Segítséget szeretnék kérni

Nem tud a firmwared megsereluni, es nem is tudod “ujratelepiteni”. Kulso optikai meghajtorol bootolva, nem aktiv a “kompatibilitasi reteg (CSM)”, ami lehetove teszi a Windows telepiteset, ezert a belso optikai meghajtorol kellene bootolnod, ha Windowst akarsz telepiteni. Kulso optika csak azoknal a modelleknel jatszik, ahol nincs a gepbe gyarilag epitve optikai meghajto.

A tobbi (OSX) telepitohoz jo a kulso optikai meghajto is, viszont ha telepites kozben megakad, akkor vagy a lemez, vagy a meghajto lesz hibas. OS X-et egyebkent tudsz telepiteni USB adathordozorol is.

Úgy rémlik, lehet Boot Camppel Windowst telepíteni úgy is, ha a desktopra másolsz egy Windows.iso-t.

Virtuális gép nem megoldás?

1 kedvelés

ISO allomanybol a Bootcamp Utility 10.8-tol tud Windowst telepiteni azokon a gepeken, amelyeknek a Firmware ehhez tamogatast nyujt. Egy kozos van ezekben a gepekben, nincs belso, sajat optikai drivejuk.

Úgy emlékszem, egy minire (talán 2011-esre) raktam fel, 10.7 mellé, ez biztos.

A 2011-es minin mar USB-rol is tudsz Windows telepitot bootolni, mindenfele Bootcamp meg CSM nelkul, mert a 2008-as gepektol mar frissebb az EFI es a Windows USB-s UEFI telepitoje el tud indulni. Egy 2006-os gep csak CSM (Compatibility Support Module) segitsegevel tud Windowst bootolni, amit viszont nem tolt be a firmware, csak belso eszkozrol torteno bootolasnal. Szoval azon a gepen bootolhato az ISO UEFI modban, es tudsz telepiteni USB-rol UEFI modban, optikarol pedig CSM modban. Az Apple hivatalosan csak a CSM-et tamogatja Windows 7-nel, 8-tol tamogatja az UEFI-t.

Nem lenne egyszerűbb egy Mac-es Office mint szenvedni a windowsal?

2 kedvelés

Pont ez jutott eszembe nekem is. Ha csak alap dolgokra kell, akkor a Mac-es verzió is megteszi.
Csak ne akarj mondjuk PowerPointban saját default-font-ot beállítani egy theme-hez… :)

Azert az Office 2008 szerintem elegge hasznalhatatlan manapsag mar, mig Windows 10-vel megkaphatna a legujabb Officet akar.

Mihez képest… a 2019-es Mac-es verzió sem kompatibilis teljesen a Win-essel.

Milyen kompatibilitasi problemaid voltak? A 16-os verziotol kezdve kozos a codebase nagy resze.

skacok!
office 2016 for mac-et használok, word, excel. az irodában (majdnem) mindenki windows-on.
a mac-es verzión minden, azaz MINDEN működik! sőt! minden kompatibilis a win-es word és excel-lel.
pedig elég sok doksi megy körbe, de még nem volt olyan, hogy valami nem jelent volna meg rendesen (oda-vissza)
(nem mellesleg ugyanaz az előfizetés van a gyerekek windows-os gépén és az én ipad-emen. mindenhol minden rendben van…)
ezért nem értem, mi ez a panaszkodás

1 kedvelés

En azert pillogtam amikor a gyerek hazajott az egyetemrol, hogy ilyen meg olyan fugvenyek excelben nem nincsenek, csak a wines verzioban. Mar nem emlekszem mik voltak, (vmi gazdasagi szamitashoz statiszikta) ha vkit. erdekel megnezem. Kapott egy particiora w10-et oszt ha kell az is van.

1 kedvelés

Johet az FV neve is meg az Office verzio is, mert az aktualis verziokban meg VBA/VBS is van.

Vmi. Pivot bovitmeny volt ha jol emlekszem kb 3 evvel ezelotti o365 diak verzioban. De majd megkerdezem.

Most elkezdtuk keverni a dolgokat. Ha valamilyen bovitmeny kell, akkor annak mar semmi koze az Officehoz. A bovitmenyek “kulso” szoftverek, amik kodot injektalnak be az office kodjaba. Csak es kizarolag azzal az architekturaval es azzal a verzioval megy, amihez a kulso fejleszto elkeszitette (A 32 bites windows/x86 office 12-hoz keszitett boviteny nem megy a windows/64bites office 12-vel sem). Azert sem a Sony a hibas, ha egy Xbox exkluziv jatek nem irodott meg a gepeire.

ez, gondolom a solver volt…. legalábbis én ezt használtam, amikor még ezt tanultam
Eszközök - Excel bővítmények.
kijelöl, letölt….
ma már a függvénytábla is ugyanaz az office 2016-ban, minden platformon

Számomra már olyan kusza ez az office verzió kavalkád. Mac-en Office 365 előfizetéshez tartozó natív excel appban én sem tudtam mindent megcsinálni, amit win10 alatt lehetett szintén office365-el.

Sajnos nem tudom a pontos verziókat és nem is nagyon foglalkoztam vele. A mac-es az magánszemélyes o365 a win pedig valami nagy vállalati o365 lesz.

Itt megint kerdes, hogy. 16-os verzio utan vagy elotte probalkoztal, mert a 16-ostol tenyleg kozos a kodbazis.

Közben megnéztem.

win10 O365 enterprise, mac-en meg az alábbi

mac-version

Most hírtelen csak a menüsort hasonlítottam össze (nem tudom miért kell másképp hívni ugyan azt), de itt is van azért eltérés

Szóval még az is lehet, hogy meg található minden funkció, de full másképp hívják