QNAP NAS

De ez nem feltetelezes hanem teny.

Igen csak mentést szeretnék napi szinten leginkább projekt fájlokról (kb. 1-10GB).
De fentebb Czo azt javasolta, hogy nagy butaság lenne VPN nélkül kommunikálnom a NAS-al neten keresztül.

Akkor a legideálisabb megoldás a gigabites VPN router+gyors net lenne az irodába és otthonra is?

Huh, most nem értem :D Azt hittem már van egy működő megoldásod :)

Gyors net - ha lassabb van tovább tart, szóval ezt nem mondanám “must have”-nek - szerintem ekkora adatt mennyiségre egy átlagos sávszélesség bőven megfelelő.

VPN router - Router alatt olyan routert értesz, ami tud VPN szerver lenni, akkor azt elég otthonra venned, az irodába kliens kell - illetve tetszőlegesen variálhatod, hogy hol van szerver, illetve a kliens. Otthonról is átszólhatsz az irodádba hajnalba, illetve az irodából is haza szólhatsz, hogy mentenék :)

A VPN-t úgy képzeld el mint egy cső, amikor az irodából csatlakozol az otthoni VPN szerveredre, akkor kihúzol egy csövet és utána ebben a csőben küldöd a csomagokat.

VPN nélküli megoldás, hogy a QNAP-ot kiengeded otthonról az internet felé. Nincsen cső, bárki eltérítheti a csomagjaidat, illetve mások is küldhetnek csomagokat, nem csak a “cső másik oldala”.

Van egy működő (szerintem) félmegoldásom.
Az irodában lévő net 70/20mbps kábelen VPN kliens nélkül. Ha aktív a tunnelblick akkor 9/9mbps a kapcsolat ami éjszaka mentés közben nekem oké, viszont napközben mikor kell a sebesség egyéb dolgokhoz akkor már nem anyira, A megoldás az lenne ha ez a VPN kliens is automatán működne - napközben OFF és éjjel pedig magától csatlakozik majd CCC vagy chronosync lefuttatja a napi backupot a felcsatolt meghajtóra (NAS).

Túl bonyolult dolgot szeretnék vajon? :D
Ha van erre valami kiforrottabb megoldás az is érdekel!

10 GB 20 megabiten ideális (elméleti) esetben is másfél óra, ez elég (gyors)? Inkább egy hordozható eszközre másolnék.

Igen ez elég gyors lenne, de ha fut a VPN kliens az irodában akkor 5-9mbps jelenleg ami az éjszakai backupokhoz elég de nem akarom kapcsolgatni a klienst - mert pl.: elfelejtődik, stb.
Ezelőtt egy mobilvinyón backupoltam naponta de azért szereztem be a NAS-t, hogy ne kelljen és ha már ilyen csodás korban élünk akkor legyen meg ez a kényelem.

Kell az irodaba is egy egylemezes nas, ami akar at is tudd szinkronizalni neten az otthonira.

Végülis +1 backup sosem árt. Ha jól emlékszem egy másik topicban írtad, hogy R sync-et használsz egy ismerősöd NASával - ez az ami ‘NAS to NAS’ tök magától szinkronizálja az adott mappákat/fájlokat?

Na akkor most az a probléma, valószínűleg, hogy minden forgalmadat átküldöd a csövön. Meg lehet mondani, hogy csak bizonyos ip tartomány (otthoni) felé menő csomagok menjenek a csövön minden más a rendes úton.

Jelenleg minden forgalmad haza megy és onnan megy ki a netre :slight_smile:

A tunnelblickben nézd meg, hogy ne legyen ez az opció kipipálva

Igen teljesen magatol megy minden, ket syno nas. Heti egyszer szinkronizalnak (2 oras elteressel). Raadasul egymasnal a cuccok titkositva vannak igy a masik nem latja a szemelyes cuccokat.

Es mivel mind a kettonknek ketlemezes a nas, igy ott is szinkronizal helyben az rsync (nincs raid, csak a fontos adatokat szinkronizaljuk helyben duplan)

NAS-NAS-nál is meg kell oldani, hogy lássák egymás a két külön hálózat esetén…

Csak annyi valtozas lenne, hogy egy uj ezkoz kerulne a halozatba.

Synonal ott a quickconnect (qnapot nem ismerem)

Gondolom az is valami VPN megoldas (jobbesetben) ha jok akkor meg valami titkositassal egybekotve.

Nem gondolnam hogy ezt ne oldana meg a syno. De tudomasom szerint titkositott, es minden varazslat nelkul elerem barhonnan a nas-t csak egy weboldal (vagy a telefonra letoltheto ingyen app).

Valamilyen protokollon/porton ki kell enegdned otthonrol :)

Vilagos de titkositva megy a cucc. Ilyen alapon semmit ne csinalj neten.

Felreertesz, csak annyit mondok h a syno megoldasa sem varazslat es a VPN sem, az egyik ek egy meglevo szolgaltatast hasznalsz, a masiknal te epitesz ki egy megoldast.

Vilagos, de ha mar ennyibe kerul egy ilyen NAS legyenek meg ezeke a szolgaltatasok. Es tenyleg nagyon kenyelmesek.

1 kedvelés

En egy dolog miatt nem szeretem sok gyarto “felhojet”. Ha a gyarto ugy dont, hogy az eszkoz nem supportalt tobbe, akkor meg vagyok love. Az elozo NAS-omat 2008-ban raktam ossze (ARMv5, 533MHz, 128MB RAM, gigabit lan) egeszen 2017 decembereig hasznaltam, amikoris atvaltottam x86-ra es megduplaztam a kapacitast (a teljes ido alatt supportalt debian linux futott rajta). Biztos vagyok benne, hogy ha gyartoi megoldas lett volna, kb 5 evesen elvesztettem volna a featurek legalabb a felet.

2 kedvelés

5 eves synok meg siman supportosok es szinte heti szinten jon biztonsagi frissites (meg az appokhoz is).
Van olyan hely qhol igaz amit mondasz de a syno eddigi tapasztalataim alapjan pont nem (es ezek meg a legolcsobb modellek)

1 kedvelés