Safari

Az első próbálkozásaim egyike volt, az előző hozzászólásomban említett oldalon az is elhasalt és nincs benne custom page element blocking.

Ma mar nem csinalja (ugyanazon az oldalon)…
Velhetoen a uzemelteto hibazott, mert azota egy rendszerkarbantartast kovetoen ismet normalisan mukodik.

1 kedvelés

Hát nemtudom. Az eddigi legelrettentőbb példa a PCWorld.Hu oldala volt:
Nélküle:


Vele:

Nem kell ragaszkodni görcsösen az összes reklám eltüntetéséhez, és akkor tökéletes. Plusz ott az olvasó nézet…

ahogy ezt a wipr kiegeszitot meg egy 20st el lehet ra kolteni, hogy teljesen hasznalhato legyen, ez igaz?

54

Nekem nem jött be ez a Wipr. Nem szűrt ki minden reklámot maradéktalanul és nincs benne page element blocking, ami nekem fontos. Leváltottam az 1Blockert, és jelenleg a legjobb alternatívának az AdGuard-ot tartom, ami elég jól működik és nagyon jól használható page element blocking van benne.
Pár fenntartásom azért van vele kapcsolatban, például, hogy a hivatalos weboldalán azt írják, hogy fizetős viszont a GitHub oldalukon és az AppStore-ban azt írják, “free and open source”. Én a hozzászólásomban fentebb linkelt AppStore-os verziót töltöttem le, amiért nem vont le pénzt a kártyámról és azt sem írta mellé, hogy “in app purchases”. A feltelepített alkalmazás sehol sem írja, hogy próbaverzió lenne, viszont a hivatalos weboldalukon van Purchase lap, ahol árakat is írnak. Az is eszembe jutott, hogy talán mint a uBlock és a uBlock Origin esetében is két különböző fejlesztőről lehet szó, de nem mert az AppStore-os és a GitHub-os fejlesztői link is ugyanarra az előbb említett weboldalra mutat…
A működésével kapcsolatban egy apróságot tudok megemlíteni, hogy page element blocking közben megemelkedik az erőforrás igény és felpörögnek a ventillátorok a gépben, ilyet a uBlock Origin esetében korábban nem tapasztaltam. Böngészés közben viszont gyakorlatilag nincs erőforrás igénye.

2 kedvelés

egyenlore az 1blocker-nel kotottem, amit elvarok ugy nez ki megoldja, kulonosebb fogyasztas novekedest nem tapasztaltam meg,
lehet tudni miert valtottad le az 1blockert?
koszi a tobbi tippet, tartalekba elrakom ;)

Mert bizonyos oldalakon nem úgy működött az element blocking ahogy azt elvártam és a uBlock Origin-ben megszoktam. Az AdGuard eddig nagyon hasonlóan hatékony ebből a szempontból.

1 kedvelés

Működik most bármelyik reklámblokkoló? mert ha nem akkor érzékeny bucsút veszek ettől a hulladék safaritól. Valójában semmi bajom nincs vele, de a web gyakorlatilag már használhatatlan reklámblokkoló nélkül.

Az AdGuard nekem elég használható, még a uBlock Originhez mérten is.

Ez konkrétan semmit nem ér, ugyan úgy megy minden reklám.

Nekem teljesen jól működik. Elvétve találkozom egy-két oldalon olyan reklámmal amit a page element blocking-al kell eltüntetnem. Tudsz linkelni olyan helyet ahol neked nem működik jól?

Tegnapig én is azt hittem, hogy tök jól működik. Akkor észrevettem, hogy nem is volt bekapcsolva :)

1 kedvelés

Épp így jártam az előbb. Be is kapcsoltam :D

Nekem is adguard van… telefonon is.
Szerintem viszonylag jol mukodik (a free kategoriabol kiemelkedoen)

:smiley:

Ne már srácok, nekem teljesen jó. Elsőnek egy ismerős példa, majd egy olyan ahol egy kicsit dolgoznom kellett azért, hogy minden eltűnjön. Természetesen itt villogott minden mint egy karácsonyfán. A második oldalon a feljécen szokott lenni egy szemnek kellemes, ezerszínben villogó banner is. Most nem látszik kikapcsolt állapotban sem, de ez azon az oldalon csak átmeneti állapot lehet. :slight_smile:


még a böngészőt is újra indítottam, semmit nem szűrt ki. utána indítottam egy youtubeot és ugyan úgy volt reklám.

Valami beállítás problémád lehet. Nekem a youtubeon sincs egy fia reklám sem.

Feltelepítettem, kipipáltam hogy minden induljon el. majd ezután elindítottam. Jó fej voltam még a böngészőt is újra indítottam. Még is milyen beállítás probléma? Ha ezen állítgatni kell még már régen rossz.

Az AdGuard for Safari.app fut a háttérben?

Beszmekre nem néztem évek óta, most látom csak, hogy nyár vége óta nem frissül… vajon szép lassan utolérte a végzete?