QNAP NAS

@bfecka itt van álmaid NAS-a

ui.: persze amikor megnézed mennyi neten 1GB tárhely RDX kazettán rájössz, hogy ez valójában nem is érdekel.

2 kedvelés

Nem értem, hogy miért kell ilyen eszközre audió csatlakozó. Még a monitort sem értem, főleg nem hármat. Az USB portok még valamilyen szinten megérthetőek.
Szóval csak akkor van értelme ezeknek a portoknak, ha sima számítógépként is üzemeltetni akarja valaki. Létezik, hogy ilyen gépre felraknak mondjuk egy ablakos linuxot?

Biztonsagi kamerarendszerek.

Még mindig nem látom az értelmét. Kis cégnél túl sok, nagy cégnél meg kevés az eszköz. Nálunk több 100 kameránál külön van a szerver és külön a tárolás (nyilván). Persze tárolásra egyébként jó, de akkor sem értem miért kell rá a monitor csatlakozó…
Mindegy, túlteszem magam rajta :D

Qnapnak es a synonak van erre rendszer, kamera kontroll monitort ra tudod kotni es 10-20 kamera rendszerhez tokeletesek es ennel olcsobban nem
Is lehetne megcsinalni.

Gondlom egy monitorra több kamera képét is ki tudják tenni. Mondjuk 3 monitor x 12 képforrás már elég lehet.

Akár a Die Hard legújabb részéhez, ami a felépülő MOL székházban játszódik, az Iszlám Állam terroristái Magyar Államkötvényeket próbálnak eltulajdonítani, közben túszul ejtik Vajna Timikét, de jön Doszpot és fehér trikóban megmenti őket, rádiózva Lakatos őrmesterrel… 😀

2 kedvelés

Esetleg kiválthat LTO backup/archive rendszert.

igen. en telepitettem linuxot es Davinci Resolve-t a Qnap 1282T3-ra. Csak most nem tudom prezentalni mert a GPU-t ismet kivettem es visszatettem a 10Gb-es kartyat (A finalizalast a NAS-hoz csatolt, feltuningolt MacPro 2013-n vegzem. Es az Avid projectet eloszor a gepen felemelem, A sequence-ben levo multicam-kat comint-tal leepitem es az osszes anyagot konszolidalom egy helyre a NAS-ra. Majd Flame es Davinci-ben AAF conforming+diszitem es a vegen talalom. Hogy a halozatban ossze tudjam szedni az osszes hasznalt forrast, kell 10Gb. A Qnap pedig tamogat T2E kapcsolatot. Thunderbolt->10Gb kartyan keresztul nem csak a NAS, de a 10 Gbes halozatba is bekapcsolodtam)

Szerk: Nagyon javaslom a Blackmagic oldalrol letolteni a CentOS imaget mert az tartalmaz Nvidia drivert is. a DR 14es Nvidia M2000-el fut. Es en 32GB RAM (a 64 bol) csatoltam a VM-hez

Ha tovabbra is be akartok lepni a NAS admin feluletere, nem erdemes frissiteni 4.3.4.0597 firmware-re. Nagyon nyersre sikeredett ez a firmware az uj adatvedelmi feltetelekkel kapcsolatos ablakot hozzacsatoltak es az nem enged be. Kiprobaltam az osszes letezo browsert (termesetesen tisztitottam a cachet is stb) de mindig lefagytam a GDPR hiszteriaval kapcsolatos ablaknal (amit mar 100x elfogadtam, de mindig oda ter vissza)

A support eloszor javasolta, hogy kopogjak be az SSH-:

Open a Terminal on your NAS.
SSH as admin into the NAS
$ ssh admin@ ip of the NAS
rm /etc/config/.qos_config/users/admin/config

Majd miutan kiderult hogy en korabban lezartam a 22 portot:

Another option is to reboot the NAS without drives, ssh as admin in
Because then SSH is available.
1. reboot NAS without disks in it.
2. SSH into the NAS as admin
3. Hotswap all drives back into the NAS (NAS still running, don’t power off)
4. # /etc/init.d/init_lvm.sh
5. # rm /etc/config/.qos_config/users/admin/config
6. reboot

After the NAS is up you can login

De ez sem mukodik mert nekem nagyon komoly QTS +VM rendszerem van (komplett es jogtiszta Cantemo MAM es Davinci Resolve rendszerek VM-eken) a direkt erre fentartott M.2 SSD-ken (2x1TB M.2 SSD, RAID 1) es senki sem merne felleloseget vallalni hogy nem veszitem el. A QNAP gondolkodik hogy kiad egy patch-t erre a hibara ( nem en vagyok az egyeduli aki hulye fejjel frissitett. De viszont 50TB-nyi forrassal nem merek kockaztatni egy visszaleptetesnel). Ha nem, akkor varnom kell az uj firmware-t

Az elmúlt 3 hónapban - mióta megvan a NAS (TS-228) - kb. havonta jött ki új firmware amit mindig szinte azonnal felraktam. 3 hónap alatt egyszer sem sikerült újraindítani a NAS-t szoftveresen (értsd: webes felületről, qfinderből, telefonos applikációból).
Mivel ez az első NAS-om és nem is értek annyira hozzá, az első két hónap konfigolással telt el (meg hard resettel).
Nemrég beleraktam egy ssd-t a hdd mellé és arra húztam újra a rendszert. Így egy fokkal jobb a teljesítmény de a restart továbbra sem megy “szépen”.
A gyári hybrid backup app 8-10 napig működik normálisan (google drive adott mappája-felhőből helyi mappába szinkronizálás, naponta egyszer), aztán egyszercsak nem hajlandó tovább tenni a dolgát.

Tudom, hogy ez egy belépő szintű két lemezes egység de nem is várok tőle egetrengető dolgokat, csak, hogy egy nyomorult szinkronizálást hajtson végre naponta egyszer.
Nemtudom Synlogy fronton mi a helyzet de a QNAPban csalódtam picit.

tobb mint 8 honapja non-stop gyilkolom a TVS-1282T3 NAS-t. Eloszor sri lankai forro hosegben, allando aramkimaradassal, majd a 8 gepen parhuzamosan futo (video) vagassal es most (az utolso 3 honapban) - filmsorozat finalizalasanal (AVID+Davinci Resolve+Autodesk Flame). Ez ido alatt max 15-20x inditottam be/ujra a gepet (amikor repultem az egyik projectrol a masikra, M.2 SSD+RAM berakasanal +firmware frissitesnel). Soha nem volt problemam vele.

a syno csak megy.

Ha valakit erdekel az ext eGPU hasznalata Thunderbolt 3 -on keresztul (en a P4000es kartyat akartam hasznalni ugy a MBP mint TVS-1282T3an (vagy/vagy) kulso forgatasoknal (pld ext Akitio node) hogy ne kelljen beagyazni a GPUt a NAS-ba a Davinci Resolve (NAS- VM (CentOS) transcode-nal).
De sajnos a QNAP meg nem kesz a Thunderbolt 3 passthrough-val. Egyenlore csak a GPU, USB stb pass-through van es a VM-ban hasznalhato. De igerik hogy lesz:
“Unfortunatly its not possible to use the Thunderbolt in Virtualization station yet but there is allready a feature request created for this so this might be possible in the future” (QNAP Technical Support. BeNeLux Department. 07.08.18)