Safari

password koltoztetesre valami otlet, ha mar ;)

Nalam most ugy nez ki az Adblock ill. Adblock Plus kielegito eredmenyt hoz. Egyenlore youtube is megy. Az Adguard for Safari csinalta a rumlit, azzal hasznalhatatlan youtube, mar bejelentkezve is.

Szinkronizálj. Opera sync.
És át rakja a jelszavakat és a könyvtárakat is bármilyen másik gépre.
Biztonságos mi-)?
Vagy bepötyögöd ezt a címbe:
opera://flags/#PasswordImport
engedélyezed az importot
opera restart
a beállításokban a “passwords” nél lehet exportálni, klikk a három pöttyre jobb oldalon

Hali,
lehet nem jó helyre írok, de hátha valaki tud segíteni. Mac OS 11.1 és Safari 14.0.2. A gondom az, hogy ha megnyitom a youtube-ot és elindítok egy videót, akkor egyszerüen nem enged legörgetni a hozzászólásokhoz az egér görgetökerekével. Ha megnyitom másik lapon a youtube-ot, akkor 2-3 videónál minden rendben, de utána megint a fent írtak lesznek. Mi lehet a bibi. Újraindítás, Safari cache törlés ilyenek mind megvoltak. Tanácsot valaki, hogy mi lehet? Ja még annyit, hogy ez már pár hete így van. Nem tudok rájönni az okára. Nem telepítettem semmit, hogy az bezavarna. Köszi.

Mit jelent az, hogy nem enged legorgetni? Odarohan valaki hozzad es lecsap egy kalapaccsal?

Én azt vettem észre, hogy úgy viselkedik a görgetés, hogy megáll a lap tetején a videó, hogy nem futhasson ki a képből. De további görgetésre aztán leenged.

Sajnos nálam teljesen megakad a görgetés, csak pár mm fel és le amit enged, semmi más. Csak ha újból megnyitom a youtube oldalt, akkor müködik rendesen kb 2 videó megnézéséig. Utána megint megakad.

Van barmilyen kiegeszitod/reklamszurod? Kapcsold ki/tiltsd le oket. Ha nem vagy belepve, probald ki belepve, ha be vagy lepve, probald ki nem belepve. Nalam semmilyen megakadas vagy egyeb barmi mas dolog sincs, viszont siman kifoghattatok valami A/B tesztet, amivel valami UI valtoztatast tesztelnek.

Köszi a tanácsokat, de be és kijelentkezve is fent áll a jelenség. Se bövítményt, se reklámszüröt nem használok. Ez a meglepö az egészben. Amúgy családi prémium youtube-m van. Elég prémium az biztos :) Felvettem videóra mi is a gond. Itt meg van állítva a felvétel, de az lényegtelen. Látni lehet, hogy nem enged legörgetni a hozzászólásokhoz, csak pár mm mozgás van.

Es ha kinyomod a theater modot? Ezt en pl meg sose hasznaltam.

Ugyan az, nem változik, ugyan úgy akad.

Mivel gorgetsz egyebkent, mert a gorditosav sem mozdul meg. Egyaltalan miert latszik ilyenkor a gorditosav? Milyen gep ez? Milyen eger? Ha van barmilyen telepitheto szoftver az egerhez (a logitechrol tudom, hogy ■■■■■■■■■ szart gyartanak es meg szoftvert is adnak hozza), akkor azt torold le a picsaba.

2018 mac mini és egy 510 logitech egér. De csak itt, ebben a szituációban nem görget, amúgy ha kimegyek a youtube föoldalra, ott simán müködik a görgetés és másutt is. És ezen a logitech szoftveren sem változtattam se nem frissítettem, csak egyik napról a másikre ez lett. Nem hinném, hogy az lenne a hibás. De kipróbálom és letörlöm.

Semmi változás, de mind1, majd ahogy jött, remélem úgy el is múlik. Úgy néz ki, hogy csak engem érint a dolog.
Köszönöm a segítséget.

Tovabbra is tartom azt, hogy ha most, hogy nincs felrakva a logitech cucca (remelhetoleg ugy irtottad le, hogy sehogyan se lehessen megallapitani, hogy valaha telepitve volt), akkor ha keszitessz egy uj felhasznalot, valszeg annal az uj felhasznalonal menni fog. Sajnos, hiaba jo a HW amit keszitenek, botranyosan ■■■■ a szoftvereik minosege, emiatt barmilyen mas, noname eger szabvanyosabb ha egerkent valo mukodesrol van szo, mint az o cuccaik.

Ha az egeret az ablak mas helyre rakod es ugy gogetsz?

Igen, mert olyan mintha nem scroll event, vagy nem az a scroll event menne bele az ablakba, amire szukseg van. Mert nekem nagyon fura, hogy gordit, de a gorditosav egy milimetert se mozdul. Tuti valami megeszi a gorgetes eventeket es mast kuld helyettuk (tipikusan ilyet tesz a logitech driver, foleg azokon a logitech egereken, ahol kapcsolhato a gorgo, hogy szabadonfuto legyen-e vagy ne).

Én ilyet más oldalon tudok reprodukálni, ott egy semleges mezőre kell kattintani az oldalon belül, hogy görgetni tudjak. Firefox alatt.

Mindegy volt, de már jelenleg müködik a görgetés.
Czo
Úgy lett, ahogy mondtad. A logitech saját uninstallja nem szedett le mindent. (ezt sem értem, hogy miért)
De az AppCleaner segítségével töröltem minden logitech hozzávalót, újraindítottam a minit és most jó lett. Jó pár youtube videóval teszteltem, de nem akadt meg. Remélem marad a jelenlegi állapot.
Köszi a tippet, segítséget.

A Logitech vacka helyett, az okositasra a Better Touch Toolt ajanlom, 10 eve hasznalom szivas nelkul. Sajna par eve fizetos lett, de szerintem megeri az arat.

1 kedvelés