Segítséget szeretnék kérni

Á, sosem lesz ugyanolyan, bárki is állítja.

2 kedvelés

Sziasztok!
“Örököltem” egy Macbook Air 2013-as (A1466) gépet…Mivel még sose használtam Macbookot így nagyon kezdőnek számítok…Windows-ban teljesen otthon vagyok,Iphone-ba is,de ez most kifogott rajtam rendesen…Pár napja már szenvedek vele,Kb 50 videót megnéztem róla,olvasgattam is utána,próbáltak segíteni is, de nem sikerült megoldanom a problémám hátha itt:

Valami régi Os volt rajta,aminek a száma 10.8.1 (807) ezt le frissitettem El Captainra-ra hogy egyáltalán egy safarit tudjak használni…
Ezután leszedtem a Big Sur-t a Store-ból, Mac-en megcsináltam pendrive-ra hogy bootolható legyen…
Mikor be bootolok és rá megyek a pendrive-ra (Install macOS Big Sur) akkor elkezd tölteni és pár perc után bejön egy fekete kép közepén egy áthúzott körrel… Utána olvastam és ez azt jelenti hogy a pendrive tartalmaz egy macOS operációs rendszert,de nem olyat amit a Mac használni tud…
Oké. Akkor el el inditottam újra a Captaint,pendrive-ról le frissitettem Big Sure-ra,simán fel is ment… De ha Bootolni szeretnék róla,hogy egy tiszta rendszerem legyen akkor a hibát írja ki…

Bocsánat ha kissé zavaros az írás,de ha már van egy ilyen gépem,még ha nem is egy mai darab,meg szeretném tanulni!!
A válaszokat előre is köszönöm!!

A big sur mar nem tamogatott azon a gepen azert nem megy fel
10.14 catalina az utolso rendszer ra.
De nem kell semmilyen pendrive.
Rendszerbeallitasok es ott frissites vagy alma menu es app store.

Most néztem az everymac.com-on, Big Surnak mennie kell.
Én megpróbálnám egy azelőtti rendszerrel.

Fura mactrackerben néztem, és mást mond a telefon és a gépes verzió is.
De legegyszerübb rendszerbeállítások/szoftver frissítésre nyomni. és OTA-ban felrakni.

Ez esetleg kellhet hozzá (bár a telepítőnek illett volna szólni): MacBook Air EFI-firmware-frissítés 2.8 (HU)
(Alul a rendszerkövetelményeknél szerepel a régi firmware-verzió.)

Más is ezt mondja hogy nem támogatott de akkor ha nem támogatott akkor hogy tudtam le frissiteni macOS Big Sur 11.6.1-ra? :slight_smile:
32 gigás pendrive, esetleg nem lehet hogy 16gigás csak jó? (csak egy ötlet már)

De támogatott, mivel kijött rá egy EFI frissítés így hivatalosan is felmegy rá a big sur.
pendrivebol meg akkora kell amire felfér a telepitő.

Akkor segíts kérlek :smiley:
Bootolhato Big Sur-t akkor nem tudok rá tenni?
Azt szeretném mint ha a Big Sur egy új Windows lenne, (usb boot,formatálni a hdd-t,és mehet fel az új windows,vagy itt nem úgy megy?:D)
a gyári Os volt rajta amit fel frissitettem El Captainra-ra ,azt meg macOS Big Sur 11.6.1-re… Teljesen új friss rendszert szeretnék :smiley:

nem kell usb telepitő, ez nem win. gépen nyomj rá a frissítsre és kész. csinálj egy uj felhasználót a régit meg töröld le. elsőnek teljesen elég lesz.

Ha ujra akarod huzni uresen, akkor egyszeruen inditsd ujra recovery modban (cmd+r boot kozben), ott a disk utilityvel el tudod tavolitani a rendszer es az adat particiot, ezutan ujra tudod telepiteni.

1 kedvelés

És akkor nem kell megint fel frisitgetnem? Gyári régi Os 10.8.1 (807),utána a Captain,és a Big Sur? Mert ugye pendrive-ról nem Bootol be a Big Sur…
Egyszer próbálkoztam, törölgettem a meghajtókat és az lett a vége hogy vissza került a gyári régi Os 10.8.1 (807) verzió!!
Bocs a sok hülye kérdésért de ez az első Mac-em,meg már egy hete csak olvasgatok meg próbálkozok vele…

csináld ugy ahogy @Czo írta.

ahogy irjak a sracok, recovery mod, aztan tarolj le mindent a vinyorol/ssdrol, aztan ujrainditod es szuz gepkent majd netrol feltelepiti neked a legutolso OS-t ami jo lesz ra, nem kell usb-vel vacakolni

Nem hulye kerdesek, szivesen segitunk, es orulunk, hogy itt vagy. :slight_smile:

1 kedvelés

Köszönöm :slight_smile:
Akkor élnék is a lehetőséggel!!
Hogyan tudom teljesen törölni?
Mire menjek,mindegyik kötet kell törölni? (nincs rajta semmilyen adat ami fontos lenne)
Ha töröltem mindent utána melyik Os-t szedi le nekem a netről?
Hány db hdd-m van most? :smiley:

Az a rendszer telepul ujra a recoverybol, amelyik telepitve van eppen a gepre, mert a frissitesek frissitik ezt a recoveryt, ha a gepen 10.12.x-nel ujabb verzio van (az X-re nem emlekszem, talan 3 vagy 4). Tehat most elvileg meg kellene probalnod torolni az “Untitled - Data” es a sima “Untitled”-et, majd ezutan letrehozni 1 db particiot es oda felrakni a rendszert. (Ez majd megcsinalja ujra a “Data” particiot).

Kicsinál ez a gép :smiley:
Töröltem a Particiókat,elsőnek az “Untitled - Data” es a sima “Untitled”-et…
Csatlakozik netre,és most ez fogad…

Ha meg simán csak bekapcsolom akkor egy fekete kép fogad középen egy villogó mappával, amibe egy kérdőjel van…

Ez teljesen jó, cmd+r boot alatt majd a Reinstall osx

2 kedvelés