Playstation 4

Hát ez sajnálatos. Nincs más megoldás kell egy új PS :).

De mégis hogy történhetett ez? A kábel esetleg feszítette a készüléket? Vagy nem fizikai sérülés miatt ment tönkre?

Nem volt semmi fizikai sérülés. Délelőtt még játszott vele, késő délután, amikor újból bekapcsolta szólt, hogy valami gond van, mert a gép megy, de a tv-n nincs jel. Végig ellenőriztem mindent. TV-n másik HDMI-be bekötés, másik - más eszközzel működő - HDMI kábellel csatlakoztatás, de kép, jel nem jött ki a PS4-ből. Ezután vittem PS4 szervízbe. Igazából max komplett alaplap cserével lehetne orvosolni a problémát, ami majdnem annyi, mint egy új PS4.

És szervizben nem mondték, hogy mitől lett ez a hiba?

Annyit mondtak, hogy az alaplapon a HDMI csatlakozó lábak forrasztása purcant ki és javíthatatlan. Mondták, hogy lehet rángatva volt a HDMI csati, vagy rosszul hegesztett a robot. Rángatva nem volt a HDMI csati, mert fix helyen volt a PS4 azóta, amióta megvettük. Szóval PS4 kuka.

Nekem elég fura, hogy ez kuka, amikor vga-kat újraforrasztanak…

Ha tenyle kidobod, inkabb add neki valakinek (pl. nekem:D), mert nem hiszem, hogy nem lehet vele semmit sem kezdeni egy holegfujo tarsasagaban.

1 kedvelés

Hát megnézte olyan ember is, aki videókártyákat szokott javítani, de ő is csak rázta a fejét. Túl kicsi lábak és sok minden van körülötte, aminek meg nem jó a hőlégfúvó. Mindegy is, mert a skac eladta az összes PS4 játékát, majd mivel minden osztálytársa XBox ONE-nal tolja, vett egy olyat magának. A PS4-et meg kivágta 20 méterről a kukába, amit már elvitt e kukásautó.:)

Na, végre én is beszállhatok a közösségbe, tegnap egy PS4 Pro boldog tulaja lettem.
Jó volt elolvasni az eddigi posztokat, jöhetnének még játék a és barát ajánlások. :)

A nagy kérdésem az lenne, hogy a PSN előfizetés mennyire éri meg, ha multiban nem szeretek játszani? A korábbi játékokat is megkapom vagy csak azokat, amik akkor jönnek amikor előfizetek?
A próba időszak alatt is tudok akciós játékokat venni rajta keresztül?

Csak azt a jatekot kapod meg amikor el az elofizu. Este haza erek felvehetjuk egymast :)

Amugy most szerintem RDD 2 a kotelezo. Ha szereted a “hentelest” akkor just cause 4.
Erdemes nezegetni most karacsonykor sok jatek akcios. Ha jol emlekszem februarban jon a szamurajos ps exkluziv cucc is.

1 kedvelés

Udv a klubban!

En sem igazan multizok (Destiny 2 kivetelevel, de ott is ritkan), de a PS+ az nekem megeri. A havi ingyen jatekok kozott altalaban akad valami, ami tetszik, (csak azokat kapod meg amik akkor jonnek amikor elofizeto vagy, illetve addig van csak meg, ameddig elofizeto vagy.), illetve eleg jo extra learazasok szoktak lenni PS+ tagoknak. (amit viszont igy veszel, az megmarad.)

1 kedvelés

Köszi mindkettőtöknek. Közben benyomtam a 14 napos próbaidőt és meg is vettem a Witcher 3-mat féláron. :) Ahogy nézem tényleg megéri előfizetni, ha más nem már az akciós játékok megtakarítása visszahozza a pénzét. Amúgy kipróbáltam a most íngyenes Rusht és nem is olyan rossz. Ha nem lenne ingyenes, tuti be sem próbáltam volna.

Igaz nem itt írtad, de inkább ide illik a válaszom:
Én (lehet, hogy még) úgy vagyok vele, hogy csak olyan játékot veszek meg, amit sosem fogok eladni. Pontosabban olyat, amit valószínűleg elő fogok venni később is. De lehet azt kellene csinálnom, mint ahogy mondod, hogy egy játékot megvennék használtan, aztán mindig visszacserélném egy másikra. Amolyan kölcsönzői díjként ráfizetve. Kérdés, hogy tényleg megéri-e így játszani és nem mondjuk várni egy-két évet és megvenni akcióban kb ugyanennyiért, mint a két játék közötti különbözet?

De amikor akciós lesz, akor a hazsnált lemez is (vagy éppen lemezen is) olcsóbb lesz.

Két kérdésem lenne:

  1. Ki lehet kapcsolni a második vezérlőnél azt, hogy játék közben ne lehessen átmenni a saját képernyője te? Gondolok itt arra, hogy a gyerekkel játszunk és véletlen megnyomja a PS gombot és rettenetesen idegesítő, hogy versenyzés közben történeik.
  2. Bele lehet nézni ismerős játékába? Mármint azt nézni, hogy hogyan játszik élőben. Tudok ilyen kérést küldeni, azt neki kell kezdeményezni vagy csak nyilvános közvetítést lehet csinálni?
  1. szerintem nem.
  2. elvileg igen, de neki kell kezdemenyezni:
    https://www.youtube.com/watch?v=aze6aI3lQOo&list=UUg_JwOXFtu3iEtbr4ttXm9g
    https://www.playstation.com/en-gb/explore/ps4/features/share-play/
    (meg sose csinaltam ilyet.)
2 kedvelés

Amikor megnyomja egybol egy fulesneki 3-4 alkalom es megtanulja 😂

1 kedvelés

Van egy másik gondom is. A PS4 hálózati tesztje feltöltésnél rendre 2MB/s alatti eredményeket hoz. A letöltés tökéletes. 240/20 a net sebessége, ez egy UPC FiberNet 240 vagy milyen csomag. A UPC routere brigde módban van.
Úgy is ennyi a sebesség mindig, hogy a UPC routerét közvetlen a PS-re kötöm és úgy mérek sebességet.
Ha a UPC bridge mögött lévő saját (Apple) routerre csatlakozok 5Ghz wifivel MBP-ről, megy a feltöltés 14Mb/s sebességgel. Korábban ezen a gépen is 1Mb/s körüli sebességet mértem.

Lehet, hogy a PS szolgáltatásával van a gond?

Nekem jol mukodik, de amugy miert kell meg egy router otthonra? Mar tok jok a szolgaltatok cuccai. Es egy dologgal kevesebb ami eszi az aramot.

Mert ez egy Time Capsule. Amellett, hogy router, otthoni tárhely kiszolgáló + adatmentés.
Bár őszintén szólva lassan már felesleges lesz a Time Machine, meg az utóbbi időben amikor kellett csak a gond volt vele, ráadásul iszonyat lassú is. Szóval lehet a végén kidobom a francba. Egyébként most megint iszonyat szörnyű értékeket mérek más eszközökön is. Párom épp egy videót néz az iPhonejáról, fiam épp játszik egy Apple TV játékkal, ami nem használ netet, számítógépeket lelőttem a hálózatról (van még ezen kívül 2 telefon és 2 iPad a hálózaton wifivel). És a saját telefonom speedtestjével 0.5 Mb/s sebességet mértem felfelé. Szóval valami nagyon nem okés itt.

szerk: iPhonon most 5Ghz Wifin 236/1 sebességet mértem. Szóval durva, hogy lefelé megvan. Felfelé meg (elméletileg) nincs eszköz, ami működne. A hálózaton nem látok plusz eszközt, mondjuk, hogy valaki rácsatlakozott volna kívülről.