztem, hogy tényleg jól van-e megadva.

Nem te meg mindig nem erted az arcfelismeresnel nem egy ember ul az applenel es donti el hanem sima matek. Es mivel genetikailag hasonlok vagytok igy az adott pontokat amit mer az arcon is hasonlok. Nem vagyok programozo de ez puszta jozan paraszti esz.

A matek azért ennél sokkal pontosabb definciókkal dolgozik. A “majdnem”, a “hasonló”…stb nem egyenlő az “azonossal” és az “egyenlővel”.
Tehát ha csak és kizárólag a matekon múlik, akkor eléggé hibás a képlet :)

De azt ne feledd azt is bele kell venni hogy nem mindig ugyan olyan az arcod mert bepakolsz 15 eves kepeket is. Vagy pl szakalt novesztesz, a nok pedig sminkelnek. Valamikor meg beteg vagy, valamikor meg reszeg. Es azert a photos nem a CIA repteri arc felismero rendszere.

De! Az adott fényképek, amelyek szerepelnek az adott albumban, mindegyiknél meg van határozva, hogy ki van rajta. Meg van jelölve, hogy az egyiken édesanyám, a másikon édesapám a harmadikon én vagyok. Nem véletlenül vagy matematikai alapon van meghatározva, hanem én adtam meg kézzel. Ennek ellenére történik a fent említett “hiba”.

Meg atadd mivel hasonlíttok egymásra a következő képen nem tudja eldönteni. De próbáld már ki mi van ha elnevezel ugyan úgy egy teljesen más embert mondjuk férfi-nő akkor is fent van ez a hiba?

De nem a következő képpel van baja. Hanem az adott kép bekerül egy olyan mappába, ahova nem kellene. És az adott képnek meg van mondva fixen, hogy ki van rajta, nem a rendszer próbálja kitalálni.

Akkor ne használd a photost, úgyis ■■■■ amúgy is :D Más ötletem nincs.

1 kedvelés

Rájöttem a megoldásra. A címjegyzékből veszi a találatokat, ami persze jó. És rájöttem, hogy ha a nick nevemet adom meg neki (ami a címjegyzékben hozzám van rendelve), akkor már a helyes találatokat hozza ki. Szóval ha két név egyezés van, akkor meg lehet őket különböztetni becenévvel.

2 kedvelés

Van ra esely, hogy az uj Photos appot os upgrade nelkul valahogy feleszkabaljam?
ha igen hogyan?

@Czo és a nagy szakiktól kérdezem teljesen esélytelen elinditatni és használni az aperturet catalina alatt?

Catalinam van, az Aperturet most toltom az App Storebol.

és müködik is? azt mondták nem fog menni!

Irtam neked privatot, ott megbeszelhetjuk a reszleteket.

1 kedvelés

ez engem is érdekelne. Müködik az Apeture?
A System info szerint 64 bit-es

Hianyol frameworkoket, ezt korabbi rendszerbol bemasolva, eljut addig, hogy splashscreen, majd library letrehozas. Ezutan letezot megnyitva vagy ujat keszitve dob egy hatast. Az latszik, hogy az app elegge kokany, mert kulso apphoz kepest, bazisok rendszerosszetevot hasznal (amiknek Aperturehoz vagy iPhotohoz van kozuk a nevuk alapjan). Szoval szerintem az Apple kitakaritotta ezeket az ocska libeket. Ha ezeket a libeket a az app tartalmazna, lehet, hogy ossze lehetne rakni.

2 kedvelés

Ez ritka undorito volt ahogy kinyirtak az aperturet. Ameddig erre nincs valami megoldas nem is fogok updatelni.

1 kedvelés